איך שימוש בפרילנסרים יחסוך לך אלפי שקלים בשנה?

עבודה מהבית

לאחרונה, היה לי העונג לשוחח עם נציגים של מספר עסקים שהתנסו במיקור חוץ ובהעסקה של פרילנסרים שאותרו בזירות חיפוש עבודה. חלק מאותן חברות שעם נציגיהן שוחחתי היו סטארט-אפים בצעדיהם הראשונים. חלק מהחברות הגיע כבר להישגים לא רעים לפני שהחליט להתנסות במיקור חוץ ובעסקת פרילנסרים. סוג נוסף של חברות שעם נציגיהן היה לי העונג לשוחח בנושא, היו חברות גדולות ומבוססות בעלות וותק של עשרים וחמש שנה בתחומן, שרק בשנים האחרונות החלו להעסיק פרילנסרים או להפנות משימות למיקור חוץ. בחלק גדול מהחברות הצטברו תובנות מעניינות במיוחד בנושא. במאמר זה אשתף אתכם בחלק מהן.

החברות הצעירות, הנמצאות בשלב הסטארט-אפ העבירו משימות למיקור חוץ והעסיקו פרילנסרים בלי להתאמץ יותר מדי ובלי לחקור את הנושא לעומק. הן פרסמו מודעות ואיתרו פרילנסרים באתרי חיפוש עבודה שונים, ניסו מודלים שונים של העסקה, וכמו שמקובל בחברות מהסוג הזה, למדו תוך כדי תנועה. ההפתעה היא שתובנות שנצברו בחברות הללו  לגבי העסקה של פרילנסרים והפניית משימות למיקור חוץ, היו זהות לחלוטין למה שלמדו החברות הוותיקות והעסקים הקטנים והבינוניים. אלה הם חלק מהיתרונות שאותם ציינו נציגי החברות השונות:

  • מיקור חוץ העניק להן מידה עצומה של שליטה באופי הפרויקט ובלוחות הזמנים שלו
  • מיקור חוץ אפשר להן חיסכון משמעותי בהוצאות
  • הן יכלו למצוא באתרי חיפוש עבודה, אנשי מקצוע שלא היו זמינים באזור שלהן
  • מאגר המומחים היה אדיר ומקצועי
  • איכות התוצאות הייתה מובטחת, בגלל שהפרילנסרים עבדו תחת חוזה

ובכן, ברשימת היתרונות של מיקור החוץ תוכל למצוא לא מעט פריטים, אבל מה בדבר רשימת החסרונות? היכן החברות שהשתתפו בניסוי שלנו הרגישו שהן טועות? זה הרי החלק המעניין לא?

לפני שתתחיל לשער שרק העסקים המנוסים יותר לא סבלו מבעיות ופשוט זרמו עם מיקור החוץ, אתה מוזמן לשכוח מזה. אומר זאת כך: היה ברור שהעסקים המתוחכמים יותר הם אלה שהצליחו בהעסקת הפרילנסרים ובהוצאת משימות למקור חוץ. וההצלחה שלהם הגיעה בין השאר בגלל שהם נהגו על פי העצות הבאת:

  • הגדר בבירור את הדרישות ואת לחות הזמנים לפני שתתחייב לכל חוזה
  • וודא כי חקרת את עברו של הפרילנסר לפני שהחלטת להעסיק אותו
  • דע על מה אתה משלם. היה בטוח כי אתה מכיר היטב את מרכיבי העבודה שהוצאת למיקור חוץ. במיוחד כאשר מדובר בטכנולוגיות חדשות.
  • אם אתה מעסיק עובדים במשרה מלאה, וודא כי הם מסוגלים להבין את אסטרטגית מיקור החוץ שלך. עובדים במשרה מלאה אמורים לדעת איך אתה מצפה מהם לנהל פרילנסרים על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר, ומהי עמדתך, כמעסיק, לגבי מיקור החוץ או הפרילנסרים

בעזרת עצות בסיסיות אלה, תוכל להשיג את התוצאות הטובות ביותר מיוזמות מיקור החוץ או העסקת הפרילנסרים שלך. זכור כי מיקור חוץ אמור להביא הרבה תועלת לעסק שלך ולהוריד ממנו מעט לחץ בנושאים כמו כספים, כוח אדם ולוחות זמנים. אנחנו מציעים כי תשמור את הרשימה הזו בהישג יד  כדי שבפעם הבאה שבה תחשוב להוציא פרויקט כלשהו למיקור חוץ או לפרילנסר, היא תוכל לסייע לך בתהליך.