שוטף פלוס? ממש לא. מהם תנאי התשלום המקובלים לעבודה מהבית?

החלטת להתחיל לעבוד מהבית. סידרת את סביבת העבודה, רכשת את כל הציוד שיידרש לך ואפילו הצלחת למצוא כמה פרויקטים שיתאימו לך. אפשר להתחיל לעבוד?. לא!. אי אפשר להתחיל לעבוד לפני שמסכמים את תנאי התשלום. הסיבה לכך פשוטה. בשונה מעבודה כשכיר, שבה נקבעים כל התנאים מראש, עבודה מהבית היא עניין קצת יותר מורכב. קביעת התנאים מתבצעת ברוב המקרים ברשת, בלי פגישות אישיות ובלי שיהיה לך מידע מוקדם על המעסיק. הסכנה הגדולה ביותר במקרים כאלה היא שאחרי שתסיים את הפרויקט ותשלח אותו למזמין, הוא פשוט ייעלם ואתה, שהשקעת שעות של עבודה, תישאר ללא תמורה.

מצב נוסף, לא מסוכן אך לא נעים, ייתכן כאשר מזמין הפרויקט לא מוכן לשלם במועד סיום העבודה אלא בשיטת ‘שוטף פלוס’. בדרך זו תקבל את התשלום רק אחרי מספר ימים קבוע, לאחר תחילת החודש שאחרי החודש בו הסתיימה העבודה. לדוגמא: אם סיימת את העבודה באמצע ינואר וסיכמת על תנאי תשלום ‘שוטף פלוס 30’, לא תקבל את הכסף לפני תחילת מרץ. שיטת תשלום זו מקובלת בעיקר בקרב עסקים גדולים שיכולים להרשות לעצמם, בתנאים מסוימים, לקבל את התשלום באיחור כזה. העובד מהבית יגלה במהרה שזה פשוט לא כדאי. לא רק בגלל הזמן שיעבור בין סיום הפרויקט לתשלום, אלא גם בגלל שזה יאלץ אותו להתעסק בגבייה.

 אז מה הפתרון? איך תוכל, כעובד מהבית, להיות בטוח שלא תעבוד לחינם ושהכסף יגיע בזמן?

 אל תשאיר קצוות פתוחים – לפני שאתה מתחיל לעבוד, וודא שכל הפרטים ידועים לך. המחיר, תנאי התשלום וצורת התשלום. כל אי הבנה בשלב הזה תעלה לך כסף.

 תנאי התשלום – מזמין הפרויקט, בצד השני של הרשת לא מכיר אותך וגם הוא מן הסתם יחשוש לשלם לך את מלוא הסכום מראש. רצוי לסכם על תשלום במספר שלבים. עם תחילת הפרויקט, באמצע הפרויקט ובסיומו. כל תוכלו שניכם להיות בטוחים.

 אופן התשלום – אחד האופנים המקובלים לתשלום לעבודה מהבית הוא באמצעות אתרי תשלומים באינטרנט, או אתרים המציעים מערכת תשלומים בנאמנות. באתרים אלו, מזמין הפרויקט מפקיד חלק מהסכום בנאמנות והעובד יכול למשוך אותו כאשר המעסיק מאשר או בתום תקופה מסוכמת. קבלת תשלומים בדרכים אלה כרוכה בעמלות וכדאי לקחת את הסכומים הללו בחשבון בשעת תמחור העבודה.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.