12 דרכים שיעזרו לפרילנסרים להתמקד בעבודה

עבודה מהבית

מרבית הפרילנסרים עובדים מהבית, שם לעיתים קרובות הם חשופים להסחות דעת בלתי פוסקות. דפיקות בדלת. הכלב נובח. הטלפון מצלצל. הילדים רבים וצועקים.

ואם כל רעשי הרקע הללו לא מספיקים, יש גם הסחות דעת מובנות בעבודה אונליין: גלישה באינטרנט, רשתות חברתיות, אימייל, משחקים ועוד.

האם כל זה נשמע מוכר?

סביר להניח. מדובר בעוד יום טיפוסי במשרד עבור פרילנסרים רבים.

עם כל הסחות הדעת האלה, איך פרילנסר עסוק יכול לוודא שהוא משלים את כל המטלות שלו?

איך להתמקד בעבודה שלך

הסחות דעת הם האויב מספר 1 של עבודה מהבית. אם אי פעם לקחת לעצמך “דקה” לגלוש באינטרנט ואיבדת חלק משמעותי מיום עבודה, אתה יודע על מה אני מדבר. 
זה לא סוד שפרילנסרים נלחמים בהסחות דעת. מאחר ואין לנו בוס מעבר לכתף שאומר לנו לחזור לעבודה, זה תלוי רק בנו להתמודד איתם..

הנה 12 עצות שיעזרו לך להילחם בהסחות דעת:

1. כלים לחיסכון בזמן. ישנם אפליקציות שיעזרו לך לחסום את מסיחי הדעת באינטרנט על ידי ביטול הגישה שלך לאתרים מסוימים לתקופה קצובה של זמן בכל יום.

2. שעות עבודה רגילות. זה קשה להתמקד בעבודה ולבצע את המוטל עליך אם אתה לא באמת בטוח מתי אתה מתחיל לעבוד. בשעות לא שגרתיות יש יותר נטיה להתמהמה. במקום זאת, קבע לעצמך שעות עבודה קבועות ודבוק בהם. כאשר אתה ב”עבודה”, אל תרשה לעצמך לעשות שום דבר אחר.

3. יחס מהסביבה. אם חברים או בני משפחה לא מפסיקים להפריע לך עם שחות טלפון, הודעות טקסט, או אפילו באים לביקור, הגיע הזמן להושיב אותם לשיחה רצינית. זה די שכיח, בגלל שפרילנסרים רבים עובדים מהבית, חברים ובני משפחה נוטים לחשוב שאנחנו זמינים. תסביר להם, כשאתה בבית אתה צריך לעבוד.

4. מצבת חובות. חוב יכול להיות מקור למוטיביציה גדולה יותר בזמן העבודה. כשאתה מפנים את המציאות הכלכלית שלך ואתה מבין שלא תוכל לשלם את החשבונות עם לא תשלים את העבודה שלך, זה יכול לעזור לך להימנע מהסחות דעת.

5. תחנת עבודה נוספת. במקרים קיצוניים, אתה יכול למנוע הסחות דעת באינטרנט בעזרת מחשב נוסף ללא גישה לאינטרנט. אמנם השיטה הזאת עולה לא מעט כסף, אבל אם אתה לא מסוגל לבצע את העבודה שלך בגלל שאתה מבזבז שעות בגלישה באינטרנט, זה כבר הופך ךהרבה יותר משתלם בטווח הרחוק, שלא נאמר הכרחי.

6. לכבות. לא מעט הפרעות מגיעות ממכשירים שניתן לכבות. כבה את הצלצול בפאלפון. כבה את הטלוויזיה והרדיו. שים את המכשיר הנייד בחדר אחר והימנע מלבדוק הודעות טקסט. התנתק עכשיו ותבדוק הודעות אחר כך.

7. בייביסיטר. אם ילדים רועשים הם הסחת הדעת העיקרית שלך, שכור בייביסיטר שישאיר אותם עסוקים בזמן שאתה עובד. 

8. ריבוי משימות. אנחנו גאים ביכולת שלנו לבצע מספר מזימות בו זמנית, אבל לפעמים עומס יתר יכול לפעול לרעתנו. לפעמים עדיף לדחות משימות מסויימות בשביל להתרכז במשימות היותר מיידיות.

9. לוח זמנים. שמור על לוח זמנים מסודר עבור העבודה שלך, כך שלא תשכח משימה חשובה. סקור ועדכן אותו על בסיס קבוע. מחק את המשימות שהשלמת והוסף משימות חדשות שיש לבצע.

10. סדר. משרד או חדר עבודה מבולגן יכול להוות הסחת דעת רצינית. זה גם יכול להקשות עליך למצוא דברים חשובים לעבודה שלך. קח לעצמך זמן לארגן סביבת עבודה מסודרת שתגביר את הפרודקטיביות שלך.

11. מחשבה חיובית. אם אתה עובד על פרויקט גדול במיוחד אך הסוף אינו נראה באופק, דמיין לעצמך איך זה ירגיש שתשלים אותו. תחשוב על המייל תודה מהלקוח או הצ’ק שתקבל עבור הפרוייקט.

12. הרגלים בריאים. קשה להתמקד בעבודה אם אתה לא מרגיש טוב במיוחד. הימנע ממחלות על ידי תירגול הרגלים בריאים על בסיס יומי. תאכל בריא, התעמל, אל תוותר על שעות שינה ובקר את הרופא לבדיקות שגרתיות.

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.