במהלך חיפוש עבודה? דרושים? שימו לב למי אתם מקושרים

עבודה מהבית

גם אם קורות החיים שלכם מלוטשים כהלכה והיכולות המקצועיות שלכם מרשימות במיוחד, אם אתם מחפשים עבודה, הקשרים האישיים שלכם הם מה שיגרום למעסיקים לשים לב אליכם. ממש עכשיו, עצרו לרגע את המרוץ אחר העבודה ונסו לחשוב על חמישה אנשים שיכולים לעזור לכם למצוא אותה. אם אתם לא מצליחים לחשוב על חמישה אנשים כאלה, אולי אתם צריכים לאמץ קצת יותר את המחשבה שלכם.

במידה ואתם חדשים בתחום העיסוק שלכם, ייתכן שאתם לא מקושרים ליותר מדי אנשים מאותו תחום. מה שאתם יכולים לעשות במצב כזה הוא לפנות למורים ולמתרגלים שלכם מתקופת הלימודים. נסו לברר האם הם מוכנים להיות חלק מרשת הקשרים שלכם, וצרו איתם קשר לעיתים קרובות ככל האפשר.

חשבונית לשכיר 09-7440880

אתם יכולים כמובן לפנות גם אל החברים שלכם ואל בני משפחה שלכם ולנסות לצרף  גם אותם לרשת הקשרים שלכם. אבל כאשר אתם עושים זאת, חשבו על האנשים שיכולים לעזור לכם למצוא עבודה (אחותכם הקטנה למשל, שעוד לא התחילה לעבוד, לא תוכל לעזור.) פנו אל האנשים הללו כדי לראות האם הם מוכנים לשוחח אודותיכם עם אנשים אחרים ולספר להם כי אתם עסוקים בחיפוש עבודה. הציעו להם משהו בתמורה, גם אם הוא אינו קשור ישירות לרשת הקשרים שלכם. אנשים משקיעים יותר מאמץ אם הם יודעים שהוא כרוך בתמורה כלשהי.  

בסופו של תהליך, יהיו ברשימה שלכם לפחות חמישה אנשים איתם תוכל להיות בקשר. בעזרת הרשימה הזו, תוכלו להגיע אל האנשים הללו במקרה שבו תאבדו את מקום העבודה שלכם או כאשר תמצאו את עצמכם מחפשים עבודה חדשה.

אם אתם לא מכירים הרבה אנשים, או שאתם לא מצליחים למצוא אנשים שיסכימו להצטרף לרשת שלכם, אולי הגיע הזמן שתצטרפו לקהילה עסקית או מועדון מקצועי הקשור לתחום העיסוק שלכם. שם תוכלו לפגוש שם לא מעט אנשים וליצור קשרים מועילים.

אין ספק, אתם יכולים לצחצח את קורות החיים שלכם ולשפר את היכולות המקצועיות שלכם (ולשלוח את קורות החיים לכל החברים ברשת הקשרים שלכם), אבל האנשים שאתם מכירים הם אלה שיכולים לעשות עבורכם את ההבדל בזמן שאתם מחפשים עבודה או דרושים. כן, קורות החיים שלכם יכולים להביא אתכם רק עד לנקודה מסוימת. ממנה והלאה, הכול תלוי בקשרים שלכם. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.