5 טיפוסים של עובדים מהבית

עבודה מהבית

התחום המתפתח של העבודה מהבית, מאפשר כמעט לכל אחד להגיד שלום לבוס ולשגרת המשרד. ברשימה שלפניך חמישה טיפוסים של עובדים מהבית. אם תחפש טוב, יש סיכוי שתמצא בה את עצמך.

 הכותב

הכותב הוא אדם יצירתי, אולי בילה כמה שנים באוניברסיטה. הכותב יהיה בדרך כלל אדם רגיש ויזדקק לחיזוקים מפעם לפעם. הוא יעדיף לכתוב בדרך כלל על נושאים שמעניינים אותו ואם לא יהיו כאלה בסביבה הוא יהיה מוכן להמציא אותם. הכותב נמצא רוב הזמן בחברת עצמו מול המחשב, לכן אל תצפה ממנו ליותר מדי כישורים חברתיים.

 הסוחר

הסוחר הוא לא מהאנשים שחוששים מסיכונים. להיפך. הוא לקח קורס במסחר אלקטרוני בניירות ערך וזינק אל שוק ההון. הוא יודע להיות סבלני, לנתח את השוק ויודע מתי ואיפה הוא יכול להרוויח. אם תשאל אותו, הוא יספר לך על שעות העבודה הנוחות ועל העבודה העצמאית, אבל בסופו של יום מה שחשוב לו באמת זה הכסף. אגב סופו של יום, במקרים רבים תמצא אותו ער באמצע הלילה מול הבורסה של ניו-יורק.

 האומן

הוא יכול להיות צלם, מעצב או מאייר, זה לא באמת משנה. הוא אומן ורצוי שתתייחס אליו כאל כזה. האומן סיים בדרך לימודים גבוהים בתחום בו הוא עוסק. הוא מכיר את כל הזרמים את כל הסגנונות ושולף אזכורים מהשרוול. למה הוא עובד מהבית? כי הוא נשמה חופשית אבל בעיקר כי עד שהעולם יגלה איזה אומן גדול הוא, מישהו צריך לשלם את החשבונות.

 המורה

בדרך כלל יהיה לו תואר אקדמי, יכולת להסביר והרבה סבלנות. יכול להיות שלפני שהחליט להתחיל לעבוד מהבית הוא היה מורה בבית ספר. יכול להיות שהוא עדיין עומד  מול כיתה מפעם לפעם.  הוא נהנה מכך שרוב השיעורים שהוא מעביר נערכים בשעות אחר הצהריים ושהבוקר שלו פנוי. לאחרונה הוא החל להעביר שיעורים לתלמידים מרוחקים באמצעות האינטרנט.

 המפתח  

ילד פלא. תמיד הוא היה ילד פלא וגם עכשיו, כשהוא עוד מעט בן ארבעים הוא מתייחס אל עצמו כאל ילד פלא. הוא אולי יסתכל עליך בזלזול כשתשאל אותו ‘איך זה עובד?’, אבל אל תדאג. אם הוא הבטיח לך שזה יעבוד, הוא יעמדו בהבטחה שלו, גם אם זה יעלה לו בשלושה לילות ללא שינה וחמישה מגשי פיצה.  

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.