איך תעסיק מתכנת בלי להבין בתכנות?

עבודה מהבית

יש לך רעיון מבריק למיזם דיגיטאלי חדש. השקעת בתוכנית העסקית ומיפית את החזון. הבעיה היחידה היא שאתה לא מתכנת וחסר לך ידע שיאפשר לך להפוך את אותו חזון למציאות. לשם כך אתה צריך להעסיק מתכנתים, גם אם אינך מבין דבר בתכנות.

 

החדשות הטובות הן שישנם לא מעט מתכנתים פרילנסרים שישמחו להגשים את החלום שלך. אולם בחירת מתכנת שיבצע עבודה איכותית, בסביבת תכנות העונה לדרישות שלך ושיסייע לך לפתח את המיזם הדיגיטאלי שלך, עלולה להיות תהליך מאתגר. הסיבות לכך רבות ומגוונות.

 

מאמר זה הוא מדריך למתחילים שיסייע לך להעסיק מתכנת גם אם אין לך ידע בתכנות. נצביע כאן על מספר נקודות שעליך לבדוק כאשר אתה מתכוון להעסיק מתכנת פרילנסר וכמה אסטרטגיות חכמות שיגדילו את הסיכויים להצלחת הפרויקט שלך.

 

1. בקש לראות עבודות קודמות. לכל מתכנת, גם אם הניסיון שלו מצומצם ביותר, צריכות להיות מספר עבודות אותן הוא יוכל להציג בפניך. בין אם זה בלוג, אתר, או אפליקציה, אם אתה עומד להעסיק את המתכנת הזה, אתה עליך לראות מה הוא עשה בעבר. אתרי חיפוש עבודה כמו Xplace מאפשרים לפרילנסרים להציג עבודות קודמות. באתרים אלה תוכל לראות מוצרים שפרילנסרים פיתחו בעבר ולהחליט עם אילו מפתחים יותר מתאים לך לעבוד. מתכנתים שגאים בעבודתם ישמחו תמיד להראות לך דוגמאות.

 

2. בצע ראיון קצר בטלפון או במייל. הכן מראש כמה שאלות בסיסיות הנוגעות לעיצוב ולמבני נתונים, אותן תוכל לשאול את המועמדים לתפקיד. בין השאלות הבסיסיות שבאפשרותך לשאול: ‘איך אתה מתייחס למחזור החיים של עיצוב התוכנה בזמן הפיתוח?’ או ‘כמה שנים אתה מתכנת ומהו הפרויקט המאתגר ביותר שבו השתתפת?’ מתכנת פרילנסר שנלהב מהעבודה שלו, לא יסתפק בתשובה בת מילה אחת. הראיון יעניק לך הזדמנות ללמוד על יכולתו התקשורתית של המועמד. ככל שאתה מבין פחות בתכנות, תצטרך לסמוך יותר על ההסברים של המתכנת ולכן תקשורת טובה היא חיונית ביותר.

עבודה מהבית

עבודה מהבית

 

 

3. שקול להעסיק מספר אנשים ב- ‘מבחן במה’. אם פיתוח ההמיזם הדיגיטאלי שלך עומד להיות פרויקט עצום, שקול להעסיק תחילה מספר אנשים לביצוע משימות קטנות (משימות הדורשות עד 20 שעות עבודה). תוכל לחלק  משימה גדולה למספר אבני דרך , לבקש משלושה עד ארבעה אנשים לבצע את הקטע הראשון ולהסביר שבסיום הקטע הראשון, תיתכן אפשרות לעבודה נוספת. בסיום הקטע הראשון, תוכל להעסיק את המתכנת המתאים ביותר לסגנון שלך. זכור, ניסיון הוא לא הגורם היחיד שהופך מתכנת לשותף, גם לא המחיר. אל תבחר מתכנת לפרויקט גדול על סמך שני הגורמים האלו בלבד.

 

 

4. נצל את ‘מבחן הבמה’ להערכה מחדש. מה למדת מהקטע הראשון של המשימה? האם הפרויקט יימשך פחות זמן משחשבת, או שעליך לשכור צוות שלם של מתכנתים במקום פרילנסר יחיד? הקדש זמן לבחינת התהליך, לפני שתתקדם הלאה. ייתכן שתיאלץ לתכנן מחדש את הציפיות או את התקציב שלך. אם אין לך מושג כמה הפרויקט שלך יכול לעלות, תוכל למצוא ברשת מספר אתרים חינמיים המתמחים בחישוב עליות מהסוג הזה.

 

5. הגדר בבירור את פרטי הפרויקט. במקרים רבים אנשים מתחילים לחפש מתכנת לפני שהם יודעים מהו התקציב של הפרויקט ומהם לוחות הזמנים. לפעמים הם אפילו לא יודעים מה סוג העבודה לשמה הם מעוניינים להעסיק מתכנת. וודא כי אתה כותב את כל הפרטים הללו לפני שתתחיל לחפש מתכנת באתרי חיפוש עבודה. אם תוכל לבטא את פרטי הפרויקט בבירור, סביר יותר שמתא מתכנת שיאמר “אני יכול לעשות את זה”

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.