10 עצות רעות לפרילנסרים

עבודה מהבית

עצות לפרילנסרים, לפעמים נדמה שהם בכל מקום.

למרבה הצער, לא כל עצת פרילנס היא עצה טובה. אני בעסק שנים, ולפעמים אני פשוט תופס את הראש שלי מכמה מהעצות שאנשים מחלקים.

אם אתה פרילנסר יחסית חדש, או שוקל להתחיל לעבוד מהבית, כל העצות האלה יכולות לבלבל. זה יכול להיות קשה למצוא את העצה הנכונה עבורך.

במאמר הזה אחלוק איתכם 10 עצות פרילנס רעות, כך לפחות תדעו ממה להישמר.

עצות רעות לפרילנסרים

אז איזה עצות פרילנס לא טובות אנחנו שומעים כל הזמן?

הנה כמה דוגמאות לעצות פרילנס רעות אך מאוד נפוצות:

1. אל תדאג ממה השוק רוצה ואיך להתאים את עצמך למה שהוא רוצה. על פניו, נשמע כמו עצה נהדרת. פשוט תעשה את מה שאתה אוהב ותצליח. הלוואי וזה היה נכון, למרבה הצער בשביל להצליח בעבודה מהבית אתה צריך לקוחות. בשביל שיהיו לך לקוחות, אתה צריך לספק להם מה שהם רוצים.

2. אתה חייב להתחיל מלמטה. העצה הזאת נפוצה בדר”כ בקרב בלוגרים ואחרים שמשתמשים בה בשביל להצדיק עבודה בחינם או בתעריף נמוך במיוחד. אל תקנה את זה. גם אתה מתחיל, אתה צריך להגדיר את השכר שלך למשכורת שניתן לחיות ממנה ובהקדם האפשרי.

3. אל תחשוש מעסקים מקומיים. אני לא יודע למה פרילנסרים מפחדים מעסקים מקומיים, אבל התופעה קיימת בקרב רבים וחבל. עסקים מקומיים יכולםי להיות ספקי העבודה הטובים ביותר שלך. הדבר הכי טוב בהם זה שאתה יכול לקפוץ, אם יש צורך, לשיחה פנים אל פנים.,

4. אתה לא צריך קורות חיים. יש יועצים למינהם הטוענים שאתה לא זקוק לכלים עסקיים מסורתיים כמו קורות חיים (או כרטיס ביקור). בעוד יש לקוחות שיהיו מרוצים מלבדוק את פרופיל הלינקדאין שלך, אחרים עדיין ירצו לראות את קורות החיים שלך.

5. אתה יכול לשלם גרושים למישהו אחר שיעשה את העבודה שלך. זאת תפיסה מוטעית מכיוון שאם אתה שוכר פרלנסר אחר ומשלם לו גרושים בשביל שיעשה את העבודה שלך, אתה חלק מהבעיה. שלם שכר בולם ושמור על מצפון נקי.

6. לעבוד רק על פרויקטים שאתה אוהב. אחד מהיתרונות של עבודה כפרילנסר זאת היכולת לבחור את הפרויקטים שלך. אולם, אתה עדיין צריך להתפרנס. ואכן לפעמים יהיו לך פרויקטים שאתה אוהב, בפעמים אחרות אתה תצטרך לקחת פרויקטים פחות נחשקים.

7. העבודה קודמת לכל. על פניו זה נשמע כמו עצה טובה. אבל זה לא בריא לשים תמיד את העבודה במקום הראשון. אני יכול לחשוב על כמה דברים חשובים יותר כמו המשפחה, חברים והבריאות שלך.

8.  מה שעובד בשבילם יעבוד בשבילך. ראית את הפרסומות. להרוויח הון בזמן קצר, ובשביל תשלום קטן הם יחלקו את הסוד שלהם איתך. הבעיה היא כזאת, מה שעובד עבורם לא בהכרח יעבוד עבורך.

9. אתה לא טוב מספיק. יותר מידי פרילנסרים יש הערכה עצמית נמוכה. בין אם מזה מגיע מלקיחת ביקורות ללב או תכונת אופי. אם אתה לא מאמין בעצמך יהיה לך בעיות לשמור על עסק מצליח. סביר להניח שתרים ידיים בקלות או שתדרוש מחיר נמוך עבור העבודה שלך.

10. אתה לא צריך בלוג. ישנן שתי וראציות של העצה הזאת. חלק מה”יועצים” יאמרו לך שאין לך שום צורך בבלוג. אחרים יאמרו לך שזה רעיון טוב לפרסם את התכנים שהייתי משתף בבלוג שלך דווקא ברשתות חברתיות. אולם, בלוג אישי מקצועי זה משהו ששייך לך ולכן בשליטתך המלאה.

לדעתי העצות האלה נשמעות טוב, אבל פשוט לא עובדות אבל רוב הפרילנסרים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.