איך תבנו תדמית מקצועית אחידה ברשת?

עבודה מהבית

כיום, כאשר כל האינפורמציה זמינה ברשתות, למעסיקים יש יותר דרכים מאי פעם כדי להכיר אותך יותר טוב ולדעת עליך יותר פרטים. מה הם יכולים להסיק מכל המידע הזה? מה הם יכולים ללמוד עליך? איך תימנע מההפרעות שחשיפת הפרטים הזו עלולה לגרום לך בשעה שאתה במהלך חיפוש עבודה?

אם אתה מחפש בלוחות דרושים מספיק זמן, אתה וודאי יודע כי עליך לנקות היטב את האישיות ואת הזהות האינטרנטית שלך. אתה הרי לא רוצה לחשוף פרטים מביכים לעיני מעסיקים פוטנציאליים. מצד שני, סביר מאוד להניח כי אינך מודע לנזק שפרופילים לא אחידים וזהויות אינטרנטיות שאינן מדברות באותה שפה, עלולים לגרום לתדמית המקצועית ולמאמצי חיפוש עבודה שלך.

חשוב על כך – אם פרופיל הלינקדאין ודף הפייסבוק שלך מציגים אותך מצד אחד כאיש מקצוע מעולה ומצד שני כחיית מסיבות חסרת מעצורים, ייתכן שמי שייחשף לשני הפרופילים הללו, יקבל רושם שאתה אדם לא רציני. כל פרופיל שלך ברשת הוא מעין סיפור ואתה צריך להיות בטוח שאתה מספר את כל הסיפורים שלך באופן אחיד. כאשר תעשה זאת, תוכל להציג בפני העולם ובפני המעסיקים תמונה מלאה של עצמך ולהדגיש את היתרונות שלך כעובד.

חשבונית לשכיר- 09-7440880

אל תדאג, אנחנו לא מתכוונים לכך שאסור לך יותר להשתולל ברשת. אנחנו מתכוונים לכך שאם אתה רוצה לנהל דף פייסבוק חופשי ממגבלות  בזמן בו אתה עוסק בחיפוש עבודה, יכול להיות שתרצה להגביל את הגישה אליו. אתה יכול לשנות את הגדרות הפרטיות כדי לחסום לחלוטין את הפרופיל שלך מפני חשיפה לעיניים זרות.

עובדה נוספת שאתה חייב לזכור היא שאסור לך לספר סיפורים שסותרים אחד את השני. אם אתה משדר משהו באמצעות סיפור אחד, הסיפור השני צריך לתמוך בו ולשדר את אותו מסר. אם שני הסיפורים שלך אינם תומכים אחד בשני, אתה עלול להיתפס כשקרן ואף אחד לא מעוניין להעסיק שקרנים.חקור לעומק את פרופילים האינטרנטיים שלך והמשך לשפר אותם עד שתהיה בטוח כי שניהם מוסרים מידע הגיוני. אם המידע נראה לך הגיוני, סביר שגם אחרים ימצאו אותו כזה.

בכל מקרה, יכול להיות שתרצה להתייעץ עם חבר שאתה יכול לסמוך עליו ולבקש ממנו לבחון את הפרופילים שלך. הוא יכול לעזור לך לאתר פרטים שאינם מתאימים ולעזור לך לשפר את המצב. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.