פרינלנסר, כך תתכנן אסטרטגיה שיווקית

עבודה מהבית

המעבר לעבודה מהבית יכול להיות תהליך מלהיב. אתה משאיר מאחור את ימי העבודה הארוכים במשרד, לטובת חיים של חופש ועצמאות. אולם למסלול הזה מצורפת אחריות ניהולית. לשיווק ומיתוג יש חלק משמעותי במיוחד בפיתוח העסק שלך. אתה צריך להפיץ את השם שלך ולקוות שתוכל לגייס לקוחות. שיווק הוא תחום די מורכב. לכן, במאמר זה מוצעים מספר רעיונות פשוטים שיעזרו לך להתחיל ברגל ימין. ברגע בו העסק שלך יתחיל להתגלגל, הכול יהיה קל יותר, עד אז אל תתייאש ואל תפסיק להביט קדימה! נכון, יהיו לך חודשים קשים, אבל אם תקפיד להישאר ממוקד במטרה, תוכל לצלוח אותם בקלות.

החלט לגבי המיתוג שלך

כשחושבים על מיתוג, עולים מיד שמותיהן של כמה חברות ענק. מק’דונלדס, בסט ביי, סוני, או אפל. אלה הם עסקים גדולים, אולם גם עסקים קטנים ופרילנסרים זקוקים למיתוג, אפילו רק לשם או לאייקון.

החלטות בנוגע למיתוג, כדאי לקבל מוקדם, בגלל שהן יכולות להשפיע על השלבים הבאים בשיווק העסק שלך. בשלב מסוים תרצה להעלות את תיק העבודות שלך לרשת, אולי תרצה גם לרכוש דומיין. פרילנסרים טיפוסיים ירכשו דומיין הנושא את שמם ושם המשפחה שלהם,  אבל אתה יכול גם לחשוב על שם יצירתי לחברה שלך ולהשתמש בו – העיקר שתרגיש איתו נוח.

הרעיון העיקרי הוא לבנות שם מותג ולדבוק בו. לוקח זמן להפיץ ולקשר כתובת URL ברחבי הרשת, לכן החלפת דומיין לאחר שנה או שנתיים של יצירת קישורים, יכולה להיות מעיקה. גם המחשבה על אופי העבודה שאתה מעוניין לעשות, יכולה להשפיע על שם המותג שלך.

מעצבי אתרים פרילנסרים למשל, יבחרו לפעול  תחת שמם. זה יעזור ללקוחות פוטנציאליים לזהות את העבודות שלהם. מתכנת אפליקציות לסלולר שמשיק קונספט חדש ,יהיה אולי מעוניין לפעול תחת שם מותג.

שלוט בפלטפורמות המדיה החברתית

המדיה החברתית היא הדרך המהירה ביותר לפרסום השם שלך. חשיבות הקשרים האישיים הייתה ידועה היטב גם בעבר, כיום, הרשת מאפשרת לנו למצוא זה את זה בקלות ובמהירות, מכל נקודה על פני כדור הארץ. קיימות לא מעט רשתות חברתיות שכדאי לשקול להצטרף אליהן (פרט לפייסבוק). אני מחפש באופן קבוע, אחר רשתות חברתיות חדשות ובעלות פוטנציאל, רק כדי שאוכל לפתוח בהן חשבון לפני כולם. אולם לא לכל אחד יש זמן להצטרף לעשרים או שלושים רשתות חברתיות שונות. לכך הכנתי רשימה מצומצמת של רשתות אשר כל פרילנסר צריך לקחת בחשבון.

Twitter

LinkedIn

 Tumblr

Behance

Artician

Instagram

DesignBump

Stack Exchange

Design Snack

Pixel Groovy

גם גוגל הוא כלי רב עוצמה ליצירת קשרים. החברה מציעה טונות של אפליקציות חינמיות, אותן ניתן להפעיל באמצעות חשבון אחד. בין הדוגמאות: Gmail, גוגל אנליטיקס, גוגל צ’ט, וגוגל Docs. אם אתה עדיין לא משתמש בכלים של גוגל, אני מציע שתיתן להם צ’אנס.

צור קשרים עם פרילנסרים נוספים  

הדרך הטובה ביותר להפוך את שמך למוכר, היא ליצור קשרים עם אנשים נוספים בתעשייה. אתה צריך לגרום למעצבים, מפתחים ומנהלי אתרים בכל העולם להכיר אותך. קיימות מספר דרכים בהן תוכל לעשות זאת. למשל, באמצעות כמה מהרשתות החברתיות שציינתי בפסקה הקודמת. כמו כן, באפשרותך לפרסם בפורומים ובלוחות, על מנת למשוך תשומת לב. אולם לדעתי האישית, עדיף להתמקד בתחום מסוים ולהפוך לבעל שם בקרב העוסקים בו.

יש לא מעט פרילנסרים בשוק העבודה, מעצבים גרפיים, מאיירים, כותבים, אנשי שיווק ומתכנתים. תיק עבודות מרשים ואיכותי יכול להיות נקודת זינוק, שתהפוך את השם שלך למקושר וידוע ברחבי הרשת.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.