3 דרכים טובות להפריע לפרילנסרים

עבודה מהבית

פרילנסרים ועמיתים לעבודה הם, ובכן, אנשים עסוקים. הם עלולים לשדר וייב של “אל תפריע לי עכשיו” שבוודאי עצר אותך מלבקש מהם עזרה או את המידע שאתה צריך בעבר. אולי בכלל מקנן בך הפחד שהם יחשבו שאתה לא יודע את העבודה אם תבקש את עזרתם.

בכל מקרה, אתה יכול להירגע. הם יעדיפו למנוע את הטעות שלך לפני שהיא קרתה מאשר לנקות את הטעויות שלך לאחר מעשה. למעשה, רוב האנשים רואים בזה מחמאה כאשר מבקשים להיעזר במומחיות המקצועית שלהם, בעולם הפרילנס בפרט ובכלל.

פרילנסר, הנה 3 דרכים טובות להשיג תגובה חיובית כאשר מבקשים את עזרתו של קולגה לעבודה.

לבקש זמן קצוב (ולדבוק בו)

“האם יש לך חמש דקות עבורי?” נשמע הרבה יותר מעשי גם לאדם העסוק ביותר. ככל שתבקש מסגרת זמן קצרה יותר הסיכויים שתענה בחיוב יהיו גבוהים יותר. בדיוק מהסיבה הזאת פרילנסרים, במרבית המקרים, לא יקבלו מענה חיובי כאשר יבקשו פגישה לארוחת צהריים או ערב. זה פשוט דורש יותר מידי זמן. יחד עם זאת, תהיה מציאותי בקשר לזמן הדרוש לך כדי לקבל את כל מה שאתה צריך. לחרוג מהזמן הקצוב לא יותיר רושם חיובי.

תחשוב לפני שאתה שואל

לפני שאתה שואל שאלה, קח לעצמך כמה דקות כדי להבין בדיוק מה אתה צריך לדעת, קח שהקולגה או הבוס שלך יוכלו לענות במילים ספורות ובלי להתאמץ יותר מידי. אל תשאל שאלות כלליות, פתוחות, או כאלה שדורשות עבודת דוקטורט בשביל להסביר. התרחיש הטוב ביותר: שאלה שניתן לענות עליה ב”כן” או “לא”.

שאל, “מתי זה זמן טוב?”

ניסוח כזה יעשה את זה מאוד קשה עבורם להתעלם ממך. להגיד “לעולם” יגרום להם להיראות רע מאוד. צורת התנסחות כזאת גם מראה התחשבות בזמן היקר שלהם. אם הבוס שלך עסוק במיוחד בבוקר, שאל אותו אם ניתן יהיה להיפגש בצהריים. זמן פגישה מוגדר ומתוכנן בלוח השנה שלו ימנע את האפשרות שהוא ידחה אותך מיום אחד לשני וכן הלאה.

זכור, אם אתה לא עובד מהבית זה גם האינטרס של מקום העבודה, לא רק שלך, שיתאפשר לך לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. לכן אל תהסס לשאול קולגות להדרכה, עזרה או עצה, כי בתמונה הגדולה בסופו של דבר זה מטיב גם איתם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.