הכן את העסק שלך לחורף

עבודה מהבית

מה יעלה בגורל העסק שלך, במקרה שתמות? זוהי שאלה שאף פרילנסר לא רוצה לשאול, אבל כל אחד מאיתנו חייב לחשוב עליה. האם אתה יודע מה יקרה לעסק שלך במקרה ותחלה, או חלילה גרוע מזה? רובנו אינו יכול לענות על השאלה הזו, בגלל שלא השקענו בה מספיק מחשבה. למרות זאת, כדאי לזכור כי הבלתי צפוי מתרחש מדי יום. במהלך מחלה סופנית או לאחר המוות, יקיריך ירצו, מן הסתם, גישה אל החשבונות שלך והסכומים המגיעים לך. למענם, עדיף שתהיה מוכן.

אינני עורך דין, אולם במאמר זה ריכזתי מספר פעולות שיבטיחו לפרילנסר כי במקרה הגרוע מכל, יקיריו יהיו מודעים למשאלותיו בנוגע לעסק, ויבינו כיצד למלא אותן.

הכן ערכת מידע

אתה יכול להתחיל בכך שתכין ערכת מידע בנוגע לעסק שלך. על הערכה לכלול מידע מפורט לגבי כל היבט של עבודתך.

(הערה: אם אינך רוצה לצרף  סיסמאות לערכה, שקול להשתמש בתוכנה לאחסון בטוח של סיסמאות. אפשר ליקיריך גישה לתוכנה שבאמצעותה, הם יוכלו להיכנס לחשבונותיך השונים.)

הערכה שתכין צריכה לכלול מידע על:

העסק שלך- מצב בו לבני משפחה וחברים של פרילנסרים, אין שמץ של מושג לגבי עבודתם, הוא אינו בלתי רגיל. הערכה שלך צריכה לכלול תיאור מפורט של הפעילות שלך במסגרת עבודה מהבית.

האתר(ים) שלך- ערוך רשימה של כל אתרי האינטרנט בבעלותך, הקשורים לעבודה שלך. הרשימה צריכה לכלול את האתר המקצועי שלך, את הבלוג שלך ואת האתר בו אתה מציג את תיק העבודות שלך.

הנהלת החשבונות שלך- הסבר היכן ניתן למצוא את המידע הקשור להנהלת החשבונות שלך. בעיקר היכן ניתן למצוא את המידע על ההתחייבויות כלפיך (תשלומים שמגיעים לך) וההתחייבות שלך (תשלומים שאתה חייב).

חשבונות המדיה החברתית שלך- אם יצרת פרופילים ברשתות חברתיות הקשורים לעסק שלך, ערוך רשימה מסודרת שלהם וודא כי יקיריך מודעים למשאלות שלך לגבי פרופילים אלו.  

 

אתרי תשלומים- ערכת המידע שלך צריכה לכלול את החשבונות שלך באתרי התשלומים השונים, דוגמת PayPal, בהם אתה משתמש כדי לקבל תשלומים.

רשימת המעסיקים שלך-  ייתכן כי יקיריך יצטרכו ליצור קשר עם המעסיקים הנוכחיים שלך, על מנת לגבות את התשלומים המגיעים מהם ולהודיע כי לא תוכל לסיים את הפרויקט. וודא כי רשימת אנשי הקשר שלך שלמה ומעודכנת.

רשימת הספקים שלך- בנוסף, עליך לערוך רשימה של החברות איתן אתה נמצא בקשרים עסקיים. יקיריך יהיו מעוניינים אולי לבטל או לשנות הזמנות שביצעת. על רשימה זו לכלול את פרטי חשבון הטלפון העסקי שלך, שירותי אחסון אתרים וספקי שירותים נוספים.

לאחר שתעבור על ערכת המידע עם יקיריך, הנח אותה במקום בטוח שיהיה מקובל עליכם. אם אתם חולקים כספת משותפת, זה יכול להיות מקום מצוין.

עבור על המידע באופן אישי

שום דבר אינו מסייע לזיכרון כמו התנסות בשטח. במידה והדבר אפשרי, מומלץ שתעבור מראש על ערכת המידע עם יקיריך. בדרך זו תוכל לענות על השאלות שלהם ולהבהיר תפיסות שגויות, במידה ויש להם כאלה.

הצג בפניהם את כל החשבונות שלך ברשתות החברתיות ותן להם לתרגל כניסה אליהם. בקש מהם למצוא את רשימת החייבים בתיקיית הלקוחות שלך. וודא שהם מבינים כיצד פועל החשבון שלך ב- PayPal.

תעד את הבקשות שלך בכתב

הקפד לתעד את הבקשות הנוגעות לעסק שלך בכתב. זכור, איש לא יוכל למלא אותן, אם אף אחד לא יהיה מודע אליהן. במידה ויש לך עסק גדול, או סוכנות, וודאי תרצה להשאיר בכתב הנחיות הנוגעות לעתידם.