מדוע גם פרילנסרים זקוקים לתוכן

עבודה מהבית

אם לאחרונה השקעת זמן כלשהו בגלישה, וודאי שמת לב למתקפת המאמרים העוסקים בתוכן. כמעט כולם הצביע על כמה שהתוכן חשוב עבור כל מי שמעוניין לעשות עסקים אונליין.

נחש מה? כולם צודקים (טוב, רובם). התוכן חשוב מאוד עבור מי שרוצה לעשות עסקים באמצעות האינטרנט – וזה כולל גם אותנו הפרילנסרים.

כמובן, תוכן הוא לא הדבר היחיד שחשוב לעבודה מהבית שלנו, אבל הוא עדיין חשוב מאוד. בפוסט זה אסביר מהו תוכן ואציג פעולת שלפרילנסרים כדאי לעשות (וכאלה שלא כדאי), על מנת ליצור תוכן ברשת.

מהו תוכן? 

כאשר כותב פרילנסר כמוני מתחיל לקרוא מאמר על החשיבות הגדולה של תוכן, אני מחייך מאחר ורוב האנשים חושבים על מילים (כמו המאמר הזה למשל), כעל תוכן, לכן, משמעות העלייה בפופולאריות של התוכן הכתוב, יכולה להיות יותר עבודה בשבילי. כיף!

אולם, מדובר כמובן בהגדרה שגויה וחלקית של המושג תוכן.

תוכן הוא לא רק מילים שאתה מפרסם ברשת. תוכן כולל כל דבר שאתה מפרסם ברשת:

   – תמונות
   – סרטונים
   – הקלטות קול
   – קריקטורות
   – עיצובים
   – תגובות במדיה חברתית

כל אלה הם סוגים של תוכן, ממש כמו:

   – פוסטים בבלוג
   – מאמרים

סביר להניח שיש לך כבר בלוג מקצועי, או אתר שבו אתה מפרסם תוכן. אתה רק צריך ללמוד להשתמש בו ביעילות. עכשיו, כשאנחנו מבינים תוכן מהו, בוא נראה אילו מטרות פרילנסרים צריכים להציב עבור התוכן שלהם.

מטרות תוכן עבור פרילנסרים

המטרות שלך, כפרילנסר, ביצירת תוכן, שונות מהמטרות של אתרי חדשות ואף מאלה של בלוגים פופולאריים (אלא אם כתיבת בלוגים היא תחום ההתמחות העיקרי שלך). אתרי חדשות ובלוגים פופולאריים, מתמקדים בעיקר בתנועת גולשים והם יכולים להשתמש בכל סוגי התוכן, כדי להגביר אותה.

במקרים רבים, אתרי בלוגים גדולים פורחים בעקבות פרסום של תכנים שנויים במחלוקת ולפעמים גם מפרסום תכנים מזעזעים. ככל שהם משיגים יותר תנועה של גולשים, הם יכולים לדרוש סכומים גדולים יותר מהמפרסמים ולשפר בכך את התוצאות העסקיות שלהם. אם אתה פרילנסר, גם אתה מעוניין בתנועת גולשים בבלוג המקצועי או באתר שלך. למרות זאת, המטרה שלך היא לא רק להשיג יותר תנועה. אתה זקוק לתנועה ממוקדת שבסופו של דבר תביא יותר לקוחות לעסק שלך ולעבודה שלך מהבית.

מטרות התוכן שלך שונות מאוד מאלה של אתרי החדשות. ברוב המקרים  אתה צריך להימנע מתוכן מזעזע אן שנוי במחלוקת ולהתמקד בסיוע ללקוחות.

אז אם פרילנסרים צריכים להימנע מתוכן מזעזע או שנוי במחלוקת, איזה סוגי תוכן הם צריכים לפרסם?

סוגי תוכן יעילים עבור פרילנסרים

ברשימה זו מופיעים מספר רעיונות לתכנים, שיכולים לעזור לפרילנסרים לבסס את העסק שלהם ולזכות ביותר מעסיקים ופרויקטים:

   – מאמר שפותר בעיה נפוצה המשותפת לרוב המעסיקים שלך
   – סרטון וידאו המציע מידע בעל ערך
   – שיתוף במדיה חברתית שיהיה בעל ערך ללקוחות
   – תוכן על זמני (תוכן שלא מתמקד בטרנדים או חדשות), תוכן שיהיה יעיל בעתיד כמו בהווה
   – דוגמאות עבודה שלך

אפילו תוכן הומוריסטי יכול לעזור, אבל עליך להיות זהיר. זכור, הומור הוא בעיני המתבונן. אם ההומור שלך עלול להיות פוגעני, עדיף שלא תשתמש בו באתר המקצועי שלך.

בנוסף, עדכן את האתר שלך באופן קבוע. אתה לא חייב לפרסם תכנים חדשים מדי יום, אבל זכור כי אתרים שמתעדכנים בתדירות גבוהה, מודרגים גבוה יותר במנועי החיפוש. משמעותו של דירוג גבוה במנועי החיפוש, היא שלקוחות פוטנציאליים יוכלו למצוא אותך בקלות רבה יותר.

ברגע שיצרת תוכן חדש, אל תשכח לספר עליו לכולם. הפץ אותו באמצעות המדיה החברתית, שתף אותו עם המעסיקים שלך וצרף את כתובת האתר לכרטיס הביקור ולניירת המשרדית שלך.

עכשיו אחרי שראינו איזה סוג של תוכן אתה צריך לשתף, הגיע הזמן לדון במוניטין שלך ברשת.

תוכן והמוניטין שלך ברשת

שום דיון על תוכן לא יהיה שלם מבלי להזכיר את נושא המוניטין ברשת. הוא הכרחי למיתוג העסקי שלך. בין אם אתה אוהב את זה או לא, התוכן שאתה מפרסם ברשת הופך לחלק מהמותג הזה. לכן, היה זהיר במיוחד בקשר לתוכן שאתה יוצר או משתף.

תוכן שלילי לא באמת נעלם. גם אם הוא נמחק, הוא עלול להיות על מחשב של מישהו אחר, מחכה להתפרסם מחדש. בגלל זה הדרך הטובה ביותר היא לנקוט מידה של זהירות בקשר למה שאתה מעלה לרשת.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.