מדוע עליכם להתחיל לתעד את ההישגים המקצועיים שלכם … עכשיו!

עבודה מהבית

בסופה של כל שנה, אנשים רבים מתחילים לטפל באי הסדר השורר במשרדים שלהם ועל גבי שולחנות העבודה שלהם, בתקווה שהם יוכלו להתחיל את השנה החדשה כמו שצריך. לסדר את המשרד זה רעיון לא רע בכלל, אולם במקביל, אתם צריכים לחשוב מה עשיתם בשנה שעברה על מנת לקדם את הקריירה המקצועית שלכם, או את הדרכים בהן אתם עוסקים במהלך חיפוש עבודה

מחשבה על הדרכים בהן אתם עוסקים במהלך חיפוש עבודה, לא תעזור לכם למצוא עבודה במידה ולא תלוו אותה סדרת פעולות, כמו תיעוד ההישגים המקצועיים שלכם. הכול מתחיל למעשה, ברשימת הדברים שעשיתם והמטרות שהשגתם, במשרה הנוכחית ובמשרות הקודמות שלכם. כאשר תהיה בידכם רשימה כזו, תוכלו לעדכן בקלות את קורות החיים שלכם בפרטים חדשים, במידה ותמצאו את עצמכם כדרושים. שימוש יעיל נוסף לרשימת ההישגים המקצועיים שלכם, תוכלו לעשות כאשר תתבוננו בה לפני כניסתכם לראיון עבודה. כך תוכלו להזכיר לעצמכם את ההישגים המקצועיים הבולטים שלכם.  

חשבונית לשכיר- חיפוש עבודה

הכנת הרשימה לא צריכה להיות יותר מדי מסובכת. כל שעליכם לעשות זה לחשוב על כל אותם דברים שהצלחתם להשיג במשרות הקודמות שלכם ולתעד אותם. זה יאפשר לכם גם לזכור אותם ולהשתמש בהם, וגם למצוא את הנקודות אותן תרצו לשפר ואת המקומות שבהם תוכלו לתפוס מנהיגות כחלק מתפקיד הנוכחי שלכם.

לדוגמא, אם אתם רוצה לטפס בסולם הדרגות של החברה בה אתם עובדים כעת, אתם צריכים להיות בעל ניסיון ניהולי. אם כאשר אתם מביטים ברשימת ההישגים שלכם אתם לא מוצא ניסיון ניהולי בשום מקום, זה הזמן למצוא דרכים שבהן תוכל לקבל אחריות וליידע את המנהלים שלך כי אתם מוכנים לקבל אחריות.

מדי חודש, מצאו זמן לעיין ברשימת ההישגים המקצועיים שלכם, הוסיפו לה פרטים חדשים  והשמיטו ממנה את הפרטים שהפסיקו להיות רלוונטיים. בעזרת רשימת הישגים  מעודכנת,  תהיו מסוגלים לכוון טוב יותר את מסלול הקריירה שלך. רשימת הישגים מבטיחה לכם, כי תמיד יהיה בידיכם מידע מעודכן, באמצעותו תוכלו לעדכן את קורות החיים שלכם.

חישבו על הרשימה כעל משהו שיש להתגאות בו, זה אולי יהפוך אותה למרגשת יותר עבורכם. בכל הרצינות, אם תעדכנו את רשימת ההישגים שלכם באופן קבוע, היא תזכיר לכם כמה רחוק הגעתם במסלול הקריירה שלכם – וכמה זמן תוכלו להתמיד במשרה חדשה. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.