מדוע אינכם זקוקים יותר לקורות חיים בתהליך חיפוש עבודה?

עבודה מהבית

נכון שהכותרת הזו גרמה לכם להתחיל לקפוץ בכיסא? אבל רגע, לפני שאתם מתחילים לשרוף את מסמכי קורות החיים שלכם, בוא נדבר על התפקיד שממלאים קורות החיים בתהליך חיפוש עבודה שלכם ועל הדרך בה הם פועלים עבורכם ועבור כל מחפש עבודה אחר.

קורות החיים של כל מחפש עבודה, ממלאים את התפקידים הבאים:

  • הם מספרים את שמכם
  • הם מוסרים למעסיקים את פרטי ההתקשרות שלכם
  • הם מסכמים את העבר המקצועי שלכם ואת הערך שלכם כעובדים חדשים
  • הם מפרטים את מה שאתם מסוגלים לעשות
  • הם מפרטים את מה שכבר עשיתם
  • הם עוסקים בלימודים ובהכשרה המקצועית שלכם

אם תחשבו על כך, הרי מדובר בשיחה על נייר, שיחה שמבליטה את כל הנתונים שאתם חושבים שצריך להבליט. אולם בניגוד לשיחה דו-כיוונית, קורות חיים מודפסים על נייר  לא יכולים לענות למי שקורא אותם על שאלות שיצוצו במהלך הקריאה. השאלות הללו יישארו ללא מענה והמגייסים עלולים לחפש את התשובות בקורות החיים של מי שבמהלך חיפוש עבודה אחר.

XPlace- המקום לחיפוש עבודה

כדי להתגבר על הקושי הזה, אתם צריכים להתחיל לפעול בחוכמה. במקום לשלוח את קורות החיים שלכם לכמה שיותר חברות ולחכות לתשובה, התחילו לקבוע מועדים לשיחות עם אנשי החברות בהן אתה מעוניין לעבוד. הסבירו להם כי כל מה שאתם זקוקים לו הוא חמש עשרה דקות מזמנם. חמש עשרה דקות שבהן תוכל לתאר את היכולות המקצועיות שלכם ואת היתרונות שתוכלו להביא איתכם לארגון, במידה והם ירצו להעסיק אתכם.

הבהירו למעסיקים כי בחמש עשרה הדקות הללו אתם מתכוונים להציג את עצמכם ואת היכולות שלכם ולאפשר להם לקבל את ההחלטה באותו רגע, או בעתיד.

אנשי מקצוע ותיקים שיכולים להציע עשורים של ניסיון מקצועי, הם המועמדים הטובים ביותר לשימוש בשיטה הזו, בגלל שקורות החיים שלהם נדחקים בדרך כלל הצידה בגלל שהם ‘מבוגרים מדי’.ברגע בו אתם מתייצבים מול אדם אחר, סביר שתגלו שאתם זוכים לתשומת לב רבה הרבה יותר מאשר תשומת הלב שהייתם זוכים, לו פיסת נייר עליה מודפסים פרטיכם האישיים.

קחו נשימה עמוקה, היכנסו לחדר, ספרו למגייסים מה אתם יודעים לעשות ואיך אתה מתכוון לפעול עבור החברה שלהם ותראו בעצמכם עד כמה רחוק השיחה הקצרה הזו יכולה לקחת את הקריירה שלכם.  

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.