מגייסים פרילנסרים און-ליין? כך תימנעו מטעויות

עבודה מהבית

גיוס פרילנסר באמצעות הרשת הוא תהליך פשוט לא? אתה מפרסם מודעות באתרי חיפוש עבודה, מקבל מספר עצום של פניות ובוחר פרילנסר במהירות, בהתבסס על הפרויקטים האחרונים שביצע, על ההמלצות שקיבל ועל מספר משתנים נוספים. יפתיע אולי לגלות כי הגישה הזו הובילה לא מעט לקוחות לבחור פרילנסרים לא מתאימים ובכך לפגוע בעצמם ובאיכות הפרויקטים שלהם.

 

כדי להימנע מטעויות במהלך בחירת מועמדים באתרי חיפוש עבודה, עליך לגשת לתהליך באופן שישלב את הצגת הארגון שלך ואת הצגת התפקיד אותו אתה מעוניין לאייש. ממש כמו שהיית נוהג במהלך ראיון פנים אל פנים. למה? כי ככל שתציג טוב יותר את עצמך ואת העסק שלך, תוכל לצמצם את מגוון הפניות ולמצוא בדיוק את הפרילנסר שאתה מחפש.

 

כדי לנסות ולמנוע את הטעויות שמעסיקים רבים כל כך עושים, במהלך איתור עובדים באמצעות הרשת, וכדי להגיע לתוצאות טובות יותר, יצרנו את המדריך הבא. על ידי מעקב אחר ההוראות במדריך, תוכל לוודא שאתה מציג את העסק שלך באור חיובי ואטרקטיבי, ושאתה מגדיל את סיכוייך למצוא את הפרילנסר הטוב ביותר שפנוי כרגע.

 

וודא כי אתה מוכר את התפקיד    

כשמדובר בגיוס פרילנסר מומחה, השיווק הוא הכול. על ידי הצגת העסק שלך כבחירה הנכונה, תגדיל את הסיכוי לכך שמקצוענים שיחשפו למודעות שלך באתרי חיפוש עבודה יזכירו את היתרונות של העסק שלך בפני מקצוענים אחרים החברים ברשתות הקשרים המקצועיות שלהם. הצגת המותג  שלך בדרך אפקטיבית, פרסום מודעת דרושים מקיפה, מקורית ומדויקת, הכוללת פירוט של תנאי ההעסקה ותקציר הסיבות שהופכות את העסק שלך לבחירה הנכונה, יגדילו את הסיכויים לכך שתמצא פרילנסרים איכותיים שירצו לעבוד עבורך שוב ושוב.

 

אם המטרה שלך היא למצוא את המועמדים הטובים ביותר לתפקיד, אתה צריך לספק להם סיבות טובות להגיש מועמדות. פרילנסרים לא מחפשים רק אחר הערך הכלכלי של העבודה. הם בוחנים את ההיבטים התרבותיים של הפרויקט, את האופי שלו ואת הדרך בה הוא ישתלב בקורות החיים שלהם. אם החברה שלך מיוצגת על ידי  מיתוג צולע, שורת תיאור קצרה ופרויקט שנראה משעמם, אל תצפה לגאונים יצירתיים שיקישו על דלתך. מטרת הגיוס היא לאתר את המועמד הטוב ביותר, כדי שהוא יוכל לסייע לך לקדם את העסק שלך בעזרת הרעיונות והיכולות שלו. על מנת להשיג זאת, המודעות שלך צריכות לעסוק בשיווק ממש כשם שהן עוסקות בגיוס. אם תמכור את עצמך, את העסק שלך, את התפקיד המוצע ואת היתרונות שבעבודה עבורך על פני עבודה עבור המתחרים, תוכל לאתר מגוון רחב של אנשי מקצוע שיסייעו לך לפתח את העסק שלך.

 

צור מאגר מועמדים מצומצם

כאשר אתה מפרסם משרה ברשת, אתה מוצף בדרך כלל בפניות. אחת הטעויות הגדולות ביותר שמעסיקים עושים היא בחירה של מועמד אחד, היישר מתוך הרשימה. הרבה יותר יעיל ליצור רשימת מועמדים מצומצמת ולבצע חקירה קטנה אודותם. המלצות, עבודות אחרונות ורווחים, הם גורמים שיש להתחשב בהם, אבל זווית הראייה שתקבל כאשר תיצור קשר אישי עם המועמדים ברשימה המצומצמת, יכולה להפתיע אותך.

 

לדוגמא, לאחרונה כשחיפשתי פרילנסר, צמצמתי את רשימת המועמדים משישים לארבעה פרילנסרים, שהייתי סבור שהם בעלי כישורים מתאימים למשימה. שלושה מהם הגיבו להודעה שלי. אחד לא היה בעל כישורים מתאימים ושניים שהתאימו למשימה. אחד מבעלי הכישורים התגלה כמנוסה יותר ובעל יכולות תקשורתיות טובות יותר. אם לא הייתי נוקט בצעד הזה, הייתי עלול לבחור במועמד שלא חזר אלי, או למעומד בעל כישורים העולים בהרבה על צרכי הפרויקט. היות וידעתי מה אני מחפש, והעברתי את המועמדים מיון נוסף, הצלחתי לגייס את המועמד המתאים ביותר.