כיצד גובים תשלום באמצעות חשבון נאמנות?

עבודה מהבית

גביית תשלומים באמצעות חשבון נאמנות, היא אחת משיטות הגביה היעילות והבטוחות ביותר. שיטה זו מאפשרת לעובד להיות בטוח כי הוא לא יעבוד לחינם וכי התשלומים יגיעו בזמן, ומאפשרת למעסיק  לבקר את איכות העבודה ולעקוב באופן יעיל אחר שלבי ההתקדמות של הפרויקט. כמו כן, שיטה זו מקלה על התקשורת בין המעסיק לעובד ומאפשרת, במקרה הצורך, יישוב מחלוקות מהיר בין שני הצדדים. עם התפתחותו של תחום העבודה מהבית, הפכה שיטת גבייה זו לאחת מהנפוצות והמקובלות על עובדים ומעסיקים כאחד.

 מתי משתמשים בחשבון נאמנות

אל תתחיל לעבוד לפני שהמעסיק הפקיד סכום מסוים בחשבון הנאמנות שלך. סכום זה יכול להיות תשלום אחד בגובה העלות המלאה של הפרויקט, או מספר תשלומים על פי חלוקה של נקודות ציון במהלך הפרויקט. 

 תשלום מלא – פשוט מאוד. המעסיק יעביר את מלוא הסכום לחשבון נאמנות וישחרר אותו לחשבון שלך רק לאחר סיום הפרויקט לשביעות רצונו המלאה.

 תמורה בתשלומים–  מעל סכומים מסוימים או עבור פרויקטים ארוכי טווח מומלץ לשני הצדדים לבצע מספר תשלומים על פי נקודות ציון שיקבעו מראש בין המעסיק לעובד. לדוגמא:

 תשלום ראשון – הפקדה  לנאמנות של 30% ממחיר הפרויקט. לפני תחילת העבודה

 תשלום שני – הפקדה של 30% נוספים מעלות הפרויקט לפני נקודת הציון הראשונה. על מנת להפקיד את התשלום השני, יידרש המעסיק לשחרר את התשלום הראשון לחשבון שלך.

 תשלום שלישי – הפקדה של 40% מעלות הפרויקט לפני תחילת החלק האחרון של העבודה, כפי שנקבע בין המעסיק לעובד, לאחר שחרורו של התשלום השני.

 כיצד גובים תשלום לפי שעות בחשבון נאמנות

בעבודה לפי שעות מומלץ להגדיר מראש מול המעסיק, את כמות השעות שתידרש לפרויקט. לאחר קביעת מספר השעות, ניתן לחלק אותן לפי נקודות ציון. לדוגמא: אם סיכמת עם המעסיק על שישים שעות עבודה, תוכלו לחלק את התשלומים לשלושה חלקים בני עשרים שעות כל אחד. כאשר הכספים ישוחררו מחשבון הנאמנות בסיומן של כל עשרים שעות עבודה. כדי למנוע אי הבנות, במקרה של עבודה לפי שעות מומלץ לקבוע באופן המדויק ביותר את מספר השעות שידרשו לפרויקט.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.