כך תנהל צוות של פרילנסרים, בלי לצאת מהבית

עבודה מהבית

ניהול צוות של פרילנסרים יכול להישמע פשוט. אחרי הכול הנך פטור מהצורך להתמודד איתם בתדירות או באופן אישי, בהשוואה לאנשים העובדים איתך באותו משרד. אולם, אם

אי פעם ניהלת צוות של פרילנסרים, אתה ודאי מודע לכך, שבמהלך עבודה משותפת עם פרילנסרים, פרויקטים עלולים לצאת משליטה ולהסתבך, במהירות גבוהה בהרבה מאשר במשרד. במאמר זה תמצא חמישה טיפים שיקלו עליך לנהל צוות פרילנסרים במהלך עבודה משותפת.

1. למד (ולמד אחרים) איך לתקשר און-ליין       

תקשורת און-ליין נבדלת במאפיינים שונים, משיחות פנים אל פנים ואף משיחות בטלפון. אנשים רבים מודעים לנזקים העלולים להיגרם מפירוש שגוי של מייל סרקסטי, או לתדירות הגבוהה בה הבעות הפנים מתפרשות באופן שגוי, במהלך ועידות וידאו, אחרים עוד לא הפנימו את זה. ייתכן שתיאלץ לאמן את הצוות שלך ביסודות התקשורת המקוונת, או אפילו לחזור עליהם בעצמך.

2. נהל את זרימת המידע ואת קבלת ההחלטות    

משרדים רבים מתנהלים על פי פרוטוקולים מדויקים.פרוטוקולים אלה מגדירים במפורש מי יכול לקבל החלטות במהלך הפרויקט ואת מי יש צורך לעדכן בהתפתחויות השונות. לחברי צוות פרילנסרים, המתקשרים בניהם באמצעות הרשת, ההגדות הללו צריכות להיות חדות ברורות הרבה יותר מאשר הפרוטוקולים המשרדיים. הרי לא תרצה להיות האחרון שידע כי איחרתם את מועד ההגשה של הפרויקט מהשבוע שעבר ואף אחד לא טרח לעדכן אותך בנושא.

3. התייחס בכבוד להבדלים תרבותיים וגיאוגראפיים

זהו כלל שעל כל מנהל לאמץ, אולם כאשר מדובר בעבודה עם פרילנסרים מארצות שונות ומרקעים תרבותיים שונים, הוא הופך חשוב במיוחד. דע באילו אזורי זמן חיים הפרילנסרים החברים בצוות שלך, והתחשב בכך כאשר אתה קובע ועידות וידאו או פגישות. אם פרילנסר מחו”ל, מתייחס אליך פתאום באופן מוזר או מעורר חשד, ייתכן שהסיבה לך נעוצה בהבדלים התרבותיים ביניכם. כידוע, פגישות אינן מתנהלות באותו אופן בישראל, ארה”ב ויפן.

4. הכר את חברי הצוות שלך

שיחות ליד מכונת הקפה המשרדית, אינן חלק מתרבות העבודה מהבית, אולם למרות זאת, חברי הצוות שלך אינם צריכים להישאר אלמונים חסרי פנים. אם הם גרים במרחק נסיעה, הזמן אותם מפעם לפעם לפגישות עבודה, או לשתות איתך כוס בירה במהלך סוף השבוע. בלי להיגרר לחטטנות, הרשה לעצמך לשאול אותם לפעמים שאלות אישיות במייל. אתה תהייה מופתע מהמידה בה קשרים מקצועיים עשויים להתחזק כתוצאה מקשרים אישיים.

5. אל תעדיף הקרובים אליך

קל מאוד להעדיף אנשים שאתה פוגש פנים אל פנים, על פני כאלה שאינך פוגש כלל. במקרים מסוימים, העובדים המגיעים אל מקום העבודה, יהיו בעלי ערך רב יותר למעסיקים  מאשר אלה שעובדים מהבית, אבל קיימות אפשרויות נוספות . שקול היטב את חלוקת המשימות שלך ואת הדרך בה אתה מעריך את חברי הצוות שלך. הפרילנסר שעובד מהבית ומגיע לפגישות בכל יום שלישי, הוא לא בהכרח עובד מסור יותר מזה שגר בקצה השני של המדינה ואף פעם לא החמיץ דד-ליין.

ניהול צוות פרילנסרים יכול לתרום רבות להגדלת היעילות,מצד שני, הוא ידרוש פיקוח צמוד יותר, שיפצה על המרחק בין חברי הצוות. הכלל המסכם ארבעה מתוך חמשת הטיפים שבמאמר, הוא הקפדה על התקשורת הברורה ועקבית ביותר האפשרית. הצגת דרישות גבוהות הנוגעות לתקשורת בין חברי הצוות בשלבים מוקדים של הפרויקט, תסייע לך להימנע מתקלות בהמשך.

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.