פרילנסר, האם הנוכחות שלך באינטרנט פוגעת בחיפוש עבודה?

עבודה מהבית

עובדה: 78% מלקוחות ומעסיקים עושים “גוגל” על מועמדים  ו 63% בודקים אותם ברשתות חברתיות.

במאמר זה נדון איך זה יכול להיות חסרון גדול עבורך אם אין לך שליטה על הזהות האינטרנטית שלך.

שלב ראשון: תעשה “גוגל” על עצמך בשביל לראות מה לקוחות ומעסיקים שמחפשים פרילנסרים יראו. אם יש משהו שמצייר אותך  כפחות מפרילנסר אידיאלי, תעשה מה כל מה שאתה יכול כדי להסיר אותו.

הודעות שליליות על העבודה הנוכחית שלך

לא משנה כמה מוצדקת השנאה שלך לעבודה מהבית, במשרד, לבוס או לקולגה, תשמור את התלונות ליומן שלך או לשיחה פרטית עם החבר הכי טוב. אל תשתף אותם בפייסבוק, טוויטר, הבלוג שלך וכו’ בהם כל אחד יכול לראות. או, אם אתה באמת חייב לפרוק את הרגשות שלך באינטרנט, שנה את הגדרות החשבון שלך ל”פרטי”.

תמונות מביכות

המסיבה הייתה כיף גדול, אבל האם אתה באמת רוצה שלקוחות או מעסיקים פוטנציאליים יראו עדויות ללילה הסוער שעבר עליך? הרי אתה מנסה לשכנע אותם שאתה אחראי ומקצועי, נכון? תסיר את התמונות שיכולות ליצור רושם אחר. ואם חבר מתייג אותך בתמונת שלו, בקש מהם להסיר את השם שלך.

הודעות על ראיונות עבודה או הצעות

במקרה אחד שהפך למפורסם, מחפש עבודה בשוק הפרילנס קיבל הצעת עבודה, לאחר מכן צייץ בטוויטר שהוא מתלבט אם לקחת את העבודה. מצד אחד הכסף נהדר, אבל הוא ידע שהוא שונא את העבודה עצמה. מישהו בחברה ראה את הציוץ, ואתם יכולים לנחש את השאר. זה תופס גם במקרה ואתה מחפש תפקיד חדש במקום העבודה הנוכחי, אך לא רוצה שהמעסיק שלך ידע על כך.

כתובות דואר אלקטורני מצחיקות

להזמין לקוחות או מעסיקים פוטנציאליים ליצור איתך קשר ב bigbluecrazyhair@email לא הולך להראות להם שיש לך מוסר עבודה גבוה, רצינות בקשר לקריירה שלך, או תכונות אופי שהם מחפשים מעובד. שנה את זה למשהו יותר פשוט וסטנדרטי, השם הפרטי ושם המשפחה שלך יעשו את העבודה.

אנשים שמשמיצים אותך באינטרנט

סוגים מסוימים של פרסום רע באינטרנט הם מעבר לשליטתך. במקרה כזה, האסטרטגיה הטובה ביותר  שלך היא לנסות ולהציף את הרע עם הטוב. הצטרף לדיונים מקצועיים בקבוצות ופורומים רלוונטים, וכתוב שם באופן תדיר. כתוב בלוג מקצועי, תגיב בבלוגים ודפי מדיה חברתית רלוונטים. בסופו של דבר הפרטים החיוביים הקשורים לשם שלך יהיו דומיננטיים  יותר מאלה השליליים, והאחרונים ירדו לדפים האחרונים במנועי החיפוש.

אל תשכח, את הרושם הראשוני שלך לקוח או מעסיק פוטנציאלי לא בהכרח מקבל בראיון או פגישה ראשונית איתך, קרוב לוודאי שזה יקרה בדף הפייסבוק שלך. וודא שהרושם הזה, חיובי.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.