איך תמצא את הפרילנסר המתאים לך?

עבודה מהבית

אתה שוקל להעסיק פרילנסר, לכן אתה קורא את המאמר זה. אתה יכול להיות פרילנסר בעצמך (לא מעט פרילנסרים מעסיקים פרילנסרים אחרים). אתה יכול להיות בעל עסק קטן, או נציג של חברה גדולה. אם מעולם לא העסקת פרילנסר, התהליך עלול להיות מעט מבלבל. ישנן כמויות עצומות של מידע ושל דעות סותרות בנושא, ולמי יש זמן לעבור על כולן כדי למצוא את הפרילנסר הטוב ביותר? במאמר זה אוביל אותך, צעד אחר צעד, לאורך התהליך היעיל ביותר לאיתור פרילנסרים.

מדוע הזול ביותר הוא לא הטוב ביותר?

הדחף הראשון שלך עלול להיות להעסיק במהירות את הפרילנסר הזול ביותר שתוכל למצוא, אבל אני כאן כדי לומר: אל תיכנע לדחף הזה. האם אי פעם רכשת מוצר כלשהו במחיר נמוך במיוחד, שהתקלקל רק כמה ימים לאחר שהבאת אותו הביתה? ובכן, זה מה שקורה בדרך כלל למי שמעסיק פרילנסרים זולים.

נכון, לעיתים נדירות תוכל למצוא כמה עסקאות זולות ואיכותיות – אבל רוב הפרילנסרים העובדים בתעריפים נמוכים משתמשים במודל זהה. כדי להצליח להתקיים, רבים מהם בונים על כמות גדולה ביותר של ‘לקוחות’ ועל השקעה נמוכה במיוחד בכל ‘פרויקט’. הרשת מלאה בסיפורי זוועה על פרילנסרים בעלות נמוכה, שעשו עבודה גרועה. היה מודע לכך שמי שמחפש הנחות גדולות, לוקח סיכונים גדולים.

רשת הקשרים שלך – הצעד הראשון בתהליך הגיוס

 הדרך הטובה ביותר להתחיל לחפש את הפרילנסר הנכון, היא באמצעות רשת הקשרים שלך. אתה יכול לפנות לאנשי הקשר שלך, ברשת ומחוץ לרשת, כדי למצוא פרילנסרים מתאימים. שאל אותם אם הם יכולים להמליץ על פרילנסר המתמחה בתחום הדרוש לך. אתה תופתע מכמות התגובות שתקבל.

הנה מספר מקורות שכדאי לבדוק במהלך החיפוש אחרי פרילנסר:

 • בני משפחה
 • חברים
 • קולגות
 • מכרים (שכנים ואנשים אחרים איתם אתה נמצא בקשר יומיומי)
 • קשרי מדיה חברתית (חברים בפייסבוק, עוקבים בטוויטר)
 • חברים במועדון או בארגון שלך

הקדש תשומת לב מיוחדת לאלה הממליצים על פרילנסרים שהם העסיקו בעצמם. זהו התרחיש האופטימי ביותר, למרות יהיה עליך לשאול אותם מספר שאלות נוספות.

דרכים נוספות למצוא פרילנסרים

אם איש מהמכרים שלך אינו מכיר פרילנסר מוכשר (מצב שהולך והופך לנדיר), אתה עדיין יכול למצוא אחד. הנה עוד שלושה מקומות בהם אתה יכול לחפש.

לינקדאין. לינקדאין היא רשת חברתית המתמחה בקישורים בין אנשי מקצוע. לרוב הפרילנסרים המקצועיים יש פרופיל בלינקדאין. באפשרותך לחפש תחום מסוים, כדי למצוא הפרילנסרים המתמחים בו.

ארגונים מקצועיים. לרוב התחומים בהם עוסקים פרילנסרים, קיימים ארגונים מקצועיים. הארגונים רבים מפעילים לוחות שבהם תוכל לפרסם כי דרוש לך פרילנסר מומחה.

אתרי עבודה מהבית.  אתה יכול לקרוא מאמרים באתרי עבודה מהבית, כמו האתר הזה. פרילנסרים מעולים רבים חולקים בהם את המומחיות שלהם,

הכן שיעורי בית

עכשיו, כשיש בידך מספר הפניות, אתה מוכן ליצור קשר עם הפרילנסרים, נכון? לא! קודם כל אתה צריך לעשות שיעורי בית. לבחון את האתרים המקצועיים או הפרופילים שלהם בלינקדאין. קרא את המלצות שלהם ועיין בתיקי העבודות שלהם. אם יש להם בלוג, קרא כמה פוסטים.

הנה מספר סימני אזהרה שכדאי לשים לב אליהם, כשמחפשים פרילנסר:

 • אין לו אתר אינטרנט
 • האתר שלו מעוצב ברישול
 • הבלוג שלו לא עודכן למעלה משנה
 • האתר שלו אינו מכיל פרטי התקשרות
 • האתר שלו מכיל עבודות מרושלות או שגיאות
 • כל המאמרים שכתב עוסקים בביקורת על לקוחות קודמים

הכנת שעורי הבית הללו נראית אולי כמו הרבה עבודה, אבל היא תחסוך ממך הרבה צער בעתיד.