המדריך לשיווק באמצעות תוכן

עבודה מהבית

שיווק באמצעות תוכן הוא טכניקה בה משתמשים משווקים רבים על מנת להגדיל את המודעות למותג, למוצר או לשירות, באמצעות הפצת תכנים רלוונטיים לקהלי היעד. השינויים בתחום השיווק במנועי חיפוש שחלו בשנים האחרונות, הפכו את השיווק באמצעות תוכן לכלי יעיל במיוחד עבור משווקים, המעוניינים להשקיע זמן ומאמץ ביצירת תוכן מקורי. כמו כן, הם והעלו את הביקוש לאנשי תוכן באתרי חיפוש עבודה. יש לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה: מנועי חיפוש אוהבים תוכן חדש, והשנייה, שיווק באמצעות תוכן מגדיל את מספר השיחות במדיה החברתית. פעולה  שתורמות אף הן לשיפור המיקום במנועי החיפוש. סיבות אלה, לצד סיבות נוספות, גרמו למשווקים להפנות יותר מאמצים ליצירת תוכן מקורי ואיכותי. תוכן שהגולשים ישמחו לשתף או להזכיר באתרי המדיה החברתית.

על מנת לסייע לך להגיע לקהל רחב יותר בעזרת תוכן, יצרנו את המדריך הזה שיעזור לך לקשור אליך לקוחות קיימים באמצעות תוכן איכותי, יעצים את הנוכחות שלך במדיה החברתית ויסייע לך, במקרה הצורך, גם במהלך חיפוש עבודה.

מהו קהל היעד שלך ובמה הוא מתעניין?

איסוף מידע רב ככל האפשר בנוגע ללקוחות שלך יעזור לך לנהל טוב יותר את פעילות השיווק באמצעות תוכן. אם תהיה מודע לצרכים, לרצונות ולהרגלים של לקוחותיך, תוכל ליצור מסעות פרסום מוצלחים, בכל פעם מחדש.

מהן המטרות שלך?

לפני שתחליט איזה סוג של תוכן אתה רוצה להפיץ ובאילו דרכים, עליך להגדיר את מטרות הקמפיין שלך. לפני שתוכל ליצור תוכן שיתאים ללקוחות שלך, אתה צריך להגדיר את הקריטריונים להצלחה. לא משנה אם מדובר בהגדלת כמות הגולשים באתר שלך, בהגדלת מספר העוקבים במדיה החברתית, חיפוש עבודה או הגדלת המכירות הישירות, אין טעם להשקיע בתוכן, שלא יעזור לך להשיג את יעדיך.

האם אתה שולט בטכנולוגיה?

קמפיין שיווקי עלול להתרסק אם לא תדע ליישם את הטכנולוגיות ואת המסרים השיווקים שלך לפני שתצא לדרך. זה שמשהו נראה לך מגניב (QR קוד למשל), לא אומר שהוא יתאים למטרות שאתה מעוניין להשיג. אל תשכח. אתה צריך לענות על הציפיות של הקהל שלך.

כאשר אתה עוסק בשיווק באמצעות תוכן, המטרה שלך היא ליצור תוכן אפקטיבי. לא תוכל שימצא חן בעיני הסובבים אותך.  זה עלול להיות מאתגר, במיוחד אם אתה שולט בטכנולוגיות או בשפת המותג טוב יותר מאשר העמיתים שלך לעבודה. לכן, מצא דרך להציג בפניהם דוגמאות לדרך שבה אסטרטגיה מסוימת יכולה לסייע לעסק.

איזה תוכן עליך ליצור?

שיווק באמצעות תוכן הוא דרך נהדרת לתקשר עם לקוחות, לחזק את הדעות שלהם, להצית את הדמיון שלהם ובאותו זמן להציע להם את המוצר שלך. שיווק באמצעות תוכן מתבצע על גבי מספר פלטפורמות, במספר מדיומים ובמגוון תדירויות, המביאות לתוצאות שונות למשל:

ערוצי מדיה חברתית כמו Pinterest נהדרים ליצירת מודעות למוצר, היות והם ויזואליים בבסיסם. טוויטר תהיה יעילה יותר אם תרצה לצאת בהכרזות או לעניין את תעשיית הבידור והתקשורת. פייסבוק תאפשר לך ליצור מחויבות גולשים גבוהה יותר לאתר האינטרנט שלך.

בלוג הוא דרך טובה להגדיל את תנועת הגולשים באתר שלך, לשפר את המיקום שלך במנועי החיפוש, להגדיל את כוחו של הדומיין שלך ולהגדיל את מספר הקישורים אל התוכן שלך ברשתות החברתיות.

אינפוגרפיקה היא ערוץ שיווק פופולארי ברשתות חברתיות ובלוגים. אינפוגרפיקות הפכו להיות נפוצות במיוחד לפני מספר שנים וכיום הן נחשבות לחלק מהזרם המרכזי, אולם אם האינפוגרפיקה שלך תכיל תוכן בעל ערך, היא יכולה להביא לתוצאות איכותיות.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.