קשה להאמין: 5 שקרים שמעסיקים אומרים

עבודה מהבית

האם המעסיק שלך משקר? למרבה הצער, לא כל המעסיקים הם אנשים ישרים. חלקם שקרנים סדרתיים, ולחלקם יש נטייה לעוות את המציאות מפעם לפעם. לרוע המזל, גם שקרים ‘לבנים’, עלולים להשפיע על פרילנסרים, המסתמכים על פרויקטים ועל התשלומים עבורם. במאמר זה אציג חמישה שקרים נפוצים שמעסיקים אומרים ואסביר מדוע המעסיקים משתמשים בהם. אם תשמע את אחד השקרים הללו ממעסיק, אתה יכול להתחיל לחשוד.

שקר מס 1′: אשלם לאחר שאצליח

אם תשמע את השקר הזה מספיק זמן, אתה עלול להתחיל להאמין כי הנך עומד לדחות את ההזדמנות העסקית הגדולה ביותר מאז המצאת הגלגל. שקר זה נקרא גם ‘תרמית אחוזי ההצלחה’ שבמסגרתו המעסיק מבטיח לך אחוז מסוים מהרווחים, ברגע בו יתחיל להרוויח.

למרבה הפלא, ההצעות הללו מגיעות בדרך כלל ממעסיקים שלא הצליחו מעולם. מעסיקים שמצליחים באמת, מסוגלים לשלם את התעריפים שלך. הם אינם צריכים לצאת בהצהרות מרחיקות לכת.

הפגם המובנה בשקר זה הוא שלפרילנסר אין ברוב המקרים דרך למדוד את ההצלחה או הכישלון של המעסיק. פרט למקרים בהם המעסיק מעניק לך גישה לספרים שלו, כדי שתוכל לדעת אם יש לו קבלות, מומלץ שתימלט ברגע שבו תשמע את השקר הזה.

שקר מס’ 2: תהיה עוד הרבה עבודה בשבילך בעתיד

ברוב המקרים, למעסיקים יש כוונות טובות כשהם יוצאים בהצהרה הזו. ייתכן שיש להם תוכניות גדולות לגבי פרויקטים עתידיים שלא יתממשו לעולם, ואולי הם רק מנסים להשיג ממך מחירים נמוכים יותר, בהתבסס על הבטחות לעבודה רבה בעתיד.

כך או אחרת, עבודה בעתיד לא תשלם את החשבונות שלך מהיום. אלא אם המעסיק מוכן להתחייב לגבי אותם פרויקטים עתידיים, (כולל פרטים מלאים ולוחות זמנים), בכתב, אל תסכים להתפשר על התעריפים שלך.

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

שקר מס’ 3: הצ’ק בדואר

בהתחשב במספר הפעמים ששמעתי את השקר הזה, אפשר לחשוב שהדואר מאבד מכתבים כל הזמן. מעניין למה החשבונות שלי אף פעם לא הולכים לאיבוד.

לאחרונה, שמעתי את השקר הזה ממעסיק, שוב ושוב. כשקיבלתי לבסוף את התשלום (באיחור גדול), שמתי לב שמעטפה נשלחה מספר ימים קודם. אם חלפו יותר משבועיים והצ’ק עדיין לא הגיע אליך בדואר, כנראה שהמעסיק משקר.

אל השקר הזה יש להתייחס כמו אל דגל אדום. לרוב הוא מעיד על כך שהמעסיק נמצא במצוקה כספית ושהוא מנסה למשוך זמן. חשוב פעמיים לפני שתסכים לעבוד איתו שוב ועדיף שתדרוש ממנו תשלום מראש.

שקר מס’ 4: העבודה שלך תזכה לחשיפה גדולה  

שאל את עצמך: ‘האם אני זקוק לחשיפה או לכסף?’ בתקופות מסוימות, כמו למשל תקופות בהן התחלת לשווק שירות חדש, ייתכן שתרצה לקדם את עצמך, אך ברוב המקרים התשובה שלך צריכה להיות: ‘אני מעוניין בתשלום’. שים לב למה שאתה מוכן לעשות בתמורה לחשיפה.

אם למעסיק אין היסטוריה מוכחת של פנייה לקהלים גדולים, וותר על ההצעה. זכור כי אף אחד לא יכול להבטיח שאנשים באמת יראו את העבודה שלך (או יזכרו מי עשה אותה). הפרויקטים הטובים ביותר יעניקו לך גם חשיפה וגם שכר הוגן.

שקר מס’ 5: המתחרים מבקשים רק X

זהו ניסיון נוסף מצד המעסיק לגרום לך לרדת במחיר. הוא מצטט מחיר נמוך במיוחד עבור השירות שאתה מציע ומתעקש על כך שזהו מחיר השוק. אל תאמין לו אפילו לרגע. ברור, ישנם פרילנסרים המוכנים לעבוד במחירים נמוכים במיוחד, אבל זה לא אומר שהם באמת יודעים מה הם עושים. (אם הם כל כך טובים, המחירים שלהם לא יישארו נמוכים לאורך זמן).

כשמדובר בתמחור, אל תוותר על העקרונות שלך.