פרילנסר, למה אתה לא צריך תמונה בקורות החיים שלך

עבודה מהבית

כאשר אתה מחפש עבודה, או מחפש עבודה מהבית, אתה יודע שקורות החיים שלך צריכים למשוף תשומת לב. אחרי הכל, יש לך פחות מדקה בשביל למשוך את הקורא ולגרום לו לרצות ללמוד יותר.

יש פרילנסרים שמאמינים שתמונה שלהם בקורות החיים יכולה לעשות את ההבדל בין לקבל הזמנה לראיון, ללהמשיך לחכות ליד הטלפון. אבל הם טועים, זה לא הרעיון הכי טוב והנה הסיבות למה:

אתה מכניס לממשוואה את המראה החיצוני שלך – גם אם הממעסיק לא אמור לשפוט פרילנסר לפי המראה שלו אלה לשפוט אותו רק על פי הכישורים וההישגים שלו, זה לא אומר שזה מה שתמיד קורה בפועל. במקום זאת, ייתכן שלא תמצא חן בעיניהם והם יחליטו על סמך המראה החיצוני שלך שאתה לא אדם שהם רוצים לראות במשרד כל יום, בלי שום קשר ליכולות שלך (אומנם זה לא חוקי לא לשכור מישהו בגלל המראה החיצוני שלו, אבל מעסיקים אחרי הכל הם בני אדם, עם דעות משל עצמם).

אולי הם בכלל לא ראו את התמונה – אם תשים את התמונה שלך בקורות החיים ולמעסיק אין את אותה תוכנה, או שהם יפתחו את המסמך במערכת שונה, ייתכן שהם בכלל לא יראו את התמונה שלך ובנוסף זה עלול לקלקל את העיצוב של שאר המסמך. אתה לא רוצה קורות חיים מבולגנים ואתה לא רוצה להותיר רושם של מישהו שלא שם לב לפרטים כאלה.

זה עלול להצטייר כגימיקי מידי – עם כל הפרילנסרים ששולחים קורות חיים, מעסיקים כבר ראו הכל. אם תשלח להם משהו שעלול להצטייר  כאילו אתה מנסה לעשות להם מניפולציה בשביל שיבחרו בך, הם עלולים דווקא לוותר עליך ולשים את קורות החיים שלך בצד.

במקום, תתמקד בתוצאות שהשגת בעבודות הקודמות שלך. כשתנהג כך, תוכל להרשים את הבוס הבא שלך ומכל הסיבות הנכונות. וכבונוס אתה לא צריך להשקיע ולצלם פורטרט נהדר בשביל לשים בקורות החיים שלך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.