עבודה מהבית. 5 סיבות טובות לעבוד בספרייה הציבורית

עבודה מהבית

פרילנסרים מתעלמים בדרך כלל מן המשאבים אותם מעמידות לרשותם הספריות הציבוריות. זה חבל, כי רוב הספריות הציבוריות מעמידות את המשאבים הללו לרשות המנויים, ללא תשלום. יכול להיות שאתה זוכר את הספרייה הציבורית כמקום אליו הגעת בתקופת הלימודים כדי להכין שעורי בית, אבל כיום, ספריות ציבוריות מציעות לך הרבה יותר. במאמר זה אסקור מספר משאבים חיוניים במיוחד לפרילנסרים, העומדים ללא תשלום  לרשות המנויים.

1. ספרים ופרסומים שונים

הספריות הציבוריות הן מקור עצום לספרים, מגזינים ופרסומים שונים. רבים מהם קשורים לתחום ההתמחות שלך כפרילנסר. הקדש מועדים קבועים לסקירה של מדפי הספרייה  וחיפוש מקורות שיוכלו לסייע לך בעבודה.

אגף כתבי העת בספרייה הציבורית, זוכה בדרך כלל להתעלמות מצידם של פרילנסרים, אולם הוא מכיל שפע של אינפורמציה בעלת ערך עבור פרילנסרים. כפי שוודאי ידוע  לך, רכישת מנוי למגזין עלולה להיות יקרה. ברוב הספריות הציבוריות, תמצא אגף כתבי עת ובו מאות מגזינים בנושאים שונים, משבועונים רבי תפוצה  ועד לפרסומים מקצועיים.

כותבים המעוניינים להצטרף לצוות של עיתון או מגזין, יכולים להיעזר באגף כתבי העת, כדי לברר, לאיזה כתב עת באפשרותם לפנות בהצעה. מעצבים ואנשים העוסקים בתחומים יצירתיים שונים, יכולים למצוא באגף כתבי העת שפע של מקורות השראה.

2. Wi-Fi בחינם

כמו כל פרילנסר, גם אתה אוהב לצאת מהבית מפעם לפעם. מן הסתם, ניצלת עד היום את כל חיבורי ה- Wi-Fi ללא תשלום, בסביבת מגוריך, אך משום מה דילגת על הספרייה הציבורית. ספריות ציבוריות רבות מציעות חיבור Wi-Fi בחינם. אפשרות נהדרת לפרילנסרים המעוניינים לעבוד מספר שעות מחוץ לבית.

יתרון נוסף של הספריות הציבוריות הוא שהן שקטות באופן משמעותי מכל מקום אחר המציע חיבור Wi-Fi בחינם, בתי קפה למשל. אולמות הקריאה וחדרי הלימוד בספריות הציבוריות יאפשרו לך לעבוד בשקט ובריכוז מקסימאלי.

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

3. שיעורים ופגישות 

ספריות ציבוריות רבות פועלות גם כמרכזים קהילתיים. משמעות הדבר היא שבמקרים רבים הן מעמידות כיתות ואולמי הרצאות לרשות המנויים. אם ברצונך ללמוד מיומנויות חדשות, או להרחיב את מעגל הקשרים שלך, אל תתעלם מהשיעורים וההרצאות המתקיימים בספרייה הציבורית. פעילות שבה מנויי הספרייה יכולים להשתתף ללא תשלום, או תמורת תשלום נמוך במיוחד.

בספרייה הקרובה לביתי, למשל, מוצעים קורסים למבוגרים בנושאים כמו: הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים וחיפוש עבודה באמצעות האינטרנט. ספרייה גדולה יותר (לא הרחק מכאן), מציעה קורסים ליזמות, ולהשגת מענקי מחקר, לצד מגוון קורסים ללימודי שפות ומחשבים.

במידה ויש לך ידע והסמכה בנושא מסוים, ייתכן שתרצה להציע לספרייה הציבורית לקיים  קורס מקצועי בהנחייתך. הנחייה של קורס מקצועי, תשפר באופן ניכר את הנראות שלך בקרב הקהילה.

4. השאלת ספרים דיגיטליים 

ייתכן שאינך מודע לכך, אולם ספריות ציבוריות רבות, מאפשרות למנויים לשאול ספרים דיגיטליים ללא תשלום. אם הספרייה שלך מציעה שירות כזה, באפשרותך, לשאול ספרים און-ליין, באמצעות אתר הספרייה.

שאילת ספר דיגיטלי יכולה להיות פתרון מעולה במידה ואתה מתכנן להשתמש בספר יותר מפעם אחת. בנוסף היא תסייע לך לגלות מאגר עצום של ספרים דיגיטליים, שתרצה לצרף לספרייה המקצועית שלך.

5. ספרנים

ספרנים מיומנים הם משאב בעל ערך עבור פרילנסרים. אם עליך לחקור נושא מסוים, אתה יכול לפנות לספרנים שייסעו לך למצוא את המידע הנחוץ לך. ספרנים מיומנים מכירים היטב את חומרי הקריאה שבספרייה העירונית, יכולים לסייע לך גם בחיפוש מידע און-ליין ולחסוך לך זמן יקר של חיפוש אחר מקורות.