הפתעה! פרילנסרים לא באמת לבד

עבודה מהבית

הפרילנסר הבודד יושב יום אחר יום כפוף מעל המקלדת בחדר העבודה הריק שלו. הוא מבודד לחלוטין ורק לעיתים רחוקות יוצר קשר עם אנשים אחרים. הפרילנסר הבודד עלול אפילו לאבד את כישוריו החברתיים. זוהי, על כל פנים, התפיסה הרווחת. נראה כי עבודה מהבית ובדידות קשורות זו  לזו. אנשים מסוימים מתחילים לעבוד מהבית, בעיקר כי הם סבורים כי לא יצטרכו יותר לעבוד בחברת אנשים אחרים.

למרות שהיא רווחת, התפיסה הזו לגבי עבודה מהבית שגויה לחלוטין. פרילנסרים אמנם עובדים מהבית אך רובם זקוקים לאנשים נוספים על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם. הבט ברשימה הבאה ובדוק האם אתה מסכים איתי לכך שרוב הפרילנסרים לא באמת לבד.

מעסיקים 

בראש ובראשונה, פרילנסרים צריכים לעבוד עם מעסיקים. פרילנסר בלי לקוחות ימצא את עצמו במהירות רבה מחוץ לעסק. למעשה, רוב הפרילנסרים מתמרנים בין מספר פרויקטים בו זמנית. המשמעות לכך היא שהם עובדים עם יותר ממעסיק אחד בכל רגע נתון.

במידה אתה חדש בתחום, בדרכים מסוימות, מעסיק הוא כמו בוס. הוא  לא יגיד לך מתי להגיע לעבודה ולא יביט מעבר לכתפך כדי לבחון את ההתקדמות שלך. אבל אתה חייב להבין מה הוא רוצה שתעשה ואיך עליך לעשות את זה. אם יש לך יותר ממעסיק אחד בו זמנית, אתה יכול להרגיש כאילו יש לך יותר מבוס אחד.

כדי לרצות את המעסיקים שלך, תצטרך ככל הנראה לשמור איתם על קשר- באמצעות אימייל או טלפון. בנוסף,תצטרך להיות איתם בקשר גם כדי לשאול שאלות, למסור תוצרים ולשלוח חשבוניות.

מעסיקים פוטנציאליים    

מעסיקים פוטנציאליים הם סוג נוסף של אנשים איתם פרילנסרים נמצאים בקשר על בסיס יומיומי. המעסיק הפוטנציאלי שלך הוא כל מי שמתאים לפרופיל המעסיק האידיאלי שלך.

במידה ומישהו מתאים לפרופיל המעסיק הפוטנציאלי שלך ויש בניכם קשר כלשהו, כדאי להשקיע  במערכת היחסים בניכם בתקווה לכך שהיא תתפתח בהמשך ליחסי פרילנסר/מעסיק. זכור, אמון הוא מרכיב חיוני בכל מערכת יחסים ובמיוחד במערכת יחסים בין פרילנסר למעסיק.

אין לך דרך לגעת מתי יהפוך המעסיק הפוטנציאלי ללקוח. פרילנסרים נשארים לפעמים בקשר עם מעסיקים פוטנציאליים במשך חודשים או אפילו שנים לפני שהם מועסקים, ועדיין, שמירה על קשר עם שורה ארוכה של מעסיקים פוטנציאליים, היא רעיון מעולה.

פרילנסרים אחרים

פרילנסרים צריכים לשמור על קשר גם עם פרילנסרים אחרים. כמה פרילנסרים לא רואים את הצורך בכך, אבל אני מצאתי את היחסים של עם כותבים פרילנסרים אחרים, כמועילה מאוד.

לעולם אינך יכול לדעת מתי מצבו של מישהו ישתנה. פרילנסרים יכולים להגדיל את העסק שלהם, עד כדי כך שהם יירצו להעסיק אותך. אל תשכח כי פרילנסרים רבים, מעסיקים לעיתים פרילנסרים שיקלו עליהם בתקופות עומס.

קשר עם פרילנסרים אחרים יכול להיות מעודד. היות וגם הם עוסקים בעבודה מהבית, הם יכולים להבין מה עובר עליך (בשונה מבני המשפחה ומהחברים שלך).

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

מעסיקים וקולגות מהעבר

הקשרים שלך עם מעסיקים, לקוחות וקולגות מהעבר, חשובים במיוחד. כאשר הדבר אפשרי, נסה לשמור על יחסים טובים עם מי שהעסיק אותך בעבר.

סיבה אחת לטיפוח יחסים טובים עם מעסיקים מהעבר, היא שהם יכולים להוות מקור נהדר להמלצות. הם מכירים את עבודתך ממקור ראשון ולכן ההמלצות שלהם משמעותיות מאוד עבור לקוחות פוטנציאליים.

בנוסף, אל תשכח שהנסיבות יכולות להשתנות. חברה שהעסיקה אותך כשכיר, יכולה יום אחד להיות מעוניינת בכך כפרילנסר. קולגה מהעבר יכול לפתוח עסק משלו. אם תשמור על הקשרים שלך, תשמע על ההזדמנויות החשדות הללו ברגע שבו יצוצו.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.