לעבוד מהבית או מבית הקפה?

עבודה מהבית

לעבוד מהבית או מבית הקפה?

 ריח של קפה שזה עתה נטחן ושל עוגות שמרים שיצאו מהתנור, שיחות בוקר חרישיות, מוזיקה רגועה, אנשים יפים. אין כמו להתחיל את הבוקר בבית קפה. למי שממשיך למשרד אין בעיה. ברוב המקרים הוא ישלם את החשבון ויצא לדרכו. עבור העובד מהבית מדובר בדילמה לא קטנה: האם להישאר ולהמשיך את היום בסביבה הנעימה הזו, או לחזור אל שולחן העבודה הביתי?. למה לא להישאר בקפה?. חיבור לאינטרנט? יש, קפה טעים? יש, תחושה של איש העולם הגדול? יש ויש. אולם העבודה בבית הקפה טומנת בחובה לא

מעט סיכונים עבור העובד מהבית, ואותם צריך לקחת בחשבון.

אם הזכרנו את החשבון, אז בואו נתחיל ממנו. התשלום עבור אספרסו כפול, עוגת שמרים ואולי גם כוס מיץ טבעי יכול להגיע במקרים מסוימים גם לכמה עשרות שקלים. במידה והמלצרית החביבה הצליחה לשכנע אתכם שיש היום גם שקשוקה מצוינת ההוצאה יכולה לגדול. אל תסתפקו בכך שהעבודה שתעשו תכסה את ההוצאה. אתם הרי עובדים כדי להרוויח ואם כל הרווח יישאר בבית הקפה, לא עשיתם כלום. במקרים של חוסר ברירה כמו שיפוצים אצל השכנים, תקלה בחיבור לרשת או הפסקת חשמל, עבודה בבית הקפה תהיה פיתרון לא רע בכלל, רק קחו בחשבון את העלויות.

בית קפה, בעיקר אם הוא שכונתי, יהיה בדרך כלל מקור להפרעות ולהסחת דעת. חבר שנכנס לרגע ומצטרף לשולחן יכול לגזול שעת עבודה יקרה. מצד שני יכול להיות לאותו חבר יש הצעה עסקית נהדרת עבורכם ושלא יכולתם לפגוש אותו בשום מקום אחר. שימוש יעיל נוסף של בית הקפה הוא כמקום לקביעת פגישות. פגישה בבית קפה תחסוך מכם סידור מיוחד של הבית ותמנע הפתעות כגון ילדים שחזרו במפתיע מבית הספר בעיצומה של פגישת עבודה.

הפתרון הוא איפשהו באמצע. את העבודה השוטפת עדיף לעשות בבית. הקפה שלכם הוא לא פחות טעים מזה של בית הקפה בפינה ואם אתם לא יכולים בלי עוגת שמרים, קנו אחת מוכנה. פגישות עם לקוחות וספקים עדיף בדרך כלל לקיים מחוץ לבית. בית קפה הוא סביבה אידיאלית לפגישות כאלה. אם החברים שלכם כבר שם, גשו לומר שלום. יכול להיות שלאחד מהם יש תהיה הצעה בשבילכם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.