במהלך חיפוש עבודה? אתם לא בטוחים באיזו מסלול קריירה אתה מעוניינים?

עבודה מהבית


שוק העבודה של ימינו עלול להיראות לכם מעט משונה. יכול להיות שיש לכם יש תפיסה ברורה לגבי התפקידים אותם אתם יכולים למלא בהצלחה. אבל, כאשר אתם עוברים על לוחות דרושים במהלך חיפוש עבודה, אתם לא מצליחים לאתר אותם. למרות שאתם יודעים שהם קיימים. מצד שני, אם אתם חדשים יחסית בשוק העבודה, או שלא החלפתם מקום עבודה מזה זמן רב, יכול מאוד להיות שתתקשו להחליט אילו מהמשרות המוצעות יתאימו לכם.  

הירגעו, קחו אוויר ובוא נבדק את העניין ביחד.

  1. מהם הכישורים שלכם?

 לפני הכול עצרו לרגע וחשבו על כל הדברים שבאפשרותכם לעשות. ערכו רשימה שתכלול פעולות שאתם עושים בבית, לא במשרד. לדוגמא: תמיכה טכנית, טיפול בקרובי משפחה וכו’.

  1. אילו תחומים מרגשים אתכם?
    חשבו על המשרה שהייתם רוצים אם היה באפשרותכם להתקבל לכל משרה שתבחר. אם אתם חושבים ששיווק הוא תחום מרגש למשל, אתם יכולים להתחיל לעבור על לוחות דרושים, לאתר מודעות דרושים לאנשי שיווק ולראות איזה ניסיון ואילו כישורים נדרשים מהמועמדים למשרות בתחום זה.
  2. את מי אתם מכירים?
    יעזור לכם מאוד אם תחשוב על כל האנשים שאתם מכירים ועל כל המשרות שהם יכולים לעזור לכם למצוא. זוהי בדרך כלל הדרך הקצרה והמהירה ביותר למצוא עבודה. המומחים טוענים שהיא הרבה יותר יעילה מאשר קריאת לוחות דרושים או גלישה באתרי חיפוש עבודה.XPlace- המקום לחיפוש עבודה
  3. מה אתם מוכנים לעשות?
    היה כנים ככל האפשר עם עצמכם, אילו סוגים של עבודה אתם באמת מוכנים לעשות? בכל רגע נתון קיים מספר גדול של משרות פנויות שמושכות קבוצות קטנות של אנשים, ניקיון למשל. אם אתם רוצים לעבוד, כדי לסגור את החורים בחשבון הבנק זה דבר אחד, אבל אם אתם מעוניינים בקריירה לאורך זמן, אתם צריכים לעשות יותר כדי למצוא התפקיד שמתאים שלכם.

אתם לא יודעים כרגע מה אתם רוצים לעשות וזה בסדר גמור, תדעו שאתם לא היחידים!!

השלב הראשון בצרך לפתרון השאלה הוא לזנק אל השוק כדי לבדוק לאילו משרות מתאימים הכישורים שלכם. באופן אידיאלי, אתם רוצים לדעת לאן אתם מכוונים את קורות החיים שאתם שולחים למעסיקים. אבל, אם אתם לא ממהרים, או שאתם רוצים לראות לאן הדברים יתגלגלו, אין סיבה שלא תבחרו במקום עבודה שבו תוכל לעשות משהו שאםה רוצים ומסוגלים לעשות. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.