מצב העבודה מהבית – מיתון, קיצוצים והזדמנויות

עבודה מהבית

עבור רבים, עבודה מכניסה כפרילנסרים היא חלום. הרעיון של לעבוד מהבית, מבית קפה ואפילו תחת שמשיה בחוף הים הוא לא יותר מאשר הזיה. אולם כיום, אנשים רבים הופכים את החלום הזה למציאות הודות למעמדה המתחזק של העבודה מהבית. כאשר הכלכלה העולמית נמצא במצב לא פשוט, ונתוני האבטלה נמצאים מתחת לרצוי, יותר ויותר אנשים מתחילים לעבוד מהבית במשרה מלאה או כדרך לשפר את הכנסתם. בעוד הצעות לעבודה במשרה מלאה הן די נדירות בתחומים מסוימים, כמות ההצעות שתמצאו במהלך חיפוש עבודה כפרילנסרים הולכת וגדלה.

 

האם זה באמת זמן טוב להפוך לפרילנסר?

כולנו צופים בחדשות ומוצאים את עצמנו מופצצים במידע אודות חברות בקשיים ועובדים מפוטרים. מצב זה בוודאי גורם לך לתהות האם זה הזמן המתאים לצאת למסע של חיפוש עבודה כפרילנסר. פרילנסרים ושכירים נמצאים כיום במצב דומה בכל הקשור לביטחון תעסוקתי והכנסות השוטפות שלהם. חשוב על זה: אם החברות מפטרות עובדים והעבודה עדיין צריכה להיעשות, מי יעשה אותה? קיצוצים יכולים לפתוח עבורך דלת כפרילנסר, היות והחברות ירצו להוציא משימות ופרויקטים לעובדים חיצוניים.

 

בתקופות קשות מבחינה כלכלית, חברות וארגונים נאלצים לקצץ. אתה אולי לא בטוח שעבודה מהבית בפיג’מה היא אופציה עבורך, אבל החברות כן. העסקת שכירים במשרה מלאה כרוכה בתנאים סוציאליים ומשרות מלאות, בעוד העסקה של פרילנסרים כוללת תשלום לפי שעת עבודה או לפי פרויקט. יותר מזה. חברות רבות בעולם פועלות כיום ללא מבנים פיזיים, במטרה לחסוך בעלויות. החברות הללו מעסיקות רק פרילנסרים העובדים מהבית. במקרים רבים חברות יכולות להרשות לעצמן לשלם לפרילנסרים יותר מאשר הן יכולות לשלם לשכירים.

 

מהן המשרות הנדרשות ביותר בתחום?

העלייה המטורפת בפופולאריות של הרשתות החברתית, יצרה ביקוש עצום למומחים בתחומי הוידאו, האודיו, התכנות והכתיבה. חברות כיום מוכנות להשקיע לא מעט בצמיחה,  בטכניקות שיווק מתקדמות ובחיזוק המותג. המקצועות הנפוצים והנדרשים ביותר באתרי חיפוש עבודה מהבית, כוללים: הפקת וידאו, עריכת וידאו, דיבוב, כתיבה (ניוזלטרים, תוכן לאתרים, וכו’) וכתיבת בלוגים.

 

איך אוכל להכין את עצמי לעבודה מהבית?

בין אם הנך נמצא בתחילת דרכך כפרילנסר ובין אם אתה עובר מעבודה מהבית במשרה חלקית לעבודה מהבית במשרה מלאה, חשוב  שתהיה מוכן. אתה חייב להוכיח כי הנך מומחה מקצוען, יעיל ואמין, על מנת שתוכל לזכות בפרויקטים נוספים מהלקוחות שלך.

חיפוש עבודה - xplace.com

חיפוש עבודה – xplace.com

 

אחד ההיבטים החשובים ביותר של חיפוש עבודה מהבית הוא השיווק העצמיעליך לעדכן את האתר שלך באופן שוטף, לשדרג את קורות החיים שלך, וליצור קשרים עם לקוחות פוטנציאליים רבים ככל האפשר. תחזק את נוכחות הרשת המקצועית שלך, השתמש במדיה החברתית, נצל כל הזדמנות לפגוש בעלי עסקים על מנת להגדיל את העסק שלך ואל תפסיק לשווק את עצמך ברשת ומחוץ לרשת.

 

שקול לפתוח בלוג בו תוכל להציג את הכישורים שלך, בין אם הם צילום, כתיבה או עיצוב. עם זאת, זכור כי בלוג נטוש ישפיע על הגולשים, ממש  כמו בלוג המתפקע מדוגמאות עבודה נהדרות. בלוג מעודכן ומתוחזק היטב הוא משאב חיוני, אתה יכול להשתמש בו שוב ושוב ולפנות בעזרתו למספר אינסופי של לקוחות במהלך חיפוש עבודה. בלוג נטוש עם שני מאמרים שפרסמת בשנה שעברה יעיד על כך שקשה לך להתחייב.

 

מילה אחרונה על מצב העבודה מהבית

התכונה היפה ביותר של העבודה מהבית היא שעבודה מהבית פתוחה לכולם, בלי קשר לגיל, מין, מיקום או ניסיון. בימים בהם עבודות במשרה מלאה הן נדירות, הזדמנויות לעבודה מהבית ממשיכות להופיע. עבודה מהבית היא דרך נפלאה להשיג הכנסה נוספת, או להגיע לעצמאות כלכלית, במצב הכללי של ימינו.