קהילת עבודה משותפת לפרילנסרים. מה יוצא לי מזה?

עבודה מהבית

 

כחלק מהעלייה במספר אנשי המקצוע העובדים מהבית, פרילנסרים רבים למדו להכיר את המושג קו-וורקינג (Coworking). דרך עבודה זו, אליה ניתן להתייחס אליה כאל ‘תנועה’ חדשה, ממשיכה להתקדם ולהתפתח בזכות פרילנסרים המוצאים דרכים חדשות לעבוד בשיתוף פעולה. במקביל היא מציעה יתרונות רבים לפרילנסרים, לחברות ולארגונים.

 

מה זה קו-וורקינג?

זהו סגנון עבודה המבוסס על סביבה משותפת. הרעיון הוא לאפשר ולעודד מספר אנשי מקצוע לעבוד ביחד באותו חלל, גם אם הם אינם עובדים עבור אותה חברה או אותו ארגון. סביבת העבודה המשותפת יכולה להיות מעצבת כמו משרד מסורתי, אולם גם משרדים ביתיים ומקומות מפגש נוספים יכולים להתאים לצורך קו-וורקינג.

 

מטרתן של קהילות העבודה המשותפת היא הקמה של סביבת עבודה יצירתית ותומכת, עבור אנשי מקצוע העובדים יחד. הסביבה המשותפת נועדה בראש ובראשונה לקדם יצירת קשרים מקצועיים, לאפשר החלפה של רעיונות ותפיסות בין פרילנסרים שונים ולייעל תהליכים כמו חיפוש עבודה. על מנת לעודד את ההשראה וליצור הזדמנויות ייחודיות עבור חבריהן, חברי קהילות עבודה משותפת מעדיפים להיפגש במקומות לא שגרתיים כמו חדרים בבתי מגורים או אפילו גינות ציבוריות ופארקים. .

 

בניגוד למשרדים, אליהם מגיעים אנשי מקצוע כדי לעבוד אחד לצד השני, באותו חלל אך כמעט ללא אינטראקציה, קהילות עבודה משותפת מתמקדות בשיתוף פעולה ובשיתוף של רעיונות. בשונה מסביבה העבודה המסורתית שבה כל אחד מהנוכחים מסתתר מאחורי מסך המחשב שלו ועוסק בענייניו, קהילות עבודה משותפת דורשות יותר מעורבות. הן כוללות יותר אינטראקציה חברתית, לצד מאמצים משותפים התורמים לקהילה כולה.

 

איך למצוא קהילת עבודה משותפת?

כמו בזמן חיפוש עבודה, אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא את קהילת העבודה המשותפת המתאימה לך, היא לערוך בירורים בסביבה הקרובה. היות ו- קו-וורקינג היא דרך העבודה המועדפת על לא מעט פרילנסרים, תוכל להתייעץ בנושא עם חבריך הפרילנסרים. העלה את הנושא בפני כל מי שאתה עובד איתו.

 

בנוסף, אתה יכול לחפש קהילות עבודה משותפת ברשת. יש מספר רב של קהילות שאליהן תוכל להגיע על ידי חיפוש בגוגל. אחת מהן היא אולי הקהילה שמתאימה לך.

 

מה יוצא לי מזה?

פרילנסרים רבים העובדים לבד, מתעניינים בקו-וורקינג, סגנון עבודה שמציע לא מעט יתרונות עבורם. מקור המשיכה העיקרי של צורת העבודה הזו, הוא האפשרות לעבוד בסביבת אנשים בעלי דרכי חשיבה דומות. אם אתה פרילנסר ואינך נהנה מסביבת העבודה המבודדת שלך, קהילת עבודה משותפת תאפשר לך ליהנות מעבודה בסביבה משרדית ומהקשרים האנושיים הכרוכים בה, בעודך מנהל את הקריירה שלך כפרילנסר.

חשבונית לשכיר

חשבונית לשכיר

 

מעבר לאפשרות לעבודה לצד אנשים נוספים, חברות בקהילת עבודה משותפת מאפשרת לך לנהל שגרת עבודה יציבה. עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית והניתוק בין הבית לעבודה עלול להיות קשה. סביבת עבודה משותפת תאפשר לך לחלוק רעיונות עם אנשי מקצוע בתחומך וליצור קשרים עם אנשי מקצוע בתחומים אחרים.

 

כך תפיק את המקסימום מקהילת עבודה משותפת      

קהילות העבודה המשותפת מבוססות על מעורבות ועל תרומה אישית. אירוח או השתתפות במפגשים קבועים, שיתוף פעולה עם חברים אחרים לשיפור סביבת העבודה, או ארגון מסיבות ואירועים לחברי הקהילה, הן רק חלק מהדרכים בהן תוכל להיות מעורב. מעורבות תאפשר לך לא רק לשפר את סביבת העבודה המשותפת, אלא גם לקצור רווחים אישיים.

 

סיכום

קהילות עבודה משותפת מציעות סגנון עבודה שיאפשר לך לפרוח כפרילנסר. אם אתה מעדיף לעבוד בחברת אנשים נוספים, ומעוניין ביותר שיווק, קשרים ושיתופי פעולה, קו-וורקינג יכול להיות סגנון העבודה עבורך.

 

בין אם אתה פרילנסר מנוסה ובין אם אתה עושה את צעדיך הראשונים בעולם העבודה מהבית, מדובה בהזדמנות נהדרת ששווה לקפוץ עליה ממספר רב של סיבות.