איך תעצב את המשרד הביתי המושלם?

עבודה מהבית

כמעט כל אחד מסוגל לעצב חדר עבודה שיתאים לגלישה ברשתות חברתיות, לקניות ברשת ולגלישה באתרי חדשות. אולם עיצוב של משרד ביתי המוקדש לעבודה מהבית בלבד עלול להיות מאתגר. חשוב במיוחד שהמשרד הביתי שלך יאפשר לך להתרכז, להתמקד ולעשות את העבודה שלך ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. אל תשכח כי המשרד הביתי שלך צריך להיות נוח. איזון הנכון בין נוחות לבין יעילות, יאפשר לך לעצב משרד ביתי נעים ויעיל בו תוכל לבצע כמעט כל משימה הקשורה בעבודתך. הנה מספר צעדים פשוטים בהם תוכל לעצב המשרד הביתי המושלם.

 

קבע את השטח שיוקדש למשרד

בעולם מושלם, לכל אחד מאיתנו היה חדר מרווח אותו היינו הופכים למשרד ביתי. בעולם האמיתי זה כמעט אף פעם לא קורה. התחל את עיצוב המשרד הביתי המושלם, בכך שתקבע איזה איזור בביתך הוא המתאים ביותר למשרד. ייתכן שתוכל להפריד בעזרת וילון חלק מחדר האוכל שלך, או חלק מהמרתף ולהפוך אותו לחדר עבודה. ייתכן שחלק מהמטבח יוכל להתאים לשולחן העבודה שלך. מה דעתך להחליף את המיטה הזוגית שבחדר השינה הנוסף, במיטה מתקפלת, ולפנות מקום למשרד הביתי שלך בפינת החדר?

 

שרטט תוכנית למשרד שלך

לפני שתרהט את המשרד שלך, מדוד את החלל שאותו החלטת להקדיש למשרד ושרטט את המידות שלו על נייר. קל מאוד להיכנס לחנות רהיטים גדולה ולרכוש שולחן עבודה שנראה קטן יחסית לחלל העצום של החנות, רק כדי להגיע איתו הביתה ולגלות שהוא הרבה יותר גדול ממה שחשבת. אתה צריך להשאיר מספיק מרחב כדי שהמגירות והדלתות יוכלו להיפתח. עליך לזכור גם כמה הנחיות בטיחותיות. כדי להקל על העיניים שלך בזמן העבודה, על מסך המחשב להיות ממוקם מעל גובה העיניים ובמרחק זרוע. אביזרים כמו מייצב זרם ומאגדי כבלים, הם השקעה נבונה.בנוסף, וודא כי המקלדת והעכבר שלך נמצאים בגובה המרפקים.

 

תכנן את החלל כדי שיאפשר לך יעילות מקסימאלית

אילו משימות תצטרך לבצע על בסיס יום יומי? משימות אלה צריכות להיות נגישות במיוחד עבורך. לדוגמא, אם העבודה שלך כוללת אריזה ומשלוח של סחורה, ודא כי יש לך מקום נוח וייעודי לאחסן בו מעטפות, בולים ודברי דואר שחזרו. אם הם מאוכסנים בארון, וודא שיש לך משטח עבודה נגיש. כך תוכל לחסוך זמן רב.

 

התנתק מהפרעות

היות וגורם ההפרעה המשמעותי ביותר במשרד הביתי שלך יהיה האינטרנט, בטל את הרישום לכל רשימות הדיוור והניוזלטרים שאינם בעלי ערך עבורך. צור תוויות ותיקיות בתיבת הדואר הנכנס. במקום לתת להודעות להצטבר (ולהגיע לכמויות מפחידות) מיין אותן בהתאם למשימות, לפרויקטים וללקוחות השונים.

 

הצב מספר כללים יסודיים

האם לבני משפחה נוספים תהיה גישה למשרד הביתי שלך? אם כן, וודא כי הם יודעים בוודאות מתי מותר להם להשתמש בחלל הזה. חשוב להודיע לבני משפחה ולחברים באילו שעות תהיה זמין לשיחות פרטיות. גם אם אתה עובד בבית, חשוב שתקבע לעצמך שעות עבודה מסודרות. היות ובאפשרותך לקבוע בעצמך מתי תעבוד, תבדוק בעצמך באיזה חלק מהיום אתה מתפקד טוב יותר וקבע את שעות העבודה על פי תוצאות הבדיקה.

 

המשרד הביתי המושלם צריך להיות נעים

אם המשרד הביתי שלך נראה כמו תא, לא סביר שתרצה לבלות בו יותר מדי. הוסף אליו מספר פריטים שיגרמו לך לחייך וכמה פריטים שישמחו אותך. מכונת כתיבה ישנה על המדף, יכולה לעזור לך להרגיש יצירתי, ותמונה ממוסגרת של בני המשפחה יכולה לעודד אותך. אם במשרד הביתי שלך אין מספקי אור טבעי, צבע אותו בלבן או בצבע החביב עליך ביותר.