פרילנסרים בודדים: שבירת המיתוס

עבודה מהבית

הפרילנסר הבודד יושב יום אחר יום כפוף מעל המקלדת בחדר העבודה הריק שלו… הוא מבודד לחלוטין ורק לעיתים רחוקות יוצר קשר עם אנשים אחרים. הפרילנסר הבודד עלול אפילו לאבד את כישוריו החברתיים. זוהי, על כל פנים, התפיסה הרווחת. נראה כי עבודה כפרילנסר ובדידות קשורות זו  לזו. אנשים מסוימים מתחילים לעבוד מהבית, בעיקר כי הם סבורים כי לא יצטרכו יותר לעבוד בחברת אנשים אחרים.אך למרות זאת, התפיסה הרווחת לגבי עבודה מהבית שגויה ברורב המקרים. פרילנסרים אמנם עובדים מהבית אך רובם זקוקים לאנשים נוספים על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם. הבט ברשימה הבאה ובדוק האם אתה מסכים איתי לכך שרוב הפרילנסרים לא באמת לבד.

לקוחות

בראש ובראשונה, פרילנסרים צריכים לעבוד עם לקוחות. פרילנסר בלי לקוחות ימצא את עצמו במהירות רבה מחוץ לעסק. למעשה, רוב הפרילנסרים מתמרנים בין מספר פרויקטים בו זמנית. זה אומר שהם עובדים עם יותר מלקוח אחד בכל רגע נתון.

במידה ואתה חדש בתחום הפרילנס, בדרכים מסוימות, לקוח הוא כמו בוס. כמובן, הוא לא יגיד לך מתי להגיע לעבודה ולא מביט מעבר לכתף שלך כדי לבחון את ההתקדמות שעשית. אבל אתה חייב להבין מה הוא רוצה שתעשה ואיך עליך לעשות את זה. אם יש לך יותר מלקוח אחד בו זמנית, זה גם יכול להרגיש כאילו יש לך יותר מבוס אחד.

כדי לרצות את הלקוחות שלך, תצטרך ככל הנראה לשמור איתם על קשר- באמצעות אימייל או טלפון. אתה תצטרך להיות איתם בקשר גם כדי לשאול שאלות, למסור תוצרים ולשלוח חשבוניות.

לקוחות פוטנציאליים
   

לקוחות פוטנציאליים הם סוג נוסף של אנשים איתם פרילנסרים צריכים לתקשר על בסיס יומיומי. הלקוח הפוטנציאלי שלך הוא כל מי שמתאים לפרופיל הלקוח האידיאלי שלך.

אם מישהו מתאים לפרופיל הזה ויש בניכם קשר כלשהו, כדאי להשקיע במערכת היחסים בניכם בתקווה לכך שהיא תתפתח בהמשך ליחסי פרילנסר/לקוח. זכור, אמון הוא מרכיב חיוני בכל מערכת יחסים ובמיוחד במערכת יחסים בין פרילנסר/לקוח.

אין לך שום דרך לדעת מי מהלקוחות הפוטנציאלים שלך באמת יהפוך ללקוח. פרילנסרים נשארים לפעמים בקשר עם לקוחות פוטנציאליים במשך חודשים או אפילו שנים לפני שהם מועסקים, ובכל זאת, שמירה על קשר עם רשימה ארוכה של לקוחות פוטנציאליים היא רעיון טוב.

פרילנסרים אחרים

פרילנסרים צריכים לשמור על קשר גם עם פרילנסרים אחרים. חלקם לא רואים את הצורך בכך, אבל אני מצאתי את היחסים של עם פרילנסרים אחרים, כמועילים מאוד.

לעולם אינך יכול לדעת מתי מצבו של מישהו ישתנה. פרילנסרים יכולים להגדיל את העסק שלהם, עד כדי כך שהם יירצו להעסיק אותך. אל תשכח כי פרילנסרים רבים, מעסיקים לעיתים פרילנסרים שיקלו עליהם בתקופות עומס.

קשר עם פרילנסרים אחרים יכול להיות מעודד. היות וגם הם עוסקים בעבודה מהבית, הם יכולים להבין מה עובר עליך (בניגוד לבני משפחה והחברים שלך, ברוב המקרים).

מעסיקים וקולגות מהעבר

הקשרים שלך עם מעסיקים, לקוחות וקולגות מהעבר, חשובים במיוחד. כאשר הדבר אפשרי, נסה לשמור על יחסים טובים עם מי שהעסיק אותך בעבר.

סיבה אחת לטיפוח יחסים טובים עם מעסיקים מהעבר, היא שהם יכולים לשמש כמקור נהדר להמלצות. הם מכירים את עבודתך ממקור ראשון ולכן באופן טבעי ההמלצות שלהם משמעותיות מאוד עבור לקוחות פוטנציאליים.

בנוסף, אל תשכח שהנסיבות יכולות להשתנות. חברה שהעסיקה אותך כשכיר, יכולה יום אחד להזדקק לשירותיך כפרילנסר. קולגה לשעבר יכול לפתוח עסק משלו. אם תשמור על קשר, המידע על ההזדמנויות החדשות האילו, יהיה זמין עבורך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.