מדוע אנחנו ממשיכים לעבוד מהבית, למרות כל האזהרות?

עבודה מהבית

למרות שבלוגים ומאמרים רבים, מזהירים מפני הסיכונים הכרוכים בעבודה מהבית, מספר הפרילנסרים גדל במהירות מרשימה. חשוב מאוד להזהיר מפני הסיכונים. עבודה מהבית אינה מתאימה לכל אחד. מצד שני, יש לא מעט סיבות טובות לצמיחה בפופולאריות של העבודה מהבית ועל אף כל הצדדים השליליים, אסור לשכוח אותן. במאמר זה אסקור חמש מהסיבות לכך שאנחנו ממשיכים לעבוד מהבית למרות כל האזהרות.

1. אנחנו יכולים להיות יצירתיים יותר

רובם המכריע של הפרילנסרים הם אנשים יצירתיים. בעולם העבודה מהבית  תוכל למצוא את כל סוגי הכישרונות. שלל המקצועות היצירתיים, בהם ניתן לעבוד מהבית נמצאים  כולל בין השאר:

  • כתיבה
  • עיצוב אתרים
  • תכנות
  • פיתוח לאינטרנט
  • צילום

זוהי רשימהחלקית בלבד. עבודה מהבית מאפשרת לטיפוסים יצירתיים, לבטא את עצמם בדרך שלא תתאפשר להם ברוב מקומות העבודה.

כפרילנסר, תוכל לבטא את היצירתיות שלך גם באמצעות פרויקטים אישיים. אתה יכול לפתח מוצרים משלך ואפילו בבלוג המקצועי תוכל להציג את לכישוריך היצירתיים. עבודה מהבית מושכת אליה, את העובדים המעוניינים להיות יצירתיים יותר.

2. עבודה מהבית גמישה יותר

עובדים רבים מתקשים להתאים את עצמם לתבנית המוכרת: ‘תשע עד שש’. אם אתה במיטבך בשעות הלילה המאוחרות או מוקדם מאוד בבוקר, לא תרגיש בנוח במקום עבודה קונבנציונאלי.

נכון, אתה תצליח לגרור את עצמך מהמיטה בשבע בבוקר, בשביל הבוס שלך. אבל אם אתה מתעורר באמת רק בסביבות שתיים בצהריים, אין בכך טעם. אתה הרי לא תהיה במיטבך.

כפרילנסר, אתה הוא זה שקובע את שעות העבודה שלך. אם אתה עובד טוב יותר בשעות הלילה, אתה צריך לעבוד בלילה. אם אתה במיטבך בחמש בבוקר, אף אחד לא יעצור אותך.

האפשרות להתאים את שעות העבודה שלך לשעון הביולוגי שלך, הוא אחד היתרונות הגדולים של העבודה מהבית.

3. איזון בין העבודה לחיים הפרטיים

עובדים רבים חשים את עצמם נקרעים בין עבודתם לחייהם הפרטיים. הניסיון לעמוד בכל הדרישות המקצועיות והמשפחתיות במסגרת יממה אחת, עלול להיות לגרום למתחים וללחץ. הנסיעות אל מקום העבודה וממנו, עלולות להפוך את הלחץ לבלתי נסבל כמעט.

עבודה מהבית יכולה להעניק לך איזון טוב יותר. במהלך עבודה מהבית, תוכל להתאים את עומס העבודה לחייך האישיים. אם החיים שלך סוערים, אתה יכול לקבל על עצמך פחות פרויקטים. אם חייך רגועים, או במקרה בו יש לך צורך בהכנסה נוספת, אתה יכול לקחת על עצמך פרויקטים נוספים. עבודה מהבית היא פתרון תעסוקתי יעיל במיוחד, לסטודנטים או אימהות המטפלות בילדים קטנים.

4. אנחנו בשליטה מלאה

פרילנסרים רבים מרגישים נוח במהלך עבודה מהבית. בעיקר בגלל שהם יושבים ליד ההגה ומקבלים בעצמם את כל ההחלטות הנוגעות לעבודה שלהם.

במשרד, אתה צריך לדווח למנהלים. כפרילנסר, אתה מדווח למעסיקים. ההבדל הגדול הוא שכפרילנסר אתה יכול לבחור את המעסיקים שלך ושכירים אינם יכולים לבחור את הבוסים שלהם. השליטה המלאה הזו, תעניק לך תחושת גאווה ואחריות שיהיה לך קשה מאוד למצוא במהלך עבודה כשכיר.

5. הכנסות גבוהות

עבודה מהבית מושכת מקצוענים רבים, בגלל שהיא מאפשרת להרוויח יותר מאשר עבודה כשכיר. זה נכון במיוחד עבור:

פרילנסרים במשרה חלקית. פרילנסרים במשרה חלקית, נהנים במקרים רבים מהכנסות הדומות לאלה של שכירים במשרה מלאה, בניגוד לרוב המשרות החלקיות בשוק, המציעות שכר נמוך יחסית.

מקצוענים בתחילת דרכם. מקצוענים בתחילת הדרך, יכולים להרוויח יותר במסגרת עבודה מהבית. בנוסף, במצב הכלכלי של היום, הם יכולים להמתין תקופות ארוכות עד שימצאו עבודה כשכירים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.