איך לתכנן יום עבודה מהבית?

עבודה מהבית

העבודה מהבית מציבה בפני העובד לא מעט אתגרים. אחד מהבולטים שבהם הוא ניהול הזמן. כשאתה עובד מהבית אף אחד לא ידרוש ממך להחתים כרטיס או לדווח למנהל על התקדמות הפרויקט. כשאתה עובד מהבית, עליך לתפקד במקביל גם כעובד, גם כמנהל וגם כשעון נוכחות. העדר זמני עבודה ומנוחה קבועים, לצד מטלות היום יום הביתיות, שהן מנת חלקו של כל עובד מהבית, עלולים להשפיע לרעה על איכות העבודה שלך ועל ההספקים.  הקפדה על כמה כללים פשוטים תעזור לך לתכנן ביעילות את יום העבודה מהבית.

 תעבוד מתי שמתאים לך

למען הסר ספק, יש גדול בין ‘מתי שמתאים לך’, לבין ‘מתי שמתחשק לך’. כדי להתמיד בעבודה איכותית מהבית, אתה צריך לברר עם עצמך באיזה חלק של היום יותר מתאים לך לעבוד, לכמה שעות עבודה אתה זקוק ומהם ההספקים שלך. לרוב האנשים מתאים להתחיל את יום העבודה בבוקר כשהבית ריק, אבל אם אתה טיפוס של לילה יכול להיות שיהיה לך יותר נוח לעבוד כשכולם ישנים. כך או אחרת, אחרי תקופה לא ארוכה של עבודה מהבית, תוכל לדעת בדיוק מתי מתאים לך לעבוד ולקבוע את זמני העבודה בהתאם.

 הקפד על זמני עבודה קבועים

העבודה מהבית טומנת בחובה לא מעט פיתויים. יום שמש יפה וטלפון מחבר בחופשה, יכולים לגרום לכך שאת יום העבודה שתכננת תבלה על שפת הים. זכור. כשאתה עובד מהבית אין לך ימי חופשה צבורים ואיש לא ישלם לך על אובדן ההכנסה. אחרי שביררת עם עצמך כמה שעות ביום עליך להשקיע בעבודה מהבית, אתה צריך להקפיד עליהן ממש כמו שעון הנוכחות במשרד. לדעת בדיוק מתי אתה יושב לעבוד, מתי אתה מסיים והכי חשוב: מהן המשימות שעליך למלא במהלך היום. סיימת את כל המשימות לפני הזמן המתוכנן. כל הכבוד. את הזמן שחסכת כדי שתשקיע ביצירת משימות נוספות.

 תפריד בין הבית לעבודה 

‘אם אתה בבית, אולי תקפוץ למכולת’. ‘אם יש לך זמן בבקשה את הילדה לרופא’. כל עובד מהבית מכיר את הבקשות הללו. לסובבים אותך נדמה שאתה אדון לזמנך והם ישמחו למלא אותו עבורך במשימות. רק עמידה קפדנית בלוחות הזמנים והקצאת זמן למשימות הללו, תאפשר לך להמשיך גם לעבוד ביעילות וגם לסייע בניהול בית. 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.