כך תעבדו מהבית עם ילדים

עבודה מהבית

מקצוענים רבים הופכים לפרילנסרים, כי הם מרגישים שעבודה מהבית, תאפשר להם לבלות זמן רב יותר עם הילדים. בימי החופשות הארוכות – חופשת פסח והחופש הגדול, פרילנסרים שהם גם הורים לילדים בגילאי בית הספר, מוצאים את עצמם ממשיכים לעבוד כאשר הילדים בבית.

נכון, עבודה מהבית מאפשרת לוחות זמנים גמישים ביותר ובכל זאת, לא פשוט להמשיך לעבוד כאשר הילדים בבית. מידת הקושי תלויה אמנם בילדים ובפרילנסר, אולם קיימות מספר דרכים שיכולות להקל על עבודה הבית כשהילדים בחופש. במאמר זה אספק מספר עצות פשוטות לפרילנסרים הנאלצים לדלג בין עבודה מהבית לטיפול בילדים.

דילמת הקייטנה

פרילנסרים רבים התחילו לעבוד מהבית, כדי שיהיה להם יותר זמן לבלות עם הילדים. עבור רבים מהם זו הייתה החלטה נכונה. הורות היא שלב חשוב מאוד בחיים.

לעומת זאת, אסור לשכוח כי גם עבודה מהבית דורשת זמן. לכן, הורה העוסק בעבודה מהבית, צריך לוודא כי ברשותו עומדים הזמן והתנאים המתאימים,  שיאפשרו לו לבצע את עבודתו כהלכה.

בעוד פרילנסרים מסוימים משגשגים בסביבות רועשות (ילדים צועקים ברקע, תינוקות מייללים והפרעות תכופות), עבודתם של אחרים דורשת ריכוז ושקט. אם אתה אחד מהפרילנסרים שלא יכול להתרכז, כאשר הילדים מרעישים ברקע, ייתכן שתרצה לשקול לשלוח אותם לקייטנה. לקייטנה  יש מחיר, לכן כדאי שתוודא ששכר העבודה שלך יספיק

כדי לכסות את העלויות ולהשאיר לך רווח.

קייטנה איננה הפתרון היחידי. הנה מספר אפשרויות נוספות שבאפשרותך לשקול:

  • חלוקת משמרות שמטרפות עם פרילנסרים הגרים בשכנות. קבעו ימים שבהם אחד מכם ישגיח גם על הילדים שלך, וימים בהם אתה תשגיח גם על ילדיו.
  • העסק תלמיד או תלמידת תיכון שישגיחו על הילדים שלך בביתך, בימי החופשה.
  • העסק בן משפחה שישגיח על הילדים מספר ימים בשבוע.

יש פרילנסרים שלא מוכנים לשלוח את הילדים לקייטנות או למעונות יום, מסיבות כלכליות או אישיות. גם בפניהם עומדות מספר אפשרויות.

אלטרנטיבות נוספות לקייטנות

אם אינך יכול לשלוח את הילדים לקייטנה, מסיבות כלכליות או אחרות, עומדות בפניך מספר אפשרויות, שיעניקו לך את הזמן הדרוש לך לעבודה שקטה מהבית.

מרכזים עירוניים. מרכזים עירוניים רבים מציעים פעילות יומית לילדים בימי החופשה.

מרכזים קהילתיים. ספריות רבות מציעות ‘שעת סיפור’ לילדים בגיל הגן ובית הספר היסודי. בחלקן תוכל למצוא גם חיבור Wi-Fi בחינם, שיאפשר לך להמשיך לעבוד.

טיולים ומחנות. נסה לעניין את הילדים ביציאה לטיולים ומחנות. באמצעות הציוד המתאים תוכל אפילו להתלוות אליהם בלי להפסיק את העבודה.

כשילדי היו צעירים יותר, הם אהבו מאוד להקשיב ל- ‘שעת סיפור’, בספרייה הציבורית. אני אהבתי לנצל את השעה הזו, כדי לשבת עם המחשב הנייד בסביבה שקטה יחסית ולהתקדם בעבודה.

אפשרות נוספת העומדת בפני פרילנסרים, היא לעבוד כאשר הילדים ישנים. זה יכול להיות יעיל במקרים שבהם הילדים נוהגים לישון בצהריים, או להירדם בשעות הערב המוקדמות. פרילנסרים רבים מעבירים את הטיפול בילדים אל בני הזוג שלהם, כאשר הם עובדים. אם בדרך כלל, אתה הוא ההורה הפעיל יותר בגידול הילדים, תהיה זו הזדמנות מעולה עבורם לבלות זמן איכות עם ההורה האחר.

הפוך את הילדים לחלק מהעסק

באפשרותך להעסיק את הילדים הבוגרים יותר בביצוע משימות בסיסיות בעסק שלך. הילד שלך חולם להיות מעצב אתרים? תן לו הזדמנות לבחון את היכולות שלו. בני נוער  צעירים יותר יכולים לעזור לך להכין עותקים, לתייק ולבצע משימות משרדיות פשוטות נוספות. זוהי דרך נפלאה באמצעותה תוכל להעביר לילדיך, ידע בסיסי בנושאים עסקיים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.