עבודה מהבית. כיצד האצלת משימות שגרתיות יכולה להגדיל את ההכנסות שלך?

עבודה מהבית

האם אתה מעוניין להגדיל את ההכנסות שלך? אני מניח התשובה שלך היא: ‘כן’. מי מאיתנו אינו מעוניין בתוספת להכנסה החודשית שלו? במאמר זה, אסקור מספר שיטות שיעזרו לך להגדיל את ההכנסות באמצעות האצלת משימות.

מתי להאציל משימות?

אנחנו, הפרילנסרים, ידועים כטיפוסים עצמאיים. אנחנו אוהבים לעשות הכול בעצמנו. זוהי כנראה אחת הסיבות העיקריות לכך שבחרנו לעבוד מהבית. למרות זאת, במקרים רבים זו לא הדרך הנכונה. אולי זה נשמע לך מוזר, אבל האצלת משימות שגרתיות לאחרים, יכולה לגרום לעליה משמעותית בהכנסות שלך. בגלל שהאצלת משימות שגרתיות תפנה  לך זמן לעבודה משתלמת יותר.

שני סימנים ברורים לכך שאתה צריך להתחיל להאציל משימות:

1. אתה עמוס בעבודה ומחיר האצלת המשימות נמוך מהשכר שלך.

הזמן שלך הוא משאב מוגבל וביצוע משימות בעצמך הוא לא תמיד חסכוני. ייתכן שאתה מבזבז את שעות העבודה היקרות שלך על במשימות שגרתיות, בשעה שאתה יכול לשכור מישהו שיבצע אותן תמורת תעריף נמוך יותר.

2. אתה לא יודע לבצע משימה מסוימת.

לפרילנסרים אסור לטעות. אם אינך יודע כיצד לבצע משימה מסוימת  ואין לך זמן ללמוד, זה הזמן להאציל אותה.

האצלת משימות מאפשרת לך לקחת עוד עבודה בתעריף הקבוע שלך. זכור, אף אחד לא משלם לך עבור הזמן שאתה משקיע במשימות יומיומיות.

לדוגמא: נניח שאתה מעוניין לחייב את המעסיקים שלך, עבור שלושים שעות עבודה בשבוע, כל שבוע. לפי תעריף ממוצע של 50 ₪ לשעה. למרות זאת, רק לעיתים רחוקות אתה מצליח לחייב את המעסיקים תמורת שלושים שעות עבודה. לא בגלל שאין מספיק עבודה. להיפך. למעשה אפילו וויתרת על פרויקטים נוספים כי לא היה לך מספיק זמן.

לאחר שבדקת בקפידה את לוחות הזמנים שלך, התברר לך שאתה מבזבז כעשר שעות שבועיות על משימות שאינך יכול לחייב תמורתן את המעסיקים. אתה מאציל את המשימות הללו לספק שגובה עבור עבודתו כ-25 ₪ לשעה ובזמן שהתפנה אתה עובד על פרויקטים משתלמים שנאלצת לדחות קודם לכן. כעת, כשאנחנו יודעים מתי להאציל משימות, הגיע הזמן לברר אילו משימות כדאי להאציל.

אילו משימות להאציל?

ממשימות אישיות ועד משימות מקצועיות, את רוב המשימות שלך תוכל להאציל. לפניך דוגמא למספר משימות נפוצות אותן תוכל להעביר לביצוע בידי אחרים.

1. משימות אדמיניסטרטיביות. משימות אדמיניסטרטיביות עלולות לגזול זמן רב. האם באפשרותך להשקיע בהן בין שעה לשעתיים בכל יום עבודה? את המשימות הללו תוכל להאציל, תמורת תשלום שיהיה ככל הנראה נמוך משכר העבודה שלך.  

 

2. הנהלת חשבונות. לפרילנסרים רבים אין מושג בהנהלת חשבונות. הם מזניחים את ניהול הספרים שלהם ולפני שהם מרגישים בכך, הם מאבדים את הידיים ואת הרגליים. מנהל חשבונות טוב, יטפל בספרים שלך בשבריר מהזמן שייקח לך לעשות את זה.

3. פיתוח ואחזקת אתר אינטרנט. אתה ממשיך להבטיח לעצמך שתגיע לזה, אבל זה אף פעם לא קורה. האתר שלך לא מעודכן וייקח לך המון זמן לעדכן אותו. האצלת המשימה  למפתח אתרים מיומן, תתגלה כהשקעה משתלמת במיוחד עבור כל פרילנסר.

4. כתיבה. אתה שונא לכתוב. אתה יודע ששגיאות הכתיב והתחביר שלך גורמות לך להיראות רע. לפעמים אתה מבלה יום שלם בניסוח של אימייל חשוב. מדוע שלא תשכור כותב מקצועי ותתפנה לעבודה שאתה טוב בה באמת?

5. ניקיון. כמה זמן אתה משקיע מדי שבוע בניקיון הבית? תהיה התשובה אשר תהיה, אתה משקיע יותר מדי. שקול לשלם לעוזרת או לשירותי ניקיון ותוכל ליהנות גם מההרגשה הטובה שתעניק לך סביבת עבודה נקייה ומסודרת.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.