5 טיפים פשוטים לשיפור השורה התחתונה

עבודה מהבית

כפרילנסר, אתה מעוניין מן הסתם לשפר את השורה התחתונה שלך – אתה רק לא יודע בדיוק איך לעשות את זה. במקרה שלא ידעת, השורה התחתונה היא הרווח שנשאר בידך לאחר ניכוי ההוצאות העסקיות. במאמר זה אספתי חמישה טיפים שיסייעו לשיפור השורה התחתונה של כל פרילנסר.

 

טיפ  מס’ 1: צמצם הוצאות

זוהי הדרך הקלאסית לשיפור השורה התחתונה, היא גם מובנת מאליה. אם אתה רוצה לשמור על יותר כסף שהכנסת מעבודתך כפרילנסר, עליך לצמצם את ההוצאות. הנה כמה הוצאות שכל פרילנסר יכול לצמצם.

 

הוצאות טלפון – מחירי התקשורת הולכים ויורדים וחברות תקשורת, עורכות מבצעים לעיתים קרובות. צא למסע קניות ונסה לברר אם באפשרותך להשיג עסקה טובה יותר.

 

אחסון אתרים – גם תחום זה הנו תחרותי ביותר לכן בדרך כלל תוכל למצוא עסקאות טובות יותר. לפני שאתה מחליף את הספק, ודא כי השירות החדש יהיה ברמה של השירות הקיים.

 

תוכנות – לפני שאת מוציא כסף על תוכנה יקרה, ברר אם תוכל להשיג אותה חינם, או בגרסת קוד פתוח. מערכות קוד פתוח רבות, מתמודדות בהצלחה עם מערכות יקרות יותר.

 

ודאי תוכל לחשוב על הוצאות נוספות, אופייניות לתחום עיסוקך.

 

לתשומת לבך: מחיר נמוך, עלול להתבטא באיכות נמוכה. כאשר אתה מצמצם את ההוצאות, השתדל שהדבר לא יפגע באיכות המוצרים או השירותים, שהנך מציע ללקוחותיך.

 

טיפ מס’ 2: הגבר יעילות

כמעט כל אחד מאיתנו סובל  מדי פעם מהסחות דעת במהלך העבודה. הסחות הדעת עלולות לגרום לבזבוז זמן, העלול לפגוע משמעותית בשורה התחתונה שלך. למרבה המזל, ניתן להתגבר על הסחות דעת, בעזרת הטיפים הבאים:

 

  • קבע לעצמך לוחות זמנים ועמוד בהם. כוון שעון מעורר במידה יש צורך בכך
  • הגבל את הגישה שלך לאתרים גוזלי זמן. שמעתי על פרילנסר אחד, המשתמש בשני מחשבים: אחד ל – ‘כיף’ ואחד לעבודה.
  • השתמש באפליקציה לניהול זמן כמו Focus Buster, שתסייע לך לדבוק במשימות

 

גם חוסר ארגון מזיק ליעילות שלך. ארגן כמיטב יכולתך גם את סביבת העבודה הפיזית שלך ואת הסביבה הממוחשבת.

 

טיפ מס’ 3: התמקד באיכות

האיכות מוכרת. אם אתה מעוניין בשורה תחתונה בריאה, הפוך את האיכות הגבוהה לאחת מנקודות המכר הייחודיות שלך. איכות תסייע לשורה התחתונה שלך, היות ופרילנסרים המספקים עבודה איכותית יכולים לדרוש עבורה סכומים גבוהים יותר. לקוחות מוכנים לשלם יותר תמורת עבודה, אם הם יודעים שהיא תוגש בזמן ולא יהיה צורך לתקן אותה שוב ושוב.

 

לפרילנסרים המתמקדים באיכות יש בדרך כלל לקוחות מרוצים יותר, היות והם יכולים להשקיע יותר זמן בלקוחות, בהשוואה לפרילנסרים המשווקים את השירותים שלהם על בסיס מהירות או מחיר.

 

טיפ מס’ 4: התרחב

אתה בוודאי חושב כי המשמעות של לוח זמנים עמוס, היא שיכולת ההכנסה שלך כפרילנסר הגיעה לשיאה, אבל זה לא חייב להיות המצב. כאשר חנויות או מסעדות רוצות להגדיל את העסקים שלהן הן מתרחבות, וכך גם אתה יכול להתרחב.

 

במקום לנסות לעשות הכול בעצמך, או לסרב לפרויקטים חדשים, שקול להעביר למיקור חוץ, את הפרויקטים הפשוטים והקטנים יותר. אתר פרילנסר או שניים מהתחום שלך, שתוכל לסמוך עליהם  והצע להם לעבוד עבורך. שים לב במיוחד למוניטין שלהם, למחיר וליכולת העמידה שלהם בזמנים.

 

טיפ מס’ 5: גוון

חפש שירותים או מוצרים נוספים שתוכל להציע ללקוחות שלך. באפשרותך לעשות זאת בשתי דרכים:

 

1. להוסיף שירות או מוצר הקשורים לתחומך. למשל: כותב המציע גם שירותי עריכה.

 

2. להוסיף מוצר או שירות המשלימים את תחומך למשל: מעצב אתרים המציע גם שירותי כתיבת תוכן