10 סיבות למה פרילנס זה לא בשבילך

עבודה מהבית

לרוב, אני ממליץ לאנשים להיות פרילנסרים משום שאני מאמין שעבור אנשים רבים, עבודה כפרילנסר מציעה שילוב נהדר של הזמנויות גדולות ואורח חיים נהדר.עם זאת, יש אנשים שפשוט לא בנויים להיות פרילנסרים (וזה בסדר גמור).במאמר זה, אמנה מספר מאפיינים של פרילנסרים לשעבר שחזרו לעבודה מסורתית. רוב האנשים האלו היו די אומללים כפרילנסרים. אם אתה מזהה כמה מהאפיינים האלה בעצמך, ייתכן שתרצה לשקול מחדש אם עבודה כפרילנסר היא באמת הבחירה הנכונה עבורך.

פרילנס אולי לא מתאים עבורך כאשר…

לפניכם רשימה של סימנים אפשריים לכך שפרילנס לא מתאים בשבילך:

1. המקור היחיד שלך להתנסות חברתית מגיע מהעבודה. כשאני מספר לאנשים מה אני עושה לפרנסתי והם מבינים שאני עובד מהבית, התגובה הנפוצה ביותר שאני מקבל היא “אני לא יכול לעשות את זה, אני יתגעגע יותר מידי לעמיתים שלי לעבודה”. כמובן, אם אתם באמת רוצים לעבוד כפרילנסרים יש דרכים עקיפות בשביל להתמודד עם בעיית הבדידות. אבל אם אתה תלוי לחלוטין בעבודה לחיים החברתיים שלך, ייתכן ופרילנס לא מתאים בשבילך.

2. הרבה יותר נוח לך כשאר מישהו אחר אומר לך מה לעשות. בואו נודה בזה, יש אנשים שמעדיפים שמישהו יתן להם הוראות למלא. אם אתה כזה, כנראה שלא תהנה מעבודה כפרילנסר יותר מידי. כפרילנסר, לא יהיה לך בוס ישיר. אתה תהיה אחראי הבלעדי לעבודה שלך.

3. אתה רוצה שיהיו לך שעות עבודה קבועות. בעוד פרילנסרים יכולים להגדיר לעצמם שעות עבודה קבועות, כמעט כל פרילנסר שאני מכיר מפר אותם לעיתים. בין אם בשביל לעמוד בדד-ליין, כדי להתמודד עם עומס יתר, או בשביל לקבל “שעות נוספות”.

4. הסיבה היחידה שהפכת לפרילנסר היא בגלל ששנאת את העבודה שלך. לשנוא את העבודה שלך זאת לא באמת סיבה טובה בשביל להיות פרילנסר. סביר להניח שהעבודה לא התאימה לך או שעבדת עם מישהו לא נעים שלא הסתדרת איתו (אם אתה חושב שכפרילנסר תימנע ממפגש עם אנשים לא נעימים, תחשוב שנית).

5. אתה לא מנהל את הכספים שלך כשורה. אם אתה מסוגל לנהל את הכסף שלך, מה גורם לך לחשוב שתוכל לנהל עסק קטן? אמנם אתה לא צריך להיות רואה חשבון על מנת להיות פרילנסר, שמירה על רישומים כספיים ברמה טובה היא הכרח אם אתה רוצה להצליח.

6. אתה תמיד עושה את המינמום ההכרחי בשביל להתקיים. ישנן משרות רבות שלא דורשות יותר מידי מהעובדים שלהם. חלק מהאנשים מעדיפים את סוג העבודה הזה ומחפשים סיפוק דרך תחביבים ותחומי עניין אחרים. יחד עם זאת, אם תנסה לעגל פינות או לנוח על זרי הדפנה כפרילנסר, סבביר להניח שהלקוחות שלך יעזבו אותך עבור מישהו חרוץ יותר.

7. אין לך באמת מושג במה אתה טוב. אחת הדרישות הבסיסיות לעבודת פרילנס היא מיומנות הניתנת לשיווק. אם אין לך מושג במה אתה טוב, אז יהיה לך קשה ביותר בתור פרילנסר. זה יכול להיות רעיון טוב לנסות מספר עבודות מסורתיות על מנת לבדוק מה היא המיומנות שלך לפני שאתה נכנס לשוק הפרילנס.

8. אתה מחפש דרך להתעשרות מהירה. לא משנה מה שמעת, עבודה מהבית היא לא תרמית פרמידה להתעשרות מהירה. ברוב המקרים, הסיפורים על התעשרות בין לילה הם למעשה סיפור של חודשים (ולפעמים שנים). כל פרילנסר מצליח שאני מכיר עבד קשה מאוד בשביל ההצלחה שלו. אם אתה שוקל להיכנס לשוק הפרילנס בשביל להשיג קיצור דרך להתעשרות, סביר להניח שתתאכזב.

9. אתה חושב שעבודת פרילנס מניבה הכנסה פסיבית. אם אתה חולם על החיים הטובים בזמן שהעסק שלך מכניס הון תועפות, אתה עלול להתאכזב. המציאות היא שעבודת פרילנס דורשת השקעה רבה ומאמצים אדירים, גם אם הגעת למצב שהעסק גדל והרבה מהעבודה עושים פרילנסרים אחרים, אתה עדיין אחראי לתוצרת שהעסק שלך מספק.

10. אתה לא יכול לשלוט במזג שלך. עבודת כפרילנסר דורשת מידה לא מבוטלת של שליטה עצמית. פרילנסר שלא מסוגל לשלוט בכעסים שלו (ומחצין אותה מול לקוחות או ברשתות חברתיות)  עלול למצוא את עצמו בבוץ עם עסק מפורק. לקוחות דורשים ממך להיות קשוב, רגוע ואדיב לתלונות שלהם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.