5 עצות לעובדים מהבית בעת מלחמה

עבודה מהבית

מדינת ישראל מיום היווסדה ידעה מצבי משבר רבים, בהם מלחמות רבות ומאבקים מורכבים כמו גם התנגדויות מבית ומחוץ שלעיתים טלטלו את אמות הסיפים, הן של הממשלה והן של כל אחד מאזרחי המדינה. בזמנים אלו מחדלים מתגלים, משברים נפערים, האינפלציה לרוב מאמירה וכפועל יוצא מכך גם חלה התייקרות במגוון רחב של תחומים בהן המשכנתאות שלנו, אשר כה מעמיסות עלינו מדי חודש. אומנם, מעבר לפגיעה במשק הישראלי, הנפגעים העיקריים מהמלחמה הם העצמאיים העובדים מהבית שנפגעים קשות מהמצב. לפיכך, השבתתם והפגיעה בפרנסתם מעמיקה את צורכיהם לנצל ולתעל את הסיטואציה הבעייתית בה הם נמצאים ולמצוא חלופות לתפעול עסקיהם.

  1. מצאו מקום עבודה בטוח וממוגן אשר יאפשר עבודה רציפה ללא כל הפרעה מתמשכת. במידת הנדרש, נצלו את יתרונכם כעצמאים וקחו את “המשרד” (הלפטופ והאייפוד) שלך למקום בטוח יותר.
  2. שמרו על שגרת עבודה– באופן טבעי מצבי משבר מפרים את שגרת עבודתנו וגורמים לרוב העובדים מהבית בפגיעה בהכנסות. לכן, יש לנסות ולשמור על מכסת שעות קבועה במשך היום בו תוכלו לה
  3. משיך את שהתחלתם לפני הסיטואציה הנוכחית ואף להמשיך ולחפש מקורות הכנסה נוספים. כעצמאי תוכל לנווט את שעות עבודתך במהלך היום.
  4. אל תתפתו לכל הצעת עבודה שתקבלו וחישבו על כך בכובד ראש. המצב לא יימשך כך לעד. כפרילנסרים זכותכם לבחור איזה עבודה מתאימה לכם.
  5. שתפו עצמאים נוספים העובדים מהבית בתחושותיכם. סביר להניח שתוכלו לקבל המלצות וטיפים טובים מההתמודדות שלהם במצבים כאלה. ישנן קבוצות רבות עצמאים ברשת בנושא.
  6. חפשו את האלמנט שיגרום לשכוח אף לרגע את המצב הקיים ונסו ליהנות כמה שניתן מעבודתכם. מחר הוא יום חדש.

לסיכום, “במלחמה אין שום דבר טוב, חוץ מהסוף שלה” אמר בזמנו אברהם לינקולן. כנראה שהוא צודק, אבל אפשר לנסות ולהוכיח אחרת.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.