10 צעדים מחשבתיים בדרך ליותר פרויקטים חדשים

עבודה מהבית

האם שאלת את עצמך אי פעם מדוע פרילנסרים מוכשרים במיוחד נכשלים, בעוד פרילנסרים מוכשרים פחות זוכים להצלחה? אחד ההסברים לכך הוא שפרילנסרים מצליחים פועלים על פי דפוסי חשיבה נכונים. במאמר זה אסקור מספר צעדים שעליך  לעשות כדי להתאים את דפוסי החשיבה שלך לזכייה ביותר לקוחות ופרויקטים חדשים.

עבודה מהבית זה XPLACE.COM

1. חשוב על המעסיקים שלך. זוהי תחילתו של דפוס חשיבה שיאפשר לך לזכות בפרויקטים חדשים. המעסיק שלך הוא אדם אמיתי ולעסק שלו יש צרכים אמיתיים. הקדש זמן להבנת המעסיק וצרכיו. האמן לי, אם לא יהיה אכפת לך מהמעסיק הוא יכול להבחין בכך, ואם הוא יבחין בכך, הוא לא ימשיך להעסיק אותך לאורך זמן.

2. חשוב על העבודה שלך.  זוהי וריאציה על הסעיף הקודם. לצד המחשבה על המעסיקים, אתה צריך לחשוב גם על העבודה שלך. בין אם שמך יופיע לצידו ובין אם לא, עליך להתייחס אל כל פרויקט שאתה מבצע, כאילו אתה חתום עליו. אם אינך גאה בעבודה שלך,ככל הנראה אתה עושה משהו שגוי. פרילנסרים מצליחים אף פעם לא ‘מחליקים’, בלי להשקיע מאמץ.

3. עמוד בהתחייבויות שלך. זה קצת יותר מסובך מאיך שזה נשמע. יש כל כך הרבה פרילנסרים (ואנשים אחרים) שאינם עומדים בהתחייבויות שלהם. האפשרות לסמוך עליך, תבדל אותך מיידית מהמתחרים שלך. עמידה בהתחייבויות תדרוש ממך, להיות מאוד מדויק בהבטחות שלך. לכן, לעולם אל תבטיח אם אתה יודע שלא תוכל לעמוד בהבטחה.

4. אל תחשוש לשאול שאלות. יותר מדי פרויקטים התרסקו בגלל שפרילנסרים חששו לשאול שאלות פשוטות. אנחנו חושבים שאם נשאל שאלות נראה מטופשים, אבל טעות שנגרמה בגלל החשש לשאול תציג אותנו באופן מטופש הרבה יותר. הפרילנסרים הטובים ביותר יודעים אילו שאלות לשאול ומתי לשאול אותך.

5. התעדכן. כפרילנסר מצליח אתה צריך להיות מעודכן. גם בעבודה השוטפת שלך וגם בשינויים בתחום בו אתה עוסק. זהו חלק מהמחשבה על המעסיקים שלך והמחשבה על העבודה שלך. אם לא תהיה מעודכן, לא תהיה מסוגל לספק שירות איכותי. עשה כל מה שנדרש. קח שיעורים, קרא ספרים ובלוגים. למד ותרגל את המקצוע שלך.

6. הפסק להתנצל. אתה לא מועיל לאיש בכך שאתה מתנצל באוזני המעסיק שלך על מעשים שאינם דורשים התנצלות. לפרילנסרים רבים (ואני ביניהם) יש הרגל רע לומר ‘סליחה’, כאשר אין צורך בכך. אל תתנצל על התעריפים שלך, על כך שאתה עוסק מכדי לקבל עבודה דחופה, או על כך שאתה זקוק ליותר מידע מהמעסיק.

7. הפסק לבזבז זמן. יש כל כך הרבה דברים מרתקים בחוץ, בעיקר אם אתה נמצא ליד מחשב שמחובר לאינטרנט. קל מאוד להצדיק השקעת זמן בפעילויות שהן בזבוז זמן מוחלט. אם אתה עושה משהו במסגרת זמן העבודה שלך מהבית, וודא כי הוא ישפר את היכולות שלך או יעזור לך להשיג מעסיק חדש.     

 

8. זכור את מתח הרווחים שלך. אתה עובד מהבית כדי להרוויח. כדי שתוכל לדעת אם אתה מרוויח או לא, עליך ללמוד כיצד להתנהל היטב מבחינה כספית ולערוך רשומות מסודרות. דע מי הלקוחות ששילמו ואילו תשלומים מתעכבים. בצע רישום מדויק של ההוצאות שלך ושלם מיסים כחוק.

9. קדם את העסק שלך. כל עסק צריך להשקיע בשיווק והעסק שלך אינו יוצא מן הכלל. למרות זאת אנחנו הפרילנסרים מתנהגים כאילו אין לנו צורך בשיווק. זוהי טעות. אמץ את קידום העסק שלך כהרגל. חלק כרטיסי ביקור. היה פעיל במדיה החברתית וודא כי האנשים סביבך יודעים במה אתה עוסק.

10. עודד חזרה של לקוחות. הלקוחות הטובים ביותר שלך הם הלקוחות החוזרים. אתה יודע שהמעסיק שלך מרוצה, כאשר הוא ממשיך לבקש ממך מוצרים ושירותים. ברר אלו פעולות מצדך גורמות למעסיקים שלך להיות מרוצים והמשך לעשות אותן. רמז: צעד זה יהיה בלתי אפשרי כמעט, אם לא יהיה לך קשר מעולה עם המעסיקים שלך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.