עבודה מהבית. כך תתאים אותה לחיים שלך

עבודה מהבית

עבודה מהבית היא  לא מקצוע אלא סגנון חיים. ודאי כבר שמעת בעבר את האמירה הזו. אולם, סגנון חיים או לא, אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עבור פרילנסרים, הוא האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים. זה מעט אירוני, היות והחיפוש אחר איזון בין העבודה  לחיים, הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשי מקצוע רבים הפכו לפרילנסרים.

האם האיזון בין עבודה לחיים פרטיים אכן אפשרי? התשובה היא כן – בדרך כלל. אולם לא באופן מושלם ולא לאורך כל הזמן. חיים מאוזנים דורשים תכנון. יהיו תקופות בהן תרגיש כי חייך מאוזנים יותר מאשר בתקופות אחרות וזה נורמאלי בהחלט. במאמר זה, אספק מספר עצות שיעזרו לך לשלב בין העבודה שלך מהבית לבין חייך הפרטיים ויאפשרו לך לעלות על הדרך הנכונה לחיים מאוזנים.

הכר את עצמך

מה מאפשר לך לבצע את עבודתך באופן הטוב והיעיל ביותר?

  • האם אתה זקוק לשקט, או שאתה משגשג בסביבה כאוטית?
  • האם אתה יצירתי יותר בשעות הבוקר, או שאתה במיטבך בשעות הקטנות של הלילה?
  • מהם גורמי ההשראה שלך? פרילנסרים יכולים לשאוב השראה ממוזיקה, מאומנות,  משהייה בחיק הטבע ועוד
  • האם אי סדר מטריד אותך, או שאתה יכול לעבוד בכל מקום?

לאחר שהבנת מה דרוש לך לעשות את העבודה באופן הטוב ביותר, וודא כי סביבת העבודה שלך, עונה לדרישות.

היה מציאותי 

למרות שכפרילנסר סביר להניח שאתה עובד מהבית, כדי לסיים עבודה של שמונה שעות, עדיין תזדקק לשמונה שעות. דע למה הנך מחויב וכמה זמן יהיה עליך להקדיש מדי יום לעבודה מהבית.

יותר מדי פרילנסרים לוקחים על עצמם עבודה מהבית בכמות שבה הם לא מסוגלים לטפל. ייתכן שתרגיש יותר נוח לעבוד מהבית ושתסבול מפחות הפרעות, אבל למרות זאת לא תוכל להכפיל באופן פתאומי את עומס העבודה.

וודא כי התעריפים שאותם הנך גובה  גבוהים במידה מספקת. על מנת שלא תרגיש צורך, לקבל על עצמך פרויקטים נוספים, אותם לא תוכל לבצע כהלכה.

התכונן לחופשות

כל אחד זקוק לחופשה. חופשות הן חלק חשוב מהאיזון בין העבודה לחיים הפרטיים. היות וכפרילנסר, אתה הוא המעסיק של עצמך, נראה לך אולי שאתה יכול לצאת לחופשה מתי שמתחשק לך. אך זוהי טעות חמורה.

כפרילנסר, לא תזדקק אמנם לאישור מהמנהל כדי לצאת לחופשה, אולם עליך לערוך מספר תוכניות על מנת לוודא שהחופשה שתכננת אכן תתקיים.

1. הודע למעסיקים הקבועים שלך כי אתה יוצא לחופשה.

2. תכנן כיצד להגיב לפניות ממעסיקים פוטנציאליים שיגיעו אליך לפני או במהלך החופשה.

3. החלט עד כמה תרצה להיות מחובר בזמן החופשה. יש פרילנסרים שבודקים את האימייל שלהם, בעוד אחרים מתנתקים מהרשת לחלוטין.

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

אל תמציא הכול מחדש

אם הנך כותב, מעצב מפתח תוכנה, או בעל מקצוע אחר, המעסיקים שלך דורשים ממך רעיונות יצירתיים ורעננים, אולם זו אינה סיבה להמציא את הפעולות האדמיניסטרטיביות שלך כל פעם מחדש. נסה ככל יכולתך לפתח תגובות סטנדרטיות למצבים הבאים והתאם אותן לכל סיטואציה חדשה שבה אתה עשוי להיתקל:

  • בקשה להצעת מחיר
  • סגירת הסכם עבודה
  • משלוח הודעת חיוב
  • משלוח הודעת  גבייה

ככל שתשקיע יותר ביצירת סטנדרטים לביצוע המשימות האדמיניסטרטיביות שלך, תחסוך יותר זמן.

טפח את עצמך

אתה עושה זאת עבור כל כך הרבה אנשים. אתה מפנה זמן ללקוחות שלך, לבני המשפחה ולחברים, אבל רק לעיתים רחוקות אתה מפנה זמן לעצמך. אם אתה מעוניין בחיים מאוזנים, חשוב שתמצא זמן לעיסוק בפעילויות הגורמות לך להרגיש טוב.