5 המקצועות הטכנולוגיים החמים של השנתיים הבאות

עבודה מהבית

המקצועות הטכנולוגיים החמים ביותר התפתחו תמיד כמוצרי לוואי של השינויים בדרישות הטכנולוגיות, אותן מציב העולם העסקי. כאשר פלטפורמות ומוצרים חדשים מושקים, ערכן של יכולות שונות משתנה, בהתאם לרלוונטיות שלהן. המקצועות הטכנולוגיים החמים ביותר הם לרוב, מקצועות התומכים בטכנולוגיות הקיימות בשוק, או מקצועות המאפשרים את יצירה של תכנים איכותיים. קח את זה בחשבון לפני שתתחיל בתהליך של חיפוש עבודה.

 

במאמר זה הרכבנו רשימה של ‘המקצועות הטכנולוגיים החמים ביותר’. הרשימה כוללת מקצועות שהדרישה אליהם גדלה לאור הצורך בתמיכה בטכנולוגיות ניידות, תוכן משופר, פיתוח קל, שימושיות ועיצוב איכותי. גורמים אלה מעידים על זיקה לצרכנות, ניידות,

וחיבה למוצרים פשוטים להפעלה. בנוסף הם מעלים משמעותית את הדרישה לפרילנסרים מיומנים ומקלה עליהם בזמן חיפוש עבודה.

 

המקצועות הטכנולוגיים הצומחים במהירות הרבה ביותר

 

מזיני תוכן

הדרישה למזיני תוכן מקצועיים עולה כחלק מהצורך של עסקים רבים להפוך לעסקים ללא נייר. משרדים מסודרים יותר ומסמכים הניתנים לאחזור בפורמטים אחידים, הן חלק מהסיבות לכך שארגונים רבים מעסיקים עובדים בפיתוח ויישום דרכים לצמצום את כמות הניירת. גם אם מדובר בהסבה של ארכיון מבוסס נייר לארכיון דיגיטאלי, טיפול בפרוטוקולים של ישיבות ובמסמכים נוספים שאינם דיגיטאליים, הזנת תוכן היא אחד המקצועות הצומחים במהירות הרבה ביותר. על פי מודעות הדרושים במספר אתרי חיפוש עבודה, נראה שהוא ימשיך לצמוח, ככל הנראה גם בעתיד הנראה לעין.

 

מפתחי אנדרואיד

השקתם של מכשירים ניידים איכותיים מבוססי אנדרואיד ושל חנות האפליקציותGoogle Play, הביאה לכך שאנשים וארגונים רבים בחרו באנדרואיד כפלטפורמה המועדפת עליהם. אפל אינה שולטת יותר בשוק.Google Play Store כוללת את רוב האפליקציות החיוניות ומציעה למשתמשים חלופה איכותית ביותר. הפיתוח המבוסס אנדרואיד הגיע למסה הקריטית, הוא כאן בשביל להישאר והדרישה למפתחים רק תלך ותגדל.

jQuery

למרות ש- jQuery נמצאת בשטח לא מעט זמן, ההתאמה של ספריית ה- JavaScrupt הזו לפיתוח של טכנולוגיות ניידות, התגלתה רק לאחרונה על ידי על ידי ארגונים ומפתחים ברחבי העולם. המערכת קלה לפיתוח, יעילה ומאפשרת מעבר בין פלטפורמות שונות. רבים משתמשים בה על מנת לגשר על הפער בין אתרי אינטרנט סטנדרטיים לבין אתרים המתאימים למכשירים ניידים, הודות ליכולות התגובה שלה בזמן אמיתי.

 

PHP

עושה רושם שלא חלה ירידה בפופולאריות של שפת התכנות PHP. מפתחים אוהבים אותה בגלל שהיא כוללת סביבת פיתוח, קלה להבנה ודורשת מספר מועט יחסית של שורות קוד כדי להגיע לתוצאות יעילות וקלות במיוחד.PHP היא הבחירה של אנשי הקוד הפתוח, והיא חביבה במיוחד על ארגונים, בזכות דרישות עלויות החומרה, התוכנה וכוח האדם שהיא דורשת.PHP ממשיכה לגדול במהירות, בהשוואה לשאר שפות התכנות, הודות לפילוסופית הקוד הפתוח ומקצועני PHP נמצאים כמעט כל שנה בראש טבלת העובדים המבוקשים.

 

HTML5

טכנולוגיה זו היא אחת המדוברות בשוק ה- IT של היום. רבים מעלים שאלות לגבי הערך של היכולות החדשות שמציעה HTML5 עבור דפדפנים ישנים וחלק ממערכות ההפעלה הניידות שאינן תומכות בה. למרות זאת, HTML5 מציעה שפע של כלים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות שיכולות, בסביבה הנכונה, להרשים במיוחד. חברות רבות מעוניינות להעסיק מקצוענים  בעלי ניסיון ב-HTML5, על מנת ליצור בסיס ידע שסייע להם לפתח את הדור הבא של המוצרים.

 

עיצוב ממשק משתמש

עיצוב,עיצוב מסכים ועיצוב עבור מספר רב של פלטפורמות, הפכו בשנים האחרונות לנושאים מרכזיים. בעוד מפתחים נדרשים כיום ליצור מוצרים שיוכלו לפעול על מגוון פלטפורמות, מעצבי ממשק משתמש נקראים פעמים רבות על מנת ליצר פתרונות עיצוב למגוון מערכות, שיהיו יעילים עבור חברות המעוניינות לפעול ביעילות גם בשוק המחשבים השולחניים וגם בתחום הנייד. עיצוב ממשק משתמש הפך ליכולת קריטית, הודות לדרישות הללו וחשיבותם של הלקוחות הניידים כקהל מטרה.