פרילנסר, כך תעסיק קבלני משנה

עבודה מהבית

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר אליהם כל פרילנסר צריך להתאים את עצמו, הוא המעבר לעבודה כעצמאי. לפרילנסרים אין למי להודיע על יום מחלה, אין עם מי להחליף משמרות ואין מי שיעזור להם להתמודד עם לקוחות הזקוקים לשירות דחוף. הפרילנסר צריך לחבוש את כל הכובעים ולנהל את כל התחייבויות שלו. אולם, זה שאתה עובד כעצמאי, לא אומר בהכרח שאתה צריך לעבוד לבד. באפשרותך להעסיק צוות פרילנסרים כקבלני משנה..

 

מהי קבלנות משנה?

משמעותה של קבלנות משנה היא שאתה תהיה אחראי לביצוע העבודה, על ידי אדם אחר או אנשים אחרים. קבלנות משנה יכולה להיות בעלת ערך רב עבורך, בגלל שהיא מאפשרת לך להשלים פרויקטים רחבי היקף שלא היית מסוגל לבצע בעצמך.

 

איך תדע שאתה מוכן להעסיק קבלן משנה?

קיימות שתי סיבות עיקריות לכך שפרילנסרים מעסיקים פרילנסרים אחרים כקבלני משנה. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא הכישורים הדרושים למשימות השונות. העסקת קבלן משנה תאפשר לך לקחת על עצמך פרויקטים הכוללים משימות שאינך יכול לבצע בעצמך. לדוגמא: אם במהלך חיפוש עבודה הגעת ללקוח המעוניין בשיפוץ של אתר אינטרנט ואתה מעצב ומפתח אתרים, באפשרותך להעסיק כותב בקבלנות משנה, על מנת ליצור את התכנים באתר.

 

הסיבה השנייה היא מרכיב הזמן. אם היומן שלך עמוס בעבודה לשבועות הקרובים ואתה נאלץ לוותר על פרויקטים רווחיים, הגיע הזמן לחפש מעט עזרה. במקרים רבים בהם אנחנו לא יכולים להתפנות, אנחנו מוצאים את עצמנו מפנים לקוחות פוטנציאליים לפרילנסרים אחרים. אם אתה מוצא את עצמך במצב הזה, קבלנות משנה יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר עבורך. היא תאפשר לך להשתמש בזמן ובכישורים של פרילנסר אחר ולהרוויח מכך. במקום לוותר על הפרויקט, אתה מתפקד כמתווך מקצועי.

 

בנוסף, אל תשכח כי קבלנות משנה היא דרך נהדרת להתחבר לפרילנסרים נוספים. אחת המלכודות הנפוצות בזמן עבודה מהבית, היא שפרילנסרים מרגישים בודדים. קבלנות משנה היא דרך טובה לשמור על קשר עם פרילנסרים אחרים.

 

האם עליך לציין בעת חיפוש עבודה כי הנך מעסיק קבלן משנה?

במילה אחת: כן. אבל אתה לא חייב להשתמש בביטוי ‘קבלן משנה’. ייתכן שתעדיף להשתמש בביטויים כמו ‘צוות’ או ‘שותפים’. בכל מקרה, אל תתייחס אל קבלני המשנה כאל שכירים העובדים עבורך. קבלן המשנה אינו שכיר שלך,  ממש כמו שאתה אינך שכיר של הלקוח.

 

היות ומן הסתם תעסיק כקבלני משנה רק פרילנסרים מקצועיים שאתה יכול לסמוך עליהם, אל תתבייש לחלוק את המידע הזה עם הלקוח שלך. לדוגמא: אם אתה צלם ובמהלך חיפוש עבודה הגעת אל לקוח פוטנציאלי המעוניין גם בצילומי וידאו, ענה לו

אקספלייס-עבודה-מהבית

 כי אחד מחברי הצוות שלך הוא צלם וידאו מוכשר וכי אתה תתקשר אליו כדי לבדוק אם הוא זמין.

 

אם אתה מוכן להעסיק קבלני משנה באופן קבוע, אתה יכול לפרסם באתר שלך משהו כמו: “אני עובד עם צוות מקצועי המורכב מהפרילנסרים הטובים ביותר…” או אפילו להוסיף פרופיל מקצועי מקוצר וקישור לאתר של הפרילנסרים אותם אתה מעסיק כקבלני משנה. לרוב, ללקוח לא משנה אם אתה עושה את העבודה או מישהו אחר, כל עוד היא עונה לדרישות שלו.

 

קבלני משנה ישתלבו בעסק שלך באופן הטוב ביותר, במהלך חיפוש עבודה  וגיוס של לקוחות חדשים. כשמדובר בלקוחות חוזרים או פרויקטים מתמשכים, ייתכן שתרצה לשקול את ההתאמה של קבלן המשנה לפרויקט. לדוגמא, אם יש לך לקוח חוזר שאוהב את סגנון העבודה שלך ומצפה ממך לבצע את הפרויקט, ייתכן שזה לא הרגע להעסיק קבלן משנה.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.