בלוג בחינם. האם זו עסקה טובה לפרילנסר?

עבודה מהבית

כל פרילנסר צריך בלוג, או לכל הפחות, אתר מקצועי שבו הוא יכול להציג את תיק העבודות שלו. עבור שיווק און-ליין, הבלוג הוא כלי חיוני לפרילנסרים המאפשר להם להגיע למעסיקים חדשים ולזכות ביותר עבודה מהבית. אם רק התחלת לעבוד מהבית, אתה וודאי שואל את עצמך מהי הדרך הטובה ביותר בה תוכל להקים בלוג מקצועי משלך.

בפניך עומדות למעשה שתי אפשרויות:

1. אחסון על דומיין משלך. באפשרותך לאחסן את הבלוג בכוחות עצמך, או לשלם לחברה העוסקת באחסון אתרים, שתאחסן אותו עבורך.

2. הקמת בלוג בחינם, באמצעות אחד מהאתרים הרבים המאפשרים זאת: Tumblr, ,Wordpress Blogger ועוד.

לאחרונה, מתקיימים דיונים רבים בנוגע לאתרי הבלוגים החינמיים. כמה מומחים בעלי שם בתחום העסקים הקטנים, ממליצים על אתרים אלה כעל האופציה הטובה ביותר עבור עסקים קטנים ופרילנסרים המעוניינים ליצור נוכחות רשת אפקטיבית. במאמר זה נדון ביתרונות ובחסרונות השימוש באתרי בלוגים חינמיים.

אתרי בלוגים חינמיים – היתרונות

היתרון הגדול ביותר של אתרי בלוגים חינמיים עבור פרילנסרים, הוא, שהם חינמיים. לא צריך לשלם לאף אחד על אחסון. מחיר אחסון אתר לשנה יכול להגיע לכמה מאות שקלים ועבור פרילנסר מתחיל זו יכולה להיות הוצאה מורגשת. לפניך מספר יתרונות נוספים:

תבניות עיצוב בחינם. רוב אתרי הבלוגים החינמיים, מציעים כמות גדולה של תבניות עיצוב ללא תשלום. חלקן יוצרות רושם מקצועי ביותר.

סינון תגובות זבל בחינם. בעלי אתרים רבים משלמים לחברות האחסון סכומים נוספים עבור סינון תגובות זבל. בחלק מאתרי הבלוגים החינמיים, הסינון ניתן ללא תשלום.

קהילה מובנית. אתרי בלוגים חינמיים רבים, יצרו סביבם קהילות עצומות של גולשים.

התקנה קלה. העלאת אתר על דומיין משלך, עלולה להיות כרוכה בכמות גדולה של עבודה.

היתרונות הרבים להקמת בלוג מקצועי באתר בלוגים חינמיים, נראים מפתים. במיוחד עבור פרילנסרים מתחילים בעלי תקציב מוגבל. למרות זאת, חשוב לשקול היטב גם את החסרונות.

אתרי בלוגים חינמיים – החסרונות

רוב החסרונות של השימוש באתרי בלוגים חינמיים, נובעים מהתנאים אותם תתבקש לאשר בעת ההרשמה. תנאי השימוש שונים מאתר למשנהו, לכן חשוב מאוד שתקרא אותם בקפידה, בכל אתר בו הנך מעוניין לפתוח בלוג. החסרונות של אתרי הבלוגים החינמיים עלולים לכלול:

פרסומות. אתרי הבלוגים החינמיים עלולים למקם שטחי פרסום בבלוג שלך.

תשלומים נוספים. אתרי בלוגים חינמיים, עלולים לבקש ממך תשלום תמורת שימוש בשם דומיין על פי בחירתך, תמורת הסרת הפרסומות מהבלוג שלך, ועוד.

הגבלות. תנאי השימוש עלולים להגביל את היכולת שלך למכור מוצרים או שירותים באמצעות הבלוג.

שינויים. תנאי השימוש עלולים להשתנות בכל עת על ידי הנהלת האתר.

מכירת העסק שלך. אם אי פעם תחליט למכור את הבלוג שלך, כחלק ממכירה של העסק שלך, ייתכן שלא תוכל לעשות זאת.

אז מה השורה התחתונה? מה כדאי לעשות?

המילה שלי

השורה התחתונה היא שכל פרילנסר צריך לקבל את ההחלטה המתאימה לו. כמה חברות גדולות וידועות משתמשות באתרי בלוגים חינמיים, במקרים מסוימים קשה לדעת אם הבלוג מאוחסן באתר ייעודי, או שמא הוא חלק מאתר בלוגים חינמיים, ובנוסף, רוב אתרי הבלוגים החינמיים מציעים חווית גלישה קרובה מאוד לזו שמציעים אתרים ייעודיים.

מצד שני ותוך התחשבות בכל היתרונות שהזכרתי, עדיף לדעתי לשלם לחברה לאחסנת אתרים עבור דומיין משלך. כאשר האתר שלך בידיך, יש לך שליטה טובה יותר על כל הגורמים. אם תרצה, תוכל לפרסם מודעות, למכור מוצרים ושירותים. ואף למכור את הבלוג. תהיה הבחירה שלך אשר תהיה, לפני שתפתח בלוג מקצועי, זכור לקרוא בקפידה את כללי השימוש והמשך לעקוב אחר שינויים ועדכונים בתנאי השימוש, גם כאשר הבלוג יהיה באוויר.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.