פרילנסר. כך תהפוך מנויים לניוזלטר, ללקוחות משלמים?

עבודה מהבית

הפיכתם של מנויים לניוזלטר ללקוחות משלמים, היא משימה שכל מי שעוסק בשיווק במייל, צריך להתמקד בה. הפקה סדירה של ניוזלטר איכותי, דורשת לא מעט זמן ומאמץ ואתה חייב להבטיח לעצמך שההשקעה הזו תהיה כדאית. שיווק במייל הוא דרך נהדר להגדלת תנועת הגולשים באתר שלך, להגברת המודעות בנוגע למוצרים או לשירותים שאתה מציע ולהגדלת מספרם של הלקוחות המשלמים, אפילו לצורך חיפוש עבודה. אולם, אם לא תהיה לך אסטרטגיה חד משמעית, קרוב לוודאי שתחמיץ הרבה הזדמנויות ולא מעט הכנסות.

 

כאשר אתה מייצר ניוזלטר, זכור כי מדובר בהרבה יותר מאשר תוכן. אתה צריך לחשוב מחוץ לקופסה, גם  בנוגע לאתר שלך, למוצר, לדפי הנחיתה, לרשתות ההפצה ולמספר נושאים נוספים בהם נדון בהמשך המאמר.

 

לנוחותך, יצרנו מדריך שיאפשר לך להגדיל את רשימת הלקוחות, באמצעות רשימת המנויים לניוזלטר. המדריך כולל לא רק את הבסיס לשיווק אפקטיבי במייל, אלא גם מספר טיפים שאפשרו לך לעודד את השיחה, להגדיל את ההכנסות ואף לסייע לך בעת חיפוש עבודה באמצעות הרשת.

 

קבע יעדים לעצמך

קל מאוד להתרגש מיצירה ועיצוב של ניוזלטר, משליחתו לאלפי כתובות מייל, ומהתקווה להשיג זרם אדיר של תנועת גולשים, אבל זה לא עובד בצורה הזו.

 

אתה צריך, קודם כל, להבין ולהגדיר בדיוק את המטרות שאותן אתה רוצה להשיג על ידי יצירת הניוזלטר. מהם היעדים שלך? הגברת מודעות, חיזוק הקשר עם לקוחות, יותר תנועה באתר, חיפוש עבודה שירות לציבור? ללא מטרות מוגדרות, סביר שתיכשל, ועל הדרך תבזבז זמן וכסף.

 

בדרך כלל, אנשים נמנעים מהצבת יעדים, בגלל שהם חוששים מהאחריות הכרוכה בכך. אבל האם זה לא מטורף יותר לבזבז זמן יקר בהפקת מוצר חסר ערך? לפני שתשיק את קמפיין הדיוור שלך, אנו ממליצים שתיצור עבורו תוכנית ייחודית. היא צריכה לכלול, בין השאר, את גודל רשימת התפוצה ההתחלתית, את החלוקה למגזרים בתוך רשימת התפוצה, את תדירות הפעילויות המתוכננות, את התחזיות לגבי גודל הרשימה בעתיד, את לוחות הזמנים לפרסום ואת היחס בין מנויים ללקוחות משלמים.

 

איך תמדוד את ההישגים שלך?

יעדים הם דבר נהדר, אבל אתה חייב למדוד את ההישגים שלך, כדי לדעת אם הגעת או אם אתה רק מתקרב להשגת היעדים שהצבת לעצמך. בעולם הדיגיטאלי זה פשוט מאוד, בעיקר אם יש לך הבנה בסיסית בגוגל אנליטיקס. חלק ממערכת זו הוא רכיב קל לשימוש בשם Campaigns אליו תוכל להגיע מתוך התפריט Traffic Sources > Sources. רכיב זה יאפשר לך לעקוב אחרי הביצועים של קמפיין הדיוור שלך, על ידי הוספת קוד מעקב לקישורים ששלחת. גוגל מספקת אשף קל לשימוש שמחבר את הקישורים שאתה שולח אל מערכת מעקב. אנחנו משתמשים במנגנון הזה בכל פעם שבה אנחנו שולחים דיוור, כדי שנוכל לדעת טוב יותר במה הקהל שלנו מתעניין.

 

09-7440880

09-7440880

ברגע שתצרף את הקוד של גוגל אנליטיקס אל הקישורים שלך, תוכל לצפות במגוון סוגי מידע, שלא תוכל לקבל מספק שירות ההפצה שלך. רוב שירותי ההפצה הסטנדרטיים יאפשרו לך לנתח את הנתונים הבאים:

 

  • הודעות שנשלחו
  • הודעות שהוחזרו
  • אחוזי הפתיחה
  • מספר ההקלקות
  • הלינקים הפעילים
  • בקשות הסרה
  • סיווג כדואר זבל

 

התאם את המסרים לקהל

כאשר אתה מנסח את הניוזלטר שלך, אתה צריך לחשוב על הצעה שמתאימה לקהל. הכוונה היא לכך שעליך לברר במה הקהל שלך מעוניין, ולהפיק מוצר בהתאם. אין שום טעם לשלוח לכל הלקוחות שלך ניוזלטר מושקע ונהדר, לקידום מוצר שיכול לעניין רק 15% מהם.