פרילנסר, כך תבנה בסיס לקוחות מוצק ותזכה בפרויקטים חוזרים

עבודה מהבית

הסיבות לעזוב את העבודה במשרד לטובת עבודה מהבית, הן משמעותיות: החופש לעבוד מתי שאתה רוצה, לבחור בעצמך את הפרויקטים ולבחור עם מי תעבוד. בהתחשב בכך שרוב האנשים כלואים בשגרה משרדית של תשע עד שש, הן גם מחזקות את מי שבחר לעבוד מהבית.

ככל שתצבור ניסיון ותיצור תיק עבודות מרשים, העבודה שלך מהבית תהפוך תלויה יותר בקשרים שלך. מי יכול לחבר אותך למי? איך תפגוש אנשים חדשים? מניין יגיעו ההכנסות? תצטרך להקים בסיס מוצק של מעסיקים שיתמכו בך ובעבודתך. במאמר זה אחלוק מספר רעיונות, שיעזרו לך לבסס מערכת יחסים מוצקה עם המעסיקים שלך.

תעבוד עם כבוד

לפני הכול, אתה חייב לכבד את המעסיקים שלך. עבודה מהבית מול מעסיק יחיד, או שיתוף פעולה במסגרת צוות של פרילנסרים דורשת סבלנות. כל אחד צריך לכבד את הרעיונות של האחר ולנסות לעבוד יחד בסביבה באווירה חיובית.

היות ונשכרת לבצע את הפרויקט כמקצוען אולי ייראה לך שהדעות והמשובים שלך, צריכים להיות בעל משקל רב יותר. במקרים מסוימים המעסיקים שלך ירצו לקבל ממך רעיונות ותמיכה. אולם קיימות סיבות רבות וטובת לכך שעליך להישאר במסגרת אותה הגדירו המעסיקים.

המעסיקים  משלמים שלך כדי שתיצור משהו על בסיס הרעיון שלהם. לא משנה אם מדובר בכתיבת דו”ח, עיצוב אתר, או יצירת מסע פרסום. הכול מסתכם למטרה משותפת אחת: סיום מוצלח של הפרויקט.

הקפד על לוחות הזמנים

בעבודה מהבית התזמון הוא חיוני. הוא יכול להיות גורם מעיק בזמן עבודה על משימות מורכבות. אולם כאשר אתה נשאר ממוקד ומסיים את העבודה על פי לוחות הזמנים, יש לך סיכויים גבוהים יותר לזכות בפרויקטים חוזרים.

המעסיקים מעוניינים להוציא את כספם רק על הפרילנסר המתאים ביותר למשימה. אתה חייב להוכיח להם שזה אתה, על ידי מעשים – למילים יש כוח מוגבל. הוכח כי אתה מסוגל להגיע לתוצאות מרשימות גם במגבלות זמן. עבוד בשיתוף עם המעסיקים כדי ליצורללוחות זמנים הגיוניים ולהפחית את הלחץ.

שמור על גישה מקצועית

גם אם רק התחלת לעבוד מהבית, חשוב מאוד שתתנהג באופן מקצועי. אף אחד לא רוצה לעבוד עם פרילנסר שלא מסוגל לעמוד על שלו. אתה חייב להבין שהכריזמה שלך חשובה במיוחד, היות ואתה עומד להיות בקשר רצוף עם המעסיקים שלך.

אם אתה יכול להסתדר עם כולם, יהיה לך קל ליצור מערכות יחסים עם מעסיקים. תמיד יהיו כאלה שיקשו עליך. במקרים מסוימים עדיף אפילו להפסיק את העבודה, מאשר להיאבק במערכת יחסים רעילה. אך אם תוכל להציל משהו, נסה לשמור על רוח טובה ולהשלים את הפרויקט.

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

אל תפסיק ליצור קשרים  

לרוע המזל, אף מעסיק לא יוכל למצוא אותך, אם תישאר בבית כל היום ותעבוד על פרויקטים. בשלב מסוים תצטרך להתחיל קמפיין שיווקי, כדי להגדיל את החשיפה שלך למעסיקים.

משימה זו תהיה קלה יותר לאחר שיהיה לך תיק עבודות מרשים. תוכל להציג פרויקטים שסיימת, המלצות ממעסיקים ועוד. העלאת המידע הזה לרשת לא תזיק. להיפך.

מקור נהדר נוסף  ליצירת קשרים מגיע משיתוף של רעיונות בין אנשים. שמור היטב על אנשי הקשר לך מהעבר. אתה אף פעם לא יכול לדעת מי מהם מעוניין לשכור פרילנסר ולשלם לך על הפרויקט הבא. שמור את כל מספרי הטלפון וכתובות המייל ברשימת אנשי קשר נגישה ומסודרת.

אל תחשוש לפרסם את עצמך ואת תיק העבודות שלך בלוחות מודעות לפרילנסרים. Xplace הוא התחלה טובה מאוד. ככל  שתבנה לעצמך תדמית אמינה ומקצועית יהיה לך קל יותר להשיג מעסיקים ופרויקטים חדשים.