איך לסדר את סביבת העבודה הביתית?

עבודה מהבית

עיצוב סביבת העבודה הביתית יכול להיות עסק לא פשוט. מי שעובד מהבית זקוק לחלל שקט שיאפשר לו ריכוז מלא, ויחד עם זאת יפריד אותו מבני הבית האחרים. לא נעים לעצור יום עבודה באמצע כי מישהו שכח כלים מלוכלכים בכיור. קיומה של סביבת עבודה ביתית נפרדת, חיונית עבור שאר בני הבית. הם לא צריכים להרגיש כי ההחלטה שלך להתחיל לעבוד מהבית משתלטת עליהם ומשנה את אורח חייהם. לפניכם מספר עצות שעזרו לכם לעצב את סביבת העבודה הביתית שלכם באופן יעיל.

הפרידו בין העבודה לבית

אזור העבודה שלכם צריך להיות מופרד משאר חלקי הבית. הפתרון האידיאלי הוא כמובן חדר משלכם, שיאפשר לכם לסגור את הדלת וליהנות מפרטיות מרבית. במידה ואין לכם חדר שכזה, באפשרותכם להקים בין אזור העבודה שלכם לבין הבית מחיצת גבס, או לרכוש מחיצה ניידת מחומר קל, שניתן להעביר לחלק אחר של הבית במקרה הצורך. במקרה הצורך גם וילון דקורטיבי יכול לעשות את העבודה וליצור עבורכם חלל מופרד משלכם.

ריהוט לפינת העבודה הביתית

שולחן וכיסא הם אבני היסוד שלא תיתכן פינת עבודה בלעדיהם. את בחירת הריהוט כדאי לעשות בהתאם לגודלו של החלל, לטעם האישי ולשימושיות. רצוי לבחור כיסא אורטופדי ונוח שיאפשר לכם לשבת עליו לאורך זמן. כשאתם בוחרים שולחן כדאי לוודא שהוא יוכל לשמש אתכם גם כשולחן כתיבה וגם כשולחן מחשב. ייתכן שתרצו לקיים פגישות בפינת העבודה שלכם או להכניס אליה עובד נוסף. גם את הגורמים הללו יש לקחת בחשבון.

פתרונות אחסון לפינת העבודה

המדפים והארונות בפינת העבודה הביתית, צריכים להיות נוחים לשימוש ועם זאת לא לתפוס יותר מדי מקום. מדפים שנתלים על הקיר או מתמקמים מתחת לשולחן העבודה, יספקו שטחי אחסון נרחבים, בלי לגזול יותר מדי מקום. בשוק ניתן לאתר גם מגוון פתרונות המשלבים בין ארוניות לבין שולחנות כתיבה ושולחנות מחשב. לשטחי האחסון נטייה להתמלא במהירות. לכן בזמן הרכישה, מומלץ לתכנן כמה צעדים קדימה.

לראות את האור

בזמן עבודה מול מחשב העיניים מתאמצות באופן מיוחד. על מנת להקל עליהן יש לדאוג לתאורה מתאימה בחלל העבודה. במידה ויש חלון בחדר, מומלץ למקם את עמדת העבודה במקום שבו האור המגיע מהחלון לא יסנוור אתכם. במידה וזה בלתי אפשרי, ניתן להשתמש בוילונות על מנת לווסת את האור הטבעי.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.