10 דרכים להתמודד עם תקופת שפל

עבודה מהבית

כל פרילנסר יוכל לספר לך על תקופות של עומס, שמשתנות במהירות לתקופות של מחסור בעבודה ושל חיפוש עבודה אינטנסיבי. ההתמודדות עם מחזור הגאות והשפל היא אחד הגורמים המאתגרים ביותר של העבודה מהבית. החשש ממפני תקופות שפל גרם לפרילנסרים רבים לחזור לעבוד כשכירים, אולם בעזרת תכנון מראש, ניתן להתגבר גם על הימים הקשים.

 

בשלב מסוים, כל פרילנסר ישאל את עצמו את השאלות הבאות: ‘איך אצליח לעבור את זה? איך אצליח לשרוד?’ בהמשך המאמר, תוכל למצוא מספר טיפים יעילים, שאני וחברי הפרילנסרים, למדנו במשך הזמן. טיפים שיעזרו לך לעבור בשלום את תקופות השפל.

 

1. חבק את הפחד

אחרי כמה חודשים שבהם ישבת על המחשב הגיע יום התשלום הגדול, ואתה חושב לעצמך שמגיע לך לחגוג. זה נכון, אבל כדאי שתשים סכום קטן בצד לתקופות חלשות יותר. במשך הזמן תקים לעצמך קרן חירום ותקופות השפל לא יהיו נוראות כל כך.

 

2. אל תמכור את עצמך בזול

פרילנסרים רבים נוטים להילחץ בתקופות של חיפוש עבודה ומסכימים לעבוד תמורת פחות ממה שמגיע להם. אל תתפתה לכך. כאשר תעבוד על הפרויקטים הזולים הללו, אתה עלול להחמיץ הזדמנויות בעלות ערך.

 

3. עבוד במשרה חלקית

עבודה במשרה חלקית היא דרך נהדרת לתמיכה בהכנסה שלך כפרילנסר כאשר אתה מקים את העסק שלך, כאשר אתה מתמודד עם תקופות שפל ושאתה בעיצומו של חיפוש עבודה.

 

4. תן שירות עם חיוך

המרכיב החשוב ביותר בכל עסק הוא מתן שירות ברמה גבוהה לכל הלקוחות. שירות ברמה גבוהה שומר על הלקוחות הקיימים, אפשר להם להפנות אליך לקוחות נוספים ומקל על הלקוחות לכתוב המלצות שיסייעו לך בעת חיפוש עבודה. רמת שירות גבוהה, מובילה תמיד לעבודה נוספת.

 

5. הרחב את רשת הקשרים שלך

הרחב את רשת הקשרים שלך וחזק את הקשרים הקיימים. אתה רוצה להיות הראשון שיעלה על דעתם של אנשי הקשר העסקיים שלך, ברגע שבו תהיה להם עבודה בשבילך. זכור כי קיים הבדל דק בין ניהול קשרים עסקיים מקצועיים לבין הטרדה.

 

6. הגדל את הטווח שלך

אם חלה ירידה בכמות העבודה שלך, יכול היות שהגיע הזמן שתגדיל את סל השירותים שאתה מציע, או תרחיב את תחום ההתמחות שלך. כישוריהם של פרילנסרים משתנים לעיתים קרובות

 

7. חברות מקפיאות גיוס עובדים

בעוד חברות רבות מפסיקות לגייס עובדים חדשים, עומס העבודה נותר בעינו. בעוד הארגונים אינם יכולים לשכור צוותים קבועים, ייתכן שהן יוכלו לשכור צוותים זמניים על מנת לעמוד בלוחות הזמנים. סיבה נוספת לשמור על רשת הקשרים שלך.

 

8. אל תשכח את המיסים

למרבה הצער, כשיורד גשם הוא הופך לשיטפון. פרויקטים חדשים תמיד מגיעים בקבוצות והחשבונות מתנהגים באופן זהה. חשבון אחד שאתה לא רוצה לחשוש מפניו הוא החשבון שתקבל מרשויות המס. אתה יכול להימנע מהפחד על ידי כך שתחסוך סכום קטן מדי שבוע. נסה לתכנן כך גם את הפרישה שלך לגמלאות.

 

9. קנה כאילו חייך תלויים בכך

בין את אתה קונה מחשב חדש ובין אם אתה רוכש ציוד משרדי, ודא שאתה מקבל את התמורה הטובה ביותר לכספך. ייתכן שמדובר רק בכמה שקלים פה ושם, אולם הסכום הזה מצטבר.

 

10. הסבלנות משתלמת

על כל עסק עוברות תקופות רגועות, נסה לנצל את ההזדמנות כדי לשפר את העסק שלך במספר דרכים, בניהן:

 

  • שכלל את היכולות שלך

  • השקע ביצירת חומרים שיווקיים

  • עבוד על פרויקטים ארוכי טווח

  • תרום מזמנך לעסקים אחרים

  • עדכן את תיק העבודות שלך