פרילנסרים, היתרונות והחסרונות של אימוץ מוקדם

עבודה מהבית
מאמצים מוקדמים הם הגל הראשון של משתמשים בטכנולוגיות כמו תוכנה, חומרה ואתרי מדיה חברתית. כמובן שהמונח “מאמץ מוקדם” יכול לחול גם על מוצרים ושירותים שאינם טכנולוגיים במהותם. במאמר זה, אנחנו נגביל את הדיון למוצרי טכנולוגיה מאחר וזה התחום המתאים ביותר לפרילנסרים.
אם אתה ממתין בתור כדי להיות בין הראשונים לרכוש את הגירסה האחרונה של אייפון, אייפד או אנדרואיד, או אם אתה בין הראשונים להירשם לרשת החברתית החדשה ביותר כמו גוגל+, רוב הסיכויים שאתה כבר מאמץ מוקדם.
חברות סומכות על מאמצים מוקדמים כדי לספק משוב חיוני על מוצרים חדשים, וצרכנים אחרים סומכים עליהם למצוא באגים וללמד אותם את הדרך הטובה ביותר להשתמש במכשיר או בתכונה.
כפרילנסר, האם אתה צריך להיות מאמץ מוקדם? התשובה היא – תלוי… במאמר זה נשקול את היתרונות מול החסרונות של להיות מאמץ מוקדם מנקודת מבט של פרילנסר.

יתרונות של אימוץ מוקדם

ממצב אותך כמומחה. אם תשתמש בתוכנה קודם, סביר להניח שתגלה עליה פרטים, על אופן השימוש בה, לפני כולם. אתה יוכל להיות אחד הראשונים לכתוב עליה מאמר או פוסט בבלוג. בגלל שאנשים למדו על התוכנה ממך, הם כנראה יבואו אליך לעוד עצה או מידע בנושא.
מאפשר לך לסמן טריטוריה. זה נכון במיוחד עבור רשתות חברתיות. מאמצים מוקדמים הם הראשונים לבחור שמות משתמש. וזה יתרון אם יש לך שם או שם מותג נפוץ.
מאפשר לך להרחיב את היצע השירותים שלך. יש פרילנסרים שהשתמשו באימוץ מוקדם בשביל להרחיב את השירותים שלהם. לדוגמא: אם אתה מציע את השירות של פתיחת דף עסקי בפייסבוק, אתה יכול להציע שירות דומה עבורם גם בגוגל+.
חברות עשויות להציע תמריצים. אחרון, אך לא פחות חשוב. תמריץ כלכלי למאמצים מוקדמים הוא לא דבר נדיר. חברות רבות מציעות הנחות, תוספים מיוחדים, או שאר הצעות לזמן מוגבל למי שקונה את המוצר או השירות לפני כולם.

חסרונות של אימוץ מוקדם

לוקח זמן. אל תתבלבל, אם החלטת להיות מאמץ מוקדם, אתה יכול לצפות לבילוי זמן לא מועט בלמידה על המוצר החדש. זכור, ההודעות, המאמרים ושאר המידע החיוני שאתה מסתמך עליו כאשר אתה מנסה מוצר חדש, הם עדיין לא נכתבו.
עלול להיכשל. גם אחרי שהשקעת זמן רב במכשיר או השירות החדש, אין שום ערובה שהוא יצליח במידה כזאת או אחרת. אתה יכול להשקיע ימים בללמוד עליו משהו חדש, רק כדי להתאכזב שלאף אחד אחר אין אותו או משתמש בו.
יכול לעלות הרבה כסף. אייפד, אייפון ושאר גאדג’טים טכנולוגים, עלולים להגיע עם תו מחיר גבוה במיוחד. אם אתה מאמץ מוקדם, אתה עלול להוציא הרבה כסף על מוצר או שירות שלא בטוח בכלל שתשתמש בהם לטווח ארוך.
התמודדות עם קשיי התחלה. למכשירים, תוכנות ושירותים חדשים יש נטייה להגיע עם באגים. אבל גם הם נקיים מבאגים, שירות הלקוחות עדיין לא עובד בצורה הטובה ביותר.
אחרי שהסתכלנו על היתרונות והחסרונות של אימוץ מוקדם, אתה בוודאי תוהה:

איך זה מרגיש להיות מאמץ מוקדם?

נפלה בחלקי ההזדמנות להיות מאמץ מוקדם ברשת החברתית של גוגל+. היה לי חשבון באתר עוד בזמן שהיה צריך הזמנה כדי להתחבר.
אני זוכר שביליתי די הרבה זמן בללמוד  איך אני יכול להשתמש בשירות בדרך הטובה ביותר לעבודה מהבית. זה לקח לא מעט זמן. אבל אני גם זוכר שהייתה מעורבת בתהליך של לנסות משהו חדש לא מעט התרגשות.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.