איך פרילנסרים מנהלים את הזמן שלהם באופן יעיל – לא תאמינו

עבודה מהבית
יש אנשים ששונאים אותה, אחרים אוהבים אותה. חברות תוכנה אפילו יצרו יישומים כדי לנהל אותה בצורה נוחה יותר.אני מדבר על רשימת מטלות, כמובן. כאשר משתמשים בה כראוי, היא באמת יכולה לעזור לנהל את הזמן שלך.
פרילנסרים הם אנשים עסוקים, אין ספק לגבי זה. זו הסיבה שאני הולך לחלוק איתכם את הטכניקה הבאה:

תחילת העבודה

כל מה שצריך בשביל להתחיל זה עט ומחברת. אני רוצה למקם כל אחת מארבע הרשימות בדף נפרד, תחת סעיף נפרד במחברת. בדרך זו, ניתן להשליך רשימות ישנות מבלי להשפיע על שאר רשימות המטלות שלך.

הרשימה הראשונה

רשימת המטלות הראשונה שלך צריכה להיות מורכבת מהמטלות הדחופות ביותר שלך. אלה הם בדרך כלל מטלות המגיעות בתוך פרק זמן של יום.אני כולל ברשימה גם מטלות הקשורות לעבודה מהבית וגם מטלות אישיות. בדרך זו, אני מביט רק במקום אחד כדי לראות את מה צריך לעשות בכל יום.נסה לשמור על אורך סביר (פחות משבעה מטלות). אם הרשימה ארוכה מידי, לא רק שלא תספיק לעשות כלום- גם תחוש תסכול רב. העבר כל מטלה שאתה לא חייב לעשות באותו היום לרשימה אחרת.
אתה צריך להכין שוב.

הרשימה השנייה

משימות שצריכות להתבצע בתוך פרק זמן של כשבוע מרכיבות את הרשימה השנייה שלך. זה רעיון טוב לכתוב את תאריך היעד לצד כל מטלה ברשימה זו. לא רק שזה יעזור לך לעדכן את הרשימה הראשונה שלך, אבל זה גם יעזור לך לא לדחות את כל המטלות עד ליום האחרון של השבוע.

אתה צריך לעדכן את הרשימה מדי יום ולהכין אותה מחדש בתחילת כל שבוע. בסופו של כל יום, הוסף כל מטלה חדשה שעלתה במהלך היום. הסר כל מטלה שהעברת לרשימה הראשונה שלך. בסופו של כל שבוע, עיין ברשימה על מנת לוודא שכל המטלות עדיין רלוונטיות במהלך השבוע הקרוב. הוסף משימות מהרשימה השלישית שלך כאשר התאריך שלהם מגיע בשבוע הקרוב.

הרשימה השלישית

הרשימה השלישית משמשת לתכנונים עתידיים, לאירועים ומטלות שתצטרך לעשות בחודשים הקרובים.

אתה צריך לעבור על הרשימה כל שבוע בכדי לבדוק אם יש צורך להעביר מטלות לרשימה השבועית שלך (הרשימה השנייה). בנוסף, הוסף מטלות חדשות ברגע שמתעורר הצורך.

הרשימה הרביעית

שום שיטה לניהול זמן לא תהיה שלמה בלי רשימת מטרות. בשביל זה נועדה הרשימה הרביעית שלך.

סביר להניח שלא יהיו לך תאריכי יעד ספציפיים ברשימה הזאת. אולם, עדיין יש צורך לעיין בה לפחות פעם בחודש. כך לעצמך זמן לחשוב ולהבין מה צריך בשביל להפוך את המטרות שהצבת לעסק הפרילנס שלך למציאות. הוסף את המסקנות לרשימה.

כלים לניהול המטלות שלך

אמנם מדובר בשיטה מאוד פשטנית של ניהול זמן. עם זאת, זה יכול לעבוד עבור הפרילנסר הממוצע. לפעמים פשוט יותר זה טוב יותר.

למי שזקוק לכלים מתוחכמים יותר, כגון היכולות להפיק דוחות או להתממשק עם מערכת קולית, שקול את אחד מהכלים הבאים:

HiTask – כלי ניהול מטלות זה מאפשר לך לעבוד עם צוות. הוא כולל שיתוף קבצים, דיווח וגישה מהמכשיר הנייד. כלי נהדר עבור קבוצות.

ToodleDo – עוד כלי לניהול מטלות יעיל המאפשר לסמן רשימות מועדפות ולתזמן אותם.

Remember the Milk – שיטה פופוךרית במיוחד לניהול מטלות. מתממשק עם Goolge Calendar וניתן להתחבר אליו מכל מקום כולל המכשיר הנייד שלך.

Evernote – הכלי הזה עובד יותר כמו שירות סימניות/פתקים נדבקים. ניתן להתחבר אליו מכל מקום.

Do It Tomorrow – בעל מראה ויזואלי ייחודי , שנראה כמו פנקס רשימות. מאפשר לך לשמור שני רשימות קצרות טווח, אחת להיום ואחת למחר.

לרוב הכלים יש גירסה חינמית, אז נסה אותם ובדוק מי מהם הכי מתאים עבורך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.