אתם במהלך חיפוש עבודה? בדקו האם אתם עוד קלישאה

עבודה מהבית

כאשר מישהו ממודעות הדרושים, מעסיק למשל, קורא את קורות החיים שלכם, האם הוא מצליח להכיר אתכם באמת או שהוא זוכה להכיר רק את אוצר המילים שלכם? קורות החיים שנשלחים למעסיקים מדי יום, מוכיחים באופן ברור שכל מחפשי העבודה קוראים את אותם ספרים, גולשים באותם אתרי חיפוש עבודה ומקשיבים בדיוק לאותן עצות בנושא חיפוש עבודה, כך מפיותיהם של אותם מומחים. כתוצאה מכך, קורות החיים של כל מחפשי העבודה נראים בדיוק אותו דבר. מצב זה מקשה על מנהלי כוח האדם בחברות השונות להבדיל בין מחפשי העבודה ואתה הרי רוצה שהם ישימו לב לקורות החיים שלך.

כדי לוודא שלא תגרמו לעצמך להיראות כמו הקלישאה הבאה שתונח על שולחנו של מנהל כוח האדם בחברה שבה אתה מעוניין לעבוד, עליכם לעבור שוב ושוב על קורות החיים שלכם. עשו זאת על מנת לאתר את המילים המשעממות ואת המילים שלא יגידו שום דבר בעל משמעות למי שיקרא אותן.חיפוש-עבודה-עבודה-מהבית-דרושים

התחילו את הביקורת שלכם בכך שתעבור על קורות החיים שלכם ושאלו את עצמכם מה המשמעות של כל משפט ומשפט המופיע בהם, עבורכם ועבור הקורא. אם לא תוכלו להסביר בפשטות את המשמעות של מה שכתבת בקורות החיים שלכם, גם אנשים אחרים שיקראו אותם יתקשו להבין בדיוק למה התכוונת.

כדי שלא תהפכו לקלישאה, אתם צריכים למחוק מקורות החיים את כל המילים שאינן מתארות בדיוק את מי שאתם ואת הכישורים שאתם מביאים אתכם לתפקיד. לדוגמא המילה “נמרץ” יכולה לתאר את האישיות שלכם, אולם היא יכולה לתאר גם מספר רב ביותר של אנשים אחרים. יכול להיות שאתם יותר “יזמים” ושקורות החיים שלכם יכולים לגבות את האמירה הזו עם רשימת יוזמות, פעולות ותהליכים משופרים שיזמת במקומות העבודה הקודמים שלכם.

המפתח לקורות חיים מוצלחים, הוא לדאוג לכך שקורות החיים שלך יעסקו באופן ישיר בך וביכולות שאתה מביא איתך לשוק העבודה. נכון, קיימות לא מעט מילים שאפשר למצוא כמעט בכל קורות חיים, אבל זה לא אומר שגם אתם צריך להשתמש בהן.

למעשה, אם תצליחו להשתחרר מהקלישאות שכולם משתמשים בהן, תמצאו את עצמכם מקבלים תגובות שאף מחפש עבודה אחר לא מקבל. אתם יכול להיות זה שתתקבלו לעבודה בגלל שקורות החיים שלכם מתארים אתכם כפי שאתם באמת. אתם לא כמו המועמדים האחרים, ואתם בולטים על פניהם בגלל שאתם מדויקים מהם – לפחות על הנייר. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.