פרילנסר, איך להחליף עבודה…שוב

עבודה מהבית

שוק הפרילנס בפרט ושוק העבודה בכלל משתנים כל הזמן, אתה כבר יודע את זה. מה שאתה אולי לא יודע זה שבתור פרילנסר ייתכן שתצטרך להחליף קריירה, לפעמים יותר מפעם אחת. למה? בגלל שעבודות רבות נחוצות ומבוקשות בתעשייה, לפעמים משתלבות בעבודות אחרות, בהדרגה, או שהן מוחלפות ע”י טכנולוגיה.

לפני שאתה מתחיל לדפוק את הראש בשולחן, תחשוב על שינויי הקריירה האלה כהזדמנות לצמוח. תהיה לך הזדמנות למצוא קריירה חדשה, להשתמש בכישורים ובניסיון שכבר רכשת, זה רק מצריך טיפה יותר מאמץ מצידך.

עשית שינוי קריירה, זכור למה – אם מקום העבודה שלך עשה קיצוצים ובגלל זה אתה מחפש עבודה מהבית, תוודא שזה ברור מקריאה בקורות החיים שלך.

תסביר כיצד הכישורים שלך יהיו מועילים –  ציין איך הכישורים שכבר רכשת בעבודות קודמות יתאימו לקריירה החדשה שלך.

תראה להם איך זה הצליח לך בעבר – כאשר אתה מסביר להם איך החלפת קריירה בהצלחה בעבר, אתה תנסוך בהם ביטחון רב  ביכולת שלך לעשות את המעבר הזה על הצד הטוב ביותר.

אם עשית את השינוי הזה בעבר, ועשית את זה בהצלחה, סביר להניח שהמעבר הבא שלך יהיה קל יותר.

אידיאלית, אתה עדיין תנסה להשלים את הפערים שאולי קיימים בינך לבין הדרישות של התפקיד. אולם, אולי לא תוכל לקבל את ההכשרה הזאת באופן מיידי. אבל אם תיקח את הזמן להראות שיש לך את הכישורים ואת היכולת לעשות את השינוי ולהיכנס לתפקיד החדש, אתה תבטיח שהמעבר הבא שלך יהיה חלק יותר.

רוב הפרילנסרים יצטרכו להחליף את הקריירה שלהם יותר מפעם אחת במהלך החיים שלהם, לפעמים בצורה דרמטית. הזמנים השתנו, אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להיות מוכן לאמץ ולהסתגל לעולם העבודה החדש.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.